Skocz do zawartości
Gość Moro

Hydrografika

Rekomendowane odpowiedzi

no cóż jam mam dojście do rozsądnych cenowo podkładów do plastiku ( bo bez tego nie ruszy), nie próbowałem jeszcze z jednoskładnikowym podkładem do plastiku który jednocześnie trzyma się plastiku i ma barwę. Póki co najpierw kładę podkład do plastiku (oczywiście po obróbce powierzchni), potem na lekko wilgotny podkład nakładam normalny podkład akrylowy ale cienką warstwę po doschnięciu odpylam i robię hydrografikę, potem kilka warstw bezbarwnego i po krzyku. Tylko odpylam z tego powodu bo zauważyłem że jak się oszlifuje na gładko podkład to dzieją się cuda w trakcie nakładania folii, problem podejrzewam leży w przyczepności folii. Nie mówię tu że ma być tarka, ale lustro czyli idealnie gładka powierzchnia trochę utrudnia pracę. Co do skomplikowanych elementów wszystko zależy od kąta wkładania przedmiotu do wanny i w zależności od wgłębień i kształtów przedmiotu. Na pewno trzeba przed zanurzeniem każdego przedmiotu, opracować inną technikę zanurzania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak twierdzisz to tak chyba jest. Z moich doświadczeń wynika jednak, że im gładsza powierzchnia tym lepiej wychodzi....ale umówmy się, że technika technice nierówna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeśli nie będzie pożądanego efektu zmywamy nitrem i zaczynamy od nowa

 

Kolego nitrem to po pierwsze dobra folia nie schodzi a po drugie wchodzi w reakcję i rozpuszcza plastik ( chodzi o typ plastiku wykonany z ABS lub PP) z plastiku wychodzi guma i nie sposób tego potem naprawić, jeśli nie wyjdzie polecam użyć najprostszego zmywacza do paznokci dla większości plastików nie groźny a a grafika schodzi aż miło. Fakt że w zmywaczu do paznokci jest zawarty aceton jednak w mniejszej stężeniu niż w zwykłym rozpuszczalniku acetonowym. Aha nie polecam absolutnie żadnych komponentów z allegro, to chińska podróba dobrego produktu, ani folia ani aktywator nie spełnia swojego zadania. Z folii zamiast żelu robi się bezużyteczna maź, której nie sposób nałożyć a jeśli się nawet uda to po wyschnięciu folia ma poważne problemy z przyczepnością, odchodzi pod paznokciem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nieźle powiedziane!! Ale to oczywiste że plastik trzemy papierem ściernym, a nie nitro czy acetonem.

A jak temat "Wybór wzoru pokrycia elementów wnętrza hydrografiką "

bo tam coś ci przycichło a jestem ciekaw efektu szczególnie okolice miejsca na kubki.

 

"Ci z was, którzy myślą, że wiedzą wszystko, są bardzo irytujący

dla tych z nas, którzy rzeczywiście wszystko wiedzą."

Nikogo tu nie bronie i nie krytykuje.

A ile metrów filmu( foli ) już położyłeś?

Edytowane przez connekt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A efekty są a jakże na pierwszy ogień poszły plastiki z drugiej klasy, w poniedziałek jeszcze delikutaśna polerka. Oto efekty.

20110903187.jpg

20110903190.jpg

20110903185.jpg

20110903184.jpg

20110903189.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No no nieźle pełen szacun. A zderzak mi zrobisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja mam

to gratulejszyn :-),cóż tak mi się to spodobało że sam sie zacząłem rozglądać za czymś fachowym do zanurzania, a co do tych plastików - skąd to wiem - bawię się lakiernictwem i z doświadczenia wiem co jaki plastik toleruje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki rada mała przy zakupie wanny, gdyż to przerabiałem nie kupuj małej.Kup taką aby zderzak mógł ci wejść, bo możesz żałować jak stracisz paru klientów z powodu małej wanny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze wiedzieć jak coś to będę dopytywał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok nie ma problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość motodesign

Hydrografika - nowe oblicze tuningu

 

Firma Motodesign świadczy usługi z zakresu hydrografiki. Nasze możliwości można zobaczyć w programie telewizyjnym Pimp my ride, w którym braliśmy udział. W każdym samochodzie, który prezentowany jest w programie można zobaczyć technologię hydrografiki w pełnej okazałości.

 

Głównym celem oraz misją firmy jest sprostanie wszystkim oczekiwaniom i wymaganiom klienta, tak aby produkt końcowy dawał pełną satysfakcję oraz zadowolenie.

 

Hydrografika to technologia transferowego nakładania wzorów, nadruków na elementy o powierzchni trójwymiarowej, nieregularnej bez względu na materiał z którego jest wykonany.

 

Posiadamy ogromną wiedzę fachową oraz niezwykle zaangażowaną załogę, która sprosta każdemu zamówieniu klienta.

 

Jakość naszych usług stoi na najwyższym poziomie. W procesie produkcyjnym korzystamy tylko z markowych surowców znanych producentów, dzięki czemu każdy nasz klient otrzymuje produkt ekskluzywny oraz trwały.

 

W naszej ofercie znajduje się bogaty wybór wzorów, gdzie każdy znajdzie coś wyjątkowego dla siebie.

 

Dołożymy wszelkich starań, aby współpraca z nami przyczyniła się do podniesienia standardu życia każdego naszego klienta.

 

Zapraszamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą dostępną na stronie www.hydrografika.pl.

 

Poniżej zdjęcia z programu Pimp my ride w którym braliśmy udział.

 

 

hydrografika_138.jpg

 

hydrografika_139.jpg

 

hydrografika_141.jpg

 

hydrografika_142.jpg

 

hydrografika_137.jpg

 

hydrografika_136.jpg

 

hydrografika_135.jpg

 

hydrografika_134.jpg

 

hydrografika_133.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mogliście już wybrać inny wzór bo leci to trochę :P \ plus za odwagę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie , potrzebuję waszej pomocy dotyczącej hydrografiki . Mam trochę plastików pod maską które chciałem tą metodą zrobić . Bo obejrzeniu filmiku (parę postów wcześniej

) mam kilka pytań .

1 . Mamy przygotować powierzchnię / zmatowić - jaki papier do tego będzie najlepszy i to ma być bardzo matowe ?

2. po ogarnięciu 1 punktu i wyczyszczenie i odtłuszczenie jest lakierowanie - jakim to lakierem trzeba ogarnąć ?

3. Po nanoszeniu foli jak ciepłą wodą to spłukać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) umyj elementy w ciepłej wodzie najlepiej z dodatkiem jakiegoś detergentu

2) zmatuj elementy może być papier 500 na wodę, jeśli chcesz usunąć tą gumową farbę z plastików wnętrza użyj najpierw grubszego papieru (większą ziarnistość może być nawet 240)

3) po powyższym zabiegu odtłuść elementy zmywaczem do sylikonu ( w żadnym wypadku rozpuszczalnikiem do akrylu i innymi rozpuszczalnikami uszkadzają plastik)

4) nałóż podkład do plastiku ( koniecznie, inaczej nie będzie się trzymał podkład akrylowy) nie nakładaj grubo w przypadku tego podkładu gruba warstwa nie ma najmniejszego znaczenia on tylko zwiększa przyczepność podkładu akrylowego, odczekaj po jego nałożeniu ok 5 minut.

5) nałóż podkład akrylowy, zalecany jest czarny ( wtedy efekt jest praktycznie taki sam jak wzór), możesz użyć szarego lub nawet białego jednak wtedy wzór folii będzie dużo jaśniejszy ( chodzi o efekt końcowy).

6) odczekaj do wyschnięcia podkładu, następnie papierem na wodę najlepiej 800 spoleruj na gładko

7) ponownie po papierze odtłuść w tym wypadku ja stosuję zwykły zmywacz do paznokci ( warunek podkład musi być dobrze wyschnięty), robię to tuż przed zanurzeniem elementu w żelu folii.

8) zasadniczo woda do hydrografiki ma mieć 30C, moze być delikatnie więcej nigdy mniej, jesli coś ci nie wychodzi wylazł bąbel z powietrzem lub jakikolwiek inny defekt folii do zmycia użyj wacika do makijarzu i zmywacza do paznokcii.

9) do płukania z pozostalości żelu używaj ciepłej wody, nie ma tu określonej temperatury, możesz obmywac też w zimnej, jednak w ciepłej lepiej schodzi pozostałość po żelu.

10)Po minimum godzinie od umycia można lakierować, tylko i wyłącznie akrylowym.

 

Jesli jeszcze masz pytania pisz na moje PW, chętnie pomogę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1) umyj elementy w ciepłej wodzie najlepiej z dodatkiem jakiegoś detergentu

2) zmatuj elementy może być papier 500 na wodę, jeśli chcesz usunąć tą gumową farbę z plastików wnętrza użyj najpierw grubszego papieru (większą ziarnistość może być nawet 240)

3) po powyższym zabiegu odtłuść elementy zmywaczem do sylikonu ( w żadnym wypadku rozpuszczalnikiem do akrylu i innymi rozpuszczalnikami uszkadzają plastik)

4) nałóż podkład do plastiku ( koniecznie, inaczej nie będzie się trzymał podkład akrylowy) nie nakładaj grubo w przypadku tego podkładu gruba warstwa nie ma najmniejszego znaczenia on tylko zwiększa przyczepność podkładu akrylowego, odczekaj po jego nałożeniu ok 5 minut.

5) nałóż podkład akrylowy, zalecany jest czarny ( wtedy efekt jest praktycznie taki sam jak wzór), możesz użyć szarego lub nawet białego jednak wtedy wzór folii będzie dużo jaśniejszy ( chodzi o efekt końcowy).

6) odczekaj do wyschnięcia podkładu, następnie papierem na wodę najlepiej 800 spoleruj na gładko

7) ponownie po papierze odtłuść w tym wypadku ja stosuję zwykły zmywacz do paznokci ( warunek podkład musi być dobrze wyschnięty), robię to tuż przed zanurzeniem elementu w żelu folii.

8) zasadniczo woda do hydrografiki ma mieć 30C, moze być delikatnie więcej nigdy mniej, jesli coś ci nie wychodzi wylazł bąbel z powietrzem lub jakikolwiek inny defekt folii do zmycia użyj wacika do makijarzu i zmywacza do paznokcii.

9) do płukania z pozostalości żelu używaj ciepłej wody, nie ma tu określonej temperatury, możesz obmywac też w zimnej, jednak w ciepłej lepiej schodzi pozostałość po żelu.

10)Po minimum godzinie od umycia można lakierować, tylko i wyłącznie akrylowym.

 

Jesli jeszcze masz pytania pisz na moje PW, chętnie pomogę

 

Dzięki wielkie za tak dobrą instrukcję leci pomógł reszta pytań na pw .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę odkopię temat,ale mam pytanie : ma ktoś z Was Koledzy pokryte w hydrografice jakieś elementy,ale nie w carbonie tylko w "szczotkowanym aluminium" ???

Bardzo byłbym wdzięczny za fotki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mały odkop. zastanawiam się nad małym liftem swojego wnętrza. myślę czy kupić folię a'la carbon i samemu się pomęczyć i obkleić czy oddac do zakałdu żeby to zrobili profi. z tym że wiadomo koszta będą się znacznie różnić. chce obkleić rączki z drzwi, oraz plastiki z deski rozdzielczej.

 

jakieś opinie, porady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Folie musisz odpowiednio daleko naciągać za boki, aby nie odklejała się na krawędziach. W mocno ukształtowanych detalach możesz mieć problem z marszczeniem.

Kiedyś próbowałem, ale nic dobrego z tego nie wyszło pomimo opalarki.

Po prostu po jakimś czasie wyglądało to lipnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności