Skocz do zawartości
zorbus

Wymiana półosi B5 AJM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów.

 

Mam problem z wybiciem przegubu zewnętrznego z półosi. Czy ktoś z was ma jakiś sprawdzony sposób na to? Stukałem młotkiem, oraz wkręcałem śrubę i nic.. siedzi sztywno. Z góry dzięki za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich forumowiczów.

 

Mam problem z wybiciem przegubu zewnętrznego z półosi. Czy ktoś z was ma jakiś sprawdzony sposób na to? Stukałem młotkiem, oraz wkręcałem śrubę i nic.. siedzi sztywno. Z góry dzięki za odp.

 

Seryjna śruba jest za krótka żeby zdjąć przegub bo półoś ma w środku otwór. Musisz ustawić przegub na prosto i najpierw włożyć albo długą nasadkę np. 10, albo ucięty kawałek minimalnie cieńszej śruby i dopiero wtedy kręcić tą właściwą aż przegub zejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konradzie, właśnie w tym problem że u mnie nie ma tej dziurki w półosi.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

KONRAD_2085 właśnie w tym problem że u mnie nie ma tej dziurki w półosi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Konradzie, właśnie w tym problem że u mnie nie ma tej dziurki w półosi.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

KONRAD_2085 właśnie w tym problem że u mnie nie ma tej dziurki w półosi.

 

Więc tym lepiej bo do zdjęcia przegubu powinna wystarczyć sama śruba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie że lepiej, ale jak ją wkręcałem do oporu to aż ciężko było ją wykręcić a przegub ani drgnął ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie że lepiej, ale jak ją wkręcałem do oporu to aż ciężko było ją wykręcić a przegub ani drgnął ;/

 

Spróbuj jeszcze przyłożyć przecinak w te zaznaczone miejsca i uderzać młotkiem.

 

42fe036001dcfff4gen.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję też, wczoraj o tym myślałem, ale bałem sie że coś uszkodzę. A co sądzisz o ściągaczu do łożysk? Tyle ze on złapie zewnętrzną część przegubu, nie rozpadnie sie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spróbuję też, wczoraj o tym myślałem, ale bałem sie że coś uszkodzę. A co sądzisz o ściągaczu do łożysk? Tyle ze on złapie zewnętrzną część przegubu, nie rozpadnie sie?

 

Ściągacz złapie przegub ale śruba nie będzie miała się o co zaprzeć. Tak jakbyś chciał ciągnąć sanki siedząc na nich :) W ogóle to dziwny ten twój problem bo przegub przeważnie schodzi od puknięcia albo właśnie przez wkręcanie śruby. Robiłem to już kilka razy w różnych autach i nie było większych problemów. U Ciebie problem może być w pierścieniu zabezpieczającym. Który z tych dwóch jest u Ciebie?

 

product.jpg

pobrane.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co? Nie ja zakładałem ten przegub, tylko poprzedni właściciel. Ale wypatrzyłem wczoraj że jest on firmy KAMOKA, a w necie widziałem że te kamoki maja okrągły pierścień. Ten drugi co pokazałeś.

Edytowane przez paweloo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak ją wkręcałem do oporu to aż ciężko było ją wykręcić
to znaczy ze otwor w osce jest i trzeba wlozyc kawalek czegos i pozniej sruba,wtedy zeskoczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma, jest tylko malutki rowek, wsadzalem tez kawalek srubki, nic nie daje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne że nie schodzi od uderzenia młotkiem.

Wyciągnij całą półoś, raptem 6 śrub więcej do odkręcenia, złap półoś w imadło i powinno być po kłopocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to samo koledze radziłem tu http://forum.vw-passat.pl/threads/125343-INSTRUKCJA-B5-WYMIANA-PRZEGUBU-os%C5%82ony-gumy-PORADNIK?p=2387062&viewfull=1#post2387062

 

Odkręć te 6 śrub przy przegubie wewn., wkręć półośke w imadło i wtedy o niebo lepiej robota idzie. Nawet kilogramowym młotkiem sobie poradzisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiesz co? Nie ja zakładałem ten przegub, tylko poprzedni właściciel. Ale wypatrzyłem wczoraj że jest on firmy KAMOKA, a w necie widziałem że te kamoki maja okrągły pierścień. Ten drugi co pokazałeś.

 

I to może być właśnie przeszkodą w ściągnięciu przegubu. Jak już uda Ci się ściągnąć to koniecznie wymień na ten jajowaty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I to może być właśnie przeszkodą w ściągnięciu przegubu. Jak już uda Ci się ściągnąć to koniecznie wymień na ten jajowaty.

 

Chyba raczej mi sie nie uda tego sciagnac, bedzie mnie czekalo pilowanie przegubu.. bo nie mam nawet jak dojsc do tej zawleczki ;/ bo ogolnie przegub ma luz na polosi, ale czuc jakbu cos go blokowalo, zapewne ta zawleczka ;/ a da rade zmienic oslone przegubu zew od strony wewnetrznego ? Jak odkrece te 6 srub to nie poleci olej ze skrzyni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie poleci olej. Jak przegub do wymiany to nawet się nie zastanawiaj tylko półoś na stół i dużym młotem musi zejść, najwyżej zawleczka pęknie.

W zestawie z przegubem będziesz miał i tak nową

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie przegub musi zostac bo jest w bdb stanie. Dobra, to wyciagne cala polos i przeciagne oslone. Przyjdzie wymieniac przegub to wtedy pomysle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są takie urządzenia do zakładania gumy bez ściągania przegubu, ale nie używałem tego i nie wiem jak się zachowa guma po przeciągnięciu przez to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Są takie urządzenia do zakładania gumy bez ściągania przegubu, ale nie używałem tego i nie wiem jak się zachowa guma po przeciągnięciu przez to.

 

powiem Ci szczerze że guma jest troszke sztywna, wiec bałbym się ją aż tak rozciągać xD stara osłona jeszcze jako tako się trzyma, w sobote wyciągnę całą półoś i od strony wewnętrznego wcisnę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz fajny film jak to zrobić, ogólnie gość ma świetny kanał i szkoda, że rzadko już coś wrzuca:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności