Skocz do zawartości
Utek

16685 - Cylinder 1 - wykryte wypadanie zapłonu

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy co to może być ??

16685 - Cylinder 1 - wykryte wypadanie zapłonu

 

dodam że z rana passat mi ciężko pali :( niekiedy trzeba kręcić z 10s. czy ten błąd jest tego przyczyna ?? na ciepłym silniku już odpala dobrze.

 

silnik 1.9 TDI 130km b5fl :)

Edytowane przez Utek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spróbuj z rana odkręcić korek wlewu paliwa... może to głupio brzmi, ale pomogło temu panu. Jak to nie omawiany zawór odpowietrzania baku, to po kolei trzeba sprawdzać wszystko - przepływkę, nieszczelności, w końcu wtryskiwacze, a gdzieś po drodze kompresję na danym cylindrze...

 

---------- Post added at 12:45 ---------- Previous post was at 12:44 ----------

 

btw. sam fakt ciężkiego odpalania może w ogóle nie mieć nic wspólnego z tym problemem i być związane np. z czujnikiem temperatury, ale sądząc po Twoim podpisie, takie problemy na pewno już wykluczyłeś ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeczysc styki pd-kow. sprawdz polaczenia

tlumaczenie z polskiego na nasze. ;)

przeczysc styki pompo wtryskiwaczy(PeDe-kow), podoginaj blaszki we wtyczkach. sprawdz polaczenia w zlaczu od listwy zasilajacej.

kiedys tak mi sie stalo w trasie. poluzowala sie wtyczka od listwy( ta z tylu silnika). jakos ja dokrecilem, a pozniejelektryk podoginal blaszki i juz 100 tkm jest loooooz.

Edytowane przez lysy78_03

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przeczysc styki pd-kow. sprawdz polaczenia

 

możesz rozwinąć bardziej skrót pd-kow. ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec tak świece sprawdziłem wszystkie sa dobre, odpalałem auto z wykręconym korkiem od baku nie pomogło, ale dra razy pod odpaleniu auta i przygazówce wyświetlił mi się napis na komputerze "Generation Wtrisken" czy jakoś tak, czy może to być najgorsza rzecz o której myślę ?:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten błąd wskazuje na brak zapłonu, więc coś z wtryskiwaczem nie halo - jeśłi przewody i świece już sprawdzałeś. Na początek poczyść styki.

Edytowane przez Danek75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ewentualnie jeszcze coś z cewką może byc "nie teges".

danek75

w dizlu??? qwa ??cewka w dizlu??

;))

styki pod pokrywa silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
danek75

w dizlu??? qwa ??cewka w dizlu??

Qwa - jak czytałem, to nie spojrzałem na silnik :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym odświeżyć temat, mam dokładnie te same objawy co w pierwszym poście, sprawdzałem w VCDS wtryski i wszystkie parametry w normie. silnik to 1.9 AVF. po usunięciu błędu jak był ciepły silnik jezdziłem i nie wyłapał błędu ale jak jest zimny to bardzooo ciężko pali i kuleje tzn. nie równo pracuje i błąd: wypadanie zapłonu cylinder 3 rozwiązał to ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności