Skocz do zawartości
matviey

co to jest WSC

Rekomendowane odpowiedzi

Jesli bylo to przepraszam, szukalem ...

 

co to jest WSC, kod warsztatu ? mozna ta wartosc dowolnie zmieniac i nic sie nie dzieje. Po co to jest ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale w czym to masz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WSC (work shop code), wyświetla się w VAG-u i z tego co wiem można sobie dowolnie to zmieniać. ja myślę, że jest to jakiś kod osoby lub działu w fabryce VW która dany moduł kodowała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nr serwisu w jakim był ostatnio kodowany dany sterownik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nr serwisu w jakim był ostatnio kodowany dany sterownik

Raczej pierwotnie, każde szanujące się ASO ma własny WSC i na tej podstawie wiadomo, gdzie była dokonywana naprawa/wymiana danego modułu. W naszych zastosowaniach WSC można ustawić dowolne, choć przy kodowaniu zawsze soft pyta, czy zostawić oryginalne WSC.

Niekiedy Instruments 17 mają WSC0000, zgadnijcie dlaczego? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niekiedy Instruments 17 mają WSC0000, zgadnijcie dlaczego?

dlaczego? :>

 

---------- Post added at 09:11 ---------- Previous post was at 09:10 ----------

 

tzn. od razu spytam - czy w salonie tak nieudolnie wyzerowali licznik nowego samochodu, że teraz do dziś mam WSC 00000? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy w salonie tak nieudolnie wyzerowali licznik nowego samochodu, że teraz do dziś mam WSC 00000?

Ciepło, ciepło, chodzi oczywiście o myki z przebiegiem, większość sprzętów cofaczy po prostu zostawia WSC0000. Ot cała tajemnica. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciepło, ciepło, chodzi oczywiście o myki z przebiegiem, większość sprzętów cofaczy po prostu zostawia WSC0000. Ot cała tajemnica.

Zgadza się, ale jest jeszcze druga, chyba częstsza przyczyna... przy zmianie języka (adaptacja) też zapisuje się nowe WSC. Domyślnie VCDS też ma ustawiony WSC=00000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zgadza się, ale jest jeszcze druga, chyba częstsza przyczyna... przy zmianie języka (adaptacja) też zapisuje się nowe WSC. Domyślnie VCDS też ma ustawiony WSC=00000

311.2 być może, głowy nie dam, ale VCDS grzecznie pyta, z jakim WSC ma zostać dokonana zmiana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli jak zmieniłem język z niemieckiego na angielski przy pomocy VAG 311.2 to mam WSC= 0000??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli jak zmieniłem język z niemieckiego na angielski przy pomocy VAG 311.2 to mam WSC= 0000??

Z tego co kojarzę to tak, 311.2 nie pyta nigdy z jakim WSC zakodować sterownik. Zawsze używa domyślnego, takiego, jak ustawisz w opcjach. Teoretycznie tylko raz, ale po nowej instalacji można ustawić jeszcze raz inny. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aż z ciekawości jutro to sprawdze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
311.2 być może, głowy nie dam, ale VCDS grzecznie pyta, z jakim WSC ma zostać dokonana zmiana.

Hmmm, WSC się ustawia w options i nigdzie indziej o niego nie pyta. VCDS 1060 i poprzednie od 704 w górę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
WSC się ustawia w options

Oczywiście, ale...

i nigdzie indziej o niego nie pyta

no właśnie, jeśli masz standardowo nieustawione WSC w VCDSie i robisz kodowanie, to grzecznie pyta o WSC, jeśli nie wierzysz, sprawdź proszę... ;)

VCDS 1060 i poprzednie od 704 w górę

W w/w przypadku wersja nie ma znaczenia (z pominięciem 311.2). ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeśli masz standardowo nieustawione WSC w VCDSie i robisz kodowanie, to grzecznie pyta o WSC
Aaa, tego nie wiedziałem, zawsze ustawiam sobie swoje :) dobrze wiedzieć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzieś już pisałem ...

... nie kojarzę by VCDS (obecnie 908,2 pl i 10,6 en), pytał się o WSC. W opcjach mam ustawione, jak z instalki (domyślnie) 00000, a kodowałem już troszkę sterowników i zawsze pozostawało to co było ;)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy sterownik (fabrycznie) nie "second hand" zawsze zpayta o ten kod bo jest pusty. I jak sobie do VAG-a wpiszesz te swoje 0000 to dopisze Ci. CAN GATEWAY tym bardziej tylko tu juz opcja z jednorazowym zapisem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nowy sterownik (fabrycznie) nie "second hand" zawsze zpayta o ten kod bo jest pusty.

Niekoniecznie... Na "used" też pyta o WSC. Ale mniejsza o większość... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie pojęcie co mogło być robione przy aucie jak

sterownik CAN ma zmienione WSC?

 

Pytam o możliwości zatuszowania różnych rzeczy przy sprzedaży auta

w przypadku właśnie sterownika CAN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś dokładał lub odejmował wyposażenie? Ew. wymieniał zegary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności