Skocz do zawartości
Andy123

Alarm fabryczny - włacza się sam

Rekomendowane odpowiedzi

Spadek napięcia na syrenie podczas włączania alarmu, może to być winą "samochodu" albo samej syreny że coś takiego wykrywa. Rozumiem, że masz alarm w wersji "full"? Nie wiem jak się zachowuje auto gdy zostawi się laptopa z vcds'em w środku podpięty mdo gniazda OBDII ale jeżeli nie wywołuje to alarmu, to ja proponuję zrobić logi z bloków pomiarowych poszczególnych czujek alarmu i samej syreny (napięcie) i zobaczyć gdzie będzie problem. Niedogodność jest taka, że może to trochę trwać.

 

Dzięki za podpowiedzi... alarm mam bez dozoru wnętrza i czujnika przechyłu... dziś znów syrena ożyła ale jak na razie nie było samoczynnego włączenia... w wolnej chwili podepnę kompa i posprawdzam bloki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak alarm nie jest "na fullu" to nie jestem pewien czy syrena ma niezależne zasilanie. Jeśli nie ma swojego zasilania, to nie jestem pewien czy odłączenie akku powoduje jej wzbudzenie. Jeśli nie, to znaczy że mimo spadku napięcia albo złego jego interpretowania przez syrenę (uszkodzona syrena) alarm by się nie załączył, więc wzbudzać ją raczej musiał by sygnał z "krańcówki" drzwi - otwarcie mimo ich fizycznego zamknięcia. Nie miałeś problemów z lampką oświetlającą wnętrze? Choć taka usterka by wyszła na VCDSie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w passacie 2008 rok po wejściu w adaptacje nie ma możliwości zmiany w bicie 10 i 11 na 3 aby był dźwięk przy otwieraniu i zamykania auta. Nawet na 2 się nie da. Jak wpisuje opcje 2 lub 3 to nie ma możliwości zapisania zmiany. Przycisk save robi się szary. Alarm działa bez zarzutu. Ktoś ma pomysł dlaczego?

Edytowane przez Dariusz1982

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie w passacie 2008 rok po wejściu w adaptacje nie ma możliwości zmiany w bicie 10 i 11 na 3 aby był dźwięk przy otwieraniu i zamykania auta. Nawet na 2 się nie da. Jak wpisuje opcje 2 lub 3 to nie ma możliwości zapisania zmiany. Przycisk save robi się szary. Alarm działa bez zarzutu. Ktoś ma pomysł dlaczego?

 

a sprawdzałeś czy masz wogóle alarm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a sprawdzałeś czy masz wogóle alarm?

 

Jest naspisane że alarm działa bez zarzutu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytałem bo niektóre maja tylko centralny zamek z pilota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też mi to wygląda na centralny zamek z pilota i ew. niefabryczny alarm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak to sprawdzić czy centralny zamek czy niefabryczny alarm, czy może coś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak to sprawdzić czy centralny zamek czy niefabryczny alarm, czy może coś innego?

 

a co chcesz sprawdzić bo na razie napisałeś że nie możesz zakodować blinka syreny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem z fabrycznym alarmem, jakiś czas temu zaczął się samoczynnie włączać. VAG wskazał na źródło alarmu zamek tylnej klapy (kombi), posprawdzałem zamek i faktycznie od jakiegoś czasu było dziwne zachowanie np. elektryczne zamykanie klapy działało po dwukrotnym naciśnięciu przycisku zamykania na pilocie (po pierwszym naciśnięciu klapa tylko ruszała się o 1cm) później doszło nie gasnące oświetlenie bagażnika a na koniec wskazanie otwarcia klapy i brak ryglowania. Zamek wymieniłem na nowy z ASO, wszystkie objawy ustały ale alarm znów się włączył :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mnie również samoczynnie włącza sie alarm.Po podłączeniu pod tester ostatnie źródła alarmu (grupa 20) wyświetla sie 4 z tego co wyczytałem to klapa bagażnika.

Konieczna jest wymiana zamka ?

Czy jeżeli wypne 1 ze schematu który zamieszczam omine styk z zamku klapy ? Pozdrawiam.

schemat zamka .jpg

schemat zamka 1 .jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej musiałbyś zewrzeć 1 z 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, jeżeli otwierasz klape to tym samym zamykasz obwód. Wypiąłem jedynkę i na liczniku mi wyswietla ze klapa caly czas jest zamknieta. A alarm dalej sie włącza, w parametrach nadal źródło alarmu 4.. Wie ktoś co może byc przyczyną ? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może na 2 jest styk od alarmu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 2 jest oswietlenie bagaznika, ale wypne dla sprawdzenia. Tylko Ciekaw jestem czemu w parametrach caly czas źródła alarmu mam 4...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to nie kwestia styku, a zwarcia gdzieś dalej w instalacji. Najlepiej jakbyś odpiął przewód styku klapy od modułu komfortu. Sprawdź też przewody idące z klapy przy zawiasach. Często się tam przełamują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopuje... W celu dokladnej diagnozy trzeba wypiac 1 i 2 :) W moim przypadku zamek do wymiany Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie w nocy uruchomił sie alarm 3krotnie w osdstepach czasu co 20 minut tak mniej więcej,powył troche i sie wyłanczał,dowiedzialem sie z rana od sąsiadadziwna sprawa mam go 3lata i pierwszy raz takie cos samochod pod blokiem akurat stał,jest możliwość uruchominia alarmu bez mechanicznego otwarcia drzwi ,jak szarpe za klamki czy skacze po haku nic sie nie wlacza,czy czujnik ruchu moze wyłapać owada(wilką muche hehe)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam mam pytanie w nocy uruchomił sie alarm 3krotnie w osdstepach czasu co 20 minut tak mniej więcej,powył troche i sie wyłanczał,dowiedzialem sie z rana od sąsiada��dziwna sprawa mam go 3lata i pierwszy raz takie cos samochod pod blokiem akurat stał,jest możliwość uruchominia alarmu bez mechanicznego otwarcia drzwi ,jak szarpe za klamki czy skacze po haku nic sie nie wlacza,czy czujnik ruchu moze wyłapać owada(wilką muche hehe)

 

Pierwsze co bys musial podpiac komoa i zobaczyc czy syrena nie jest uwalona (lubia sie baterie wylewac w nich) ja tak mialem na poczatku ze zyla swoim zyciem i wlaczala sie kiedy chciala wymienilem na inna uzywana koszt okolo 20-40zl i czas pracy 30min. Mozliwe tez ze awari ulegl jakis czujnik np otwarcia maski ostatnio tez to przerabialem i sama zaczela mi sie wlaczac co jakis czas (przewod urwany przy mikrowlaczniku) koszt 0zl czas 30min. Czujnik ruchu chyba muchy nie wylapie:D mi sie wydaje ze nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam mam pytanie w nocy uruchomił sie alarm 3krotnie w osdstepach czasu co 20 minut tak mniej więcej,powył troche i sie wyłanczał,dowiedzialem sie z rana od sąsiada��dziwna sprawa mam go 3lata i pierwszy raz takie cos samochod pod blokiem akurat stał,jest możliwość uruchominia alarmu bez mechanicznego otwarcia drzwi ,jak szarpe za klamki czy skacze po haku nic sie nie wlacza,czy czujnik ruchu moze wyłapać owada(wilką muche hehe)

 

Bez zczytania błędów nic nie zrobisz, a wogóle masz czujnik ruchu, bo w standardzie to reaguje tylko na otwarcie drzwi?

Edytowane przez Zielas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności