Skocz do zawartości
Gość Moro

Hydrografika

Rekomendowane odpowiedzi

Ja dzwoniłem dzisiaj i za pokrywę silnika usłyszałem 130-150 zeta o wymiarze 50x60 , ale jak podskoczę do kolesia w Poniedziałek będe wiedział więcej .

Edytowane przez olko25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to niezle, ciekaw jestem jak by to wygladalo, za wszystkie plastiki pod maska?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapraszam do zapoznania się z ofertą sklepu hydrografika, można tu nabyć wszelakie folie i aktywatory do hydrografiki, tak aby samemu we własnym garażu nanieść hydrografikę na elementy.

aby pokazać jakie to proste zapraszam do obejrzenia filmu [ame=http://www.youtube.com/watch?v=Mh7TgCmtCPk]hydrografika krok po kroku[/ame]

 

więcej informacji:

BiGsystem

Jelenia Góra, ul. Wolności 179

tel. 695 98 25 03

http://www.hydro-grafika.info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartosz, a co jest potrzebne (jaki kompletny zestaw i naczynia), aby móc samemu w garażu wykonać sobie taki tuning???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

banshee, hydrografika to nic trudnego, po pierwsze jest to "dodatek" do procesu lakierowania, czyli: matujemy element, lakierujemy podkładem, czekamy aż wyschnie i teraz potrzebujemy jakieś naczynie (oczywiście są profesjonalne wanny - robimy na zamówienie - potrzebne przy dużej produkcji), w którym będzie można zanurzyć swobodnie element (może być wiadro, kuweta, skrzynia), wodę podgrzewamy do ok 30 stopni, kładziemy folie, przygotowaną jak na filmie, psikamy aktywatorem folie, i zanurzamy element, myjemy, i lakierujemy bezbarwnym lakierem (klarem)

ze sklepu hydrografika potrzebne będą w sumie tylko: folia i aktywator (w sprayu lub do pistoletu), resztę (podkład, klar, taśma i nóż oraz odpowiednie naczynie) można nabyć nawet w castoramie.

po kilku próbach nakładania hydrografiki można dojść do wprawy, podstawa to odpowiednio zanurzać element aby powietrze nigdzie nie zostało,

jeśli nie będzie pożądanego efektu zmywamy nitrem i zaczynamy od nowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Moro

Bartosz a jakie koszta U Ciebie bo rozumiem że doświadczenie już jakieś posiadasz w tych zabawach ,wyszłoby nałożenie warstwy na griill atrapę vw b6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyczerpujące info!!! Trzeba przemyśleć temat :-)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Oprócz tego, że mam 2 Passaty i jestem miłośnikiem marki a głównie modelu Passat zajmuje się Hydrografika, Lakierowaniem oraz Piaskowaniem

 

Dąbrowa Nowogardzka 36 woj. Zachodniopomorskie

609 837 386

Email: [email protected]

GG: 1486519

Zapraszam serdecznie firma Auto-Graf

 

Jest możliwa każda modyfikacja indywidualna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ja mam dwa pytania...

 

A co w przypadku gdy element jest okrągły, np. zwykła aluminiowa rurka 50 mm ?? Jak zrobić żeby grafika była równo do okoła ?

 

Widzę tam u ciebie w sklepie że folie np carbon mają szerokość 50-60 cm a co w przypadku gdy nasz element jest szerszy ?? Mozna to jakoś łączyć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do szerokości foli to sa jeszcze o szerokości 98 cm .Natomiast co do nakładania hydrografiki samemu z zestawów zdecydowanie odradzam szkoda kasy lepiej zapłacić komuś kto to już robił bo małe szanse żeby wyszło wszystko ok .Poza podana temperatura ważny jest jeszcze kąt wkładania elementu oraz jego szybkość zanurzania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A istnieje wzór w kolorze chrom?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety niema takiego wzoru zeby sie blyszczal jak chrom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłem komponenty do hydrografiki i dzisiaj ruszam z tematem, zamawiałem tylko profesjonalne rzeczy no i mam kolegę który w Niemczech pracował w firmie która zajmowała się tuningiem, ma mnie odpowiednio przeszkolić i pokazać co konkretnie z czym się je. Efekty niebawem, wrzucę do tematu zdjęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Moro
Ja zamówiłem komponenty do hydrografiki i dzisiaj ruszam z tematem, zamawiałem tylko profesjonalne rzeczy no i mam kolegę który w Niemczech pracował w firmie która zajmowała się tuningiem, ma mnie odpowiednio przeszkolić i pokazać co konkretnie z czym się je. Efekty niebawem, wrzucę do tematu zdjęcia.

no i chyba to jest najlepsze rozwiązanie ,we Wro za oklejenie grila tą metodą gość zaśpiewał 350 zł ,za to samo w lakierni np na czarno - 200zł ,no nie będzie wzoru karbon :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i poszły pierwsze koty za płoty:dobrze, mam pierwsze efekty w hydrografice, chociaż poszło na zmarnowanie trochę foli, nerwów i parę browarów - ale sytuacja już opanowana:dobrze. Na początek na cel wziąłem dekielki z alufelg i machnąłem je w karbonie jest ok i jak się trochę ogarnę to dodam zdjęcia. Mam zamiar jeszcze zrobić plastiki komory silnika w karbonie, a wnętrze autka w drewienku, wszystkie efekty mojej działalności oczywiście wrzucę do tematu w postaci fotek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czekamy kolego z niecierpliwością na fotki.

Przy okazji możesz napisać "jak to się je" i w jakich naczyniach to robiłeś?

Przyda się to naszym forumowiczom, a sprzedający zyska trochę kasy na materiałach :-)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto pierwsze efekty, dekielki o których wspominałem jeden przez nieopatrzność na brzegu delikatnie uszkodziłem. Dekielki są świeżo po lakierowaniu. Sorry za jakość zdjęć, robione komórą.

20110819181.jpg

20110819182.jpg

20110819183.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pierwszy raz to nieźle ale trzeba jeszcze poćwiczyćbmw3.jpg

 

---------- Post added at 15:15 ---------- Previous post was at 14:55 ----------

 

A pytanko ile wyniosło Cię zrobienie tych 4 dekielków?

bo ja takie robię za 80zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszedł mi niecały metr folii o szerokości 50 cm, ja za folię płaciłem 21zł, nie liczę aktywatora bo kupiłem póki co litr za 80 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a efekt jak ? a a jak ze skomplikowanymi kształtami

yamaha-4.jpg

 

---------- Post added at 23:26 ---------- Previous post was at 23:21 ----------

 

Cena foli to pikuś gorzej z efektem i przygotowaniem elementu bo to jest najważniejsze aby potem to się trzymało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności