Skocz do zawartości
nogiln

Wysokie obroty silnika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taki problem z motorem, który ma za wysokie obroty, Odkryłem, że w gażniku, na wierzchu znajduje się jakaś klapka, pewnie to przepustnica, ale nie jestem pewien, którą jak przymykam to obroty maleją. Nie wiem za co odpowiedzialna jest ta klapka, ale wydaje miasię , że chodzi o dostarczanie powietrza. Ta klapka jest luźna, tzn. nic jej nie trzyma, czy to może być powodem tych wysokich obrotów i czy da się to jakoś naprawić czy trzeba kupić sprawny gaźnik?

 

Jaki poiadam w moim pasku gaźnik, silnik ma pojemność 1.6, 51 KW z roku 1988 kombi i jeszcze jedno, czy PP to może być rodzaj silnika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy PP to może być rodzaj silnika?

Tak, dokładnie taki jak opisałeś.

Odkryłem, że w gażniku, na wierzchu znajduje się jakaś klapka, pewnie to przepustnica, ale nie jestem pewien, którą jak przymykam to obroty maleją.

Ta klapka jest od ssania, ma być otwarta jak silnik jest ciepły. A rano przed odpaleniem wciśnij raz pedał gazu i zobacz czy ta klapka jest zamknięta.

Masz może jakieś foto tego gaźnika??

Edytowane przez GURAL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie powinny być obroty silnika 2.0 benzyna ?

U mnie jak jest zimny to jest 1000 obrotów a jak się zagrzeje to wchodzi na 1400?

Jest jakas możliwośc regulacji>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze na rozgrzanym obory sa troche za wysokie byc moze silniczek krokowy jest do wymiany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam zregenerowac gaznik masz spokoj i rok gwarancji, przerabialem temat i kilka uzywanych gaznikow i kazdy mial jakas wade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności