Skocz do zawartości
trafyc

Zawiasy drzwi, smar, skrzypienie, regulacja

Rekomendowane odpowiedzi

Gość marc+marc

od strony kierowcy to mam czasami wrażenie że zaraz drzwi odpadną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skrzypi podczas zamykania/otwierania czy podczas jazdy? Najpierw sprawdz czy są dobrze przykręcone do drzwi i słupków. Dodatkowo powinno się nasmarować rolki w zawiasach. Ja użyłem zwykłego Towotu i jest ok. Lekko siezamykają , nic nie strzela skrzypi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi skrzypiały drzwi kierowcy.Stosowalem rózne smarowidla-stałe i w spraju.Zdecydowanie uciszyło się po silikonie w spreju kupionym w Lidlu za ok.5 Pln.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też polecam silikon w spereju (mam z allegro :rotfl: )

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Czech

Czytałem o skrzypieniu drzwi, ale nic nie było opisane jak posmarować górne zawiasy /gdzie wpuścić ten smar/.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam tylko smar biały do zawiasów drzwi lub smar miedziany i wierzcie mi że żadne silikony wd40 itp.bo to tylko chwilowe rozwiazanie które nielikwiduje problemu.

431774561.jpg

428798658.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. A czy może ktoś przerabiał wymianę zawiasów bo u mnie jest duzy luz, gdy sie otwiera drzwi to troche opadają. Jaki koszt i ile z tym roboty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja polecam tylko smar biały do zawiasów drzwi lub smar miedziany i wierzcie mi że żadne silikony wd40 itp.bo to tylko chwilowe rozwiazanie które nielikwiduje problemu.

 

musze powiedziec, ze pare miesiecy temu tymczasowo uzylem smaru miedziowego i jezdze do dzis bez skrzypienia..

 

 

co do wymiany zawiasu, to ja kiedys zmienialem, nawet gdzies watek o tym jest, ale nie udalo mi sie idealnie wyregulowac drzwi, musze jakiegos dobrego blacharza poszukac..:633:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co sądzicie o smarze silikonowym z teflonem w sprayu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja z innej beczki - zanim nasmaruję zawiasy chciałbym je dobrze wyczyścić bo po tych wszystkich wcześniejszych smarach to tam jest już niezły syf. Mam B7 ale zasada taka sama przecież.

Czym to czyściliście?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś się zatrzymałem przy szosie na pasie awaryjnym, otworzyłem drzwi a obok przejeżdżał tir i podmuch powietrza odgiął drzwi aż coś strzeliło. Od tego momentu coś skrzypi w tych drzwiach mimo stosowania smaru białego półstałego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności