Skocz do zawartości
PeterX

wibracje od ok. 120 km/h

Rekomendowane odpowiedzi

W vw turanie był ten sam problem. Właśnie po wymianie poduszki silnika tej na dole wybracje zniknęły. Polecam poliuretanowe poduszki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dzięki za podpowiedz na początek to zrobię jeżeli nie ustąpi to następnie do wglądu będzie półośka z przegubami. :brawo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. ja mam chyba podobny problem... miałem oryginalne felgi 17 na michelinach i było ok żadnych wibracji... wymieniłem na oryginalne felgi 18 z oponami uniroyal i wibracje się pojawiły przy 130 ale tylko na kierownicy nigdzie indziej... zmieniłem opony tył na przód jak by lepiej ale dalej kierownicy wibruje... pojechałem w Polsce do gościa co się zajmuje typowo kołami i powiedział że wyważyli je tak jak do motoru ciężarki na środku... założył jak powinno być ale lewa przednia felga minimalne jest skrzywiona ale powiedział że jest dobrze wyważona i będzie ok... teraz mam wibrację przy 120 na kierownicy znów zmieniłem koła tył na przód żeby tą skrzywioną dać na tył z myślą że może to być to i ****... dalej to samo... nie wiem co robić... zawieszenie sprawne, żadnych luzów na kole ani nic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na 99,9% że wysypują się łożyska mechanizmu różnicowego z powodu ubytków oleju w skrzyniach, spowodowanych z kolei fufnianymi uszczelniaczami flanszy półosi /znanego of kors. producenta/. Jak ktoś ma pełną osłonę dołu, to wewn. przegubby są niewidoczne i nie widać wycieków ze skrzyni.  Przy wymianie oleju silnikowego ASO musi zdjąć osłonę i o ile ktoś to zobaczy to celowo olewa sprawę bo koszty gwarancyjne, a przecież wymiany oleju w manualu się nie przewiduje. Jak skrzynia zacznie hałasować lub auto dostaje wibracji /of kors już po gwarancji/to klient zostawi przecież w ASO kupę siana. U mnie uszczelniacze flanszy były po prostu zeszmacone - zajrzałem do nich przy okazji  rewitalizacji zawiechy, pełno wycieków spod obydwu flanszy na skrzynię..... wymieniłem więc te szczelniacze i olej w skrzyni, weszło 400ml oleju więcej niż zniej wyleciało!

Edytowane przez PeterX
uszczegółowienie info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam to samo czuć wibracje przy prędkości od 120 km/h najbardziej przy 140km/h. odczucie to jak by coś rytmicznie waliło w podłogę. Kierownica nie wibruje. Pierwsze co wymieniłem to łożysko wraz z piastą w kole przednim ponieważ było je słychać, wraz ze wzrostem prędkości czyli zaczynało huczeć. Po wymianie łożyska nastała cisza ale wibracje pozostały tylko że ich natężenie zmniejszyło się około 50% nie słychać już takiego walenia w podłogę ale dalej je wyczuwam, być może mam uszkodzone i drugie łożysko w drugim kole tylko w mniejszym stopniu że go nie słychać a przenosi lekkie wibracje na podwozie przy dużej prędkości. Na pewno po wymianie łożyska z jednej strony wibracje zmalały. Być może jest to wina łożysk, choć przebieg mam niewielki bo 120000 km i moim zdaniem nie powinny jeszcze padać łożyska ale to jedno ewidentnie było uszkodzone. Niech ktoś może się wypowie czy próbował wymieniać łożyska w kole?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a rozgryzłem temat już. nic z autem, felga albo felgi krzywe... kupione z aukcji z samochodu które dostało bite i stąd ta wibracja u mnie na kole kierownicy heh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też dołączę do tematu.

Czuć drgania na kierownicy przy prędkościach 110-130 km ale przy prędkościach już dużo mniejszych słuchać buczenie  - opony przeważyłem więc na moje ucho raczej łożysko. Moje pytanie jest takie, czy wspomniane wcześniej drgania mogą się ujawniać w związku ze zużytym łożyskiem?

Pozdrawiam

 

Passat b6

2.0 tdi 140km DSG

Edytowane przez Wahnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uszkodzone łożysko raczej szumi, hałasuje. Ustaliłeś co było przyczyną drgań? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kupiłem paska B7 2013 rok. Autko kombi. Jechałem nim na oponach zimowych rocznych a później założyłem roczne opony vredestein sportac , które sezon jeździły na mojej lagunie 3. Na obu oponach wydaje się że samochód ok 140 km\h zaczyna ni to buczeć ni po prostu być głośniejszy. Czy inni mający auto w wersji kombi zauważyli że kombiki zaczynają nagle buczeć\szumieć przy wyższych prędkościach? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie buczenie u ciebie występuje. U mnie od 140kmh słychać tylko głośniejszy szum powietrza. Do 180kmh tylko się zwiększa ten szum. Żadnego buczenia nie słychać. Wcześniej miałem wibracje powyżej 140kmh ale byłem u gumiarzy co mi opony zmieniali i kazałem jeszcze raz porządnie sprawdzić i wyszło że jedna felga krzywa i opony ciężkie do wyważenia. Jakiś program uruchomili na wyważarce i zmieniając położenie opony względem felgi ustawili wszystko git. Oczywiście felga poszła do prostowania. Teraz jest tylko szum powietrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jechałem teraz po mieście ok 40 km\h bez włączonego radia. Słyszę dźwięk jakby szurających opon. Na luzie też to słychać. Zbieżność ustawiałem ostatnio bo miałem lekko przestawioną kierownicę, samochodu nie ściąga.  Ale wygląda jakby to coś od zbieżności jednak. Powyżej 140 po prostu się to bardzo nasila.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kilku dniach jazdy zauważyłem że samochód od ok 110 do 140 km\h zaczyna wydawać rytmiczny dźwięk łuu łuu. Poniżej i powyżej tych prędkości nie ma tego efektu. Łożysko raczej by się tak nie zachowywało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. U mnie tez zaczęło najpierw delikatnie wibrować na kierownicy, z czasem coraz bardziej i wymieniono : prawa półoś z przegubem wewnętrznym i lewa sama półoś bo był luz na wielowypuście. Muszę kulnąć się na autostradę ale poprawę czuć od razu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z autem,otóż pojawiają się wibrację na kierownicy i karoserii od prędkości 80 km/h ,.Przy wzroście prędkości delikatnie się nasilają.

Koła założyłem od innego auta i nic to nie zmieniło , zawieszenie sprawne.Czy problemem może być przegub wewnętrzny?

Za wskazówki z góry dziękuję.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od półtora roku walczę z wibracjami karoserii i kierownicy.  Felgi i opony zakładane prościutkie wraz z dynamicznym wywazaniem na Hunterze , wymienione kompletne hamulce przód + tył , wymienione wszystkie poduszki silnika , wymienione przeguby wewnętrzne, wymienione praktycznie wszystkie gumy w zawieszeniu i ciągle od +/- 120km/h mam wibracje ale sa to bardziej wibracje karoserii .. wszyscy rozkładają ręce.. wydaje mi się że te wibracje moze powodować jakis element od skrzyni  biegow..  dwumasa by dawała takie znaki podczas szybszej jazdy ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam u mnie ten sam problem trzesie budą od 120 kmh . Mam wrażenie jak by to trzepalo z prawej strony od przedniego koła . Przy 140  na łuku jest to odczówalne mniej na prostej znów trzesie strasznie . Czy ktoś sobie z tym poradził w końcu?  Tarcze ,klocki, 2 komplety kół, przeguby wraz z osią wymienione . Proszę o pomoc jak ktoś sobie z tym poradził.  Dodam że bez wrzuconego biegu jest to samo przy 120 zaczyna się wibrowanie . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądać do końca:

https://www.youtube.com/watch?v=QUERJuPuUqs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności