Skocz do zawartości
Andy123

Alarm fabryczny - włacza się sam

Rekomendowane odpowiedzi

A może czujnik ruchu coś wychwytuje ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam czujek ruchu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam u mnie alarm fabryczny daje znac o sobie tylko miganiem kierunkowskazow nie wydaje zadnych dzwiekow ,po sprawdzeniu vcds zadnych bledow dotyczacych alarmu ani uszkodzenia syreny ,czy moze ktos podpowiedziec co moze byc nie tak ,czy moze poprzez kompa zostal wylonczony? czy moze syrena jest odłaczona kabel ,czy to mozna sprawdzic poprzez vcds ? jesli tak to gdzie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób output test w VCDS. jest tam wyjście syreny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W b5 są podłączane alarmy analogowe , jeśli mechanizm zamka jest podobny jak w Borze to pękają tam połączenia cynowe na płytce i takie cuda się dzieją .

Po drugie każdy alarm ma pamięć z czego był pobudzony , należy to sprawdzić .

pozdrawiam

Edytowane przez flashhh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam moje próby odpalenia syreny fabrycznego alarmu nic nie dały tak jak kolega pisał zrobiłem output test ale w miejscu gdzie jest alarm naciskam start i nici cisza w bloku 16 mam alarm horn H12 INACTIVE (czyli chyba nieaktywny) w długim kodowaniu chyba bit 16 mam zaznaczone 4 syren instaled i 5 -tkę jak to ugryść aby syrena wyła gdy alarm się włącza bo teraz migają tylko kierunki a syrenę mam za błotnikiem w takiej metalowej puszce a mam jeden błąd czy on może mieć coś z ty wspólnego

 

46 CENTRAL CONV

00191-passenger"s door handle touch sensor (G416)

004-no signal/communication

Edytowane przez roziok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką masz wersję tego VCDS-a?

Wchodzisz w output test i jedziesz wg. sekwencji lub wybierasz komponent ręcznie i dopiero wtedy robisz ACTIVATE TEST

Spróbuj sobie np. z tylną klapą (powinna się otworzyć)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W module komfortu zaznacz bit 3 w bajcie 10 i 11 i będziesz miał sygnał przy zamknięciu i otwarciu z pilota . Trzeba wejść w kodowanie komfortu i zapisać zmiany .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VCDS- a mam wersje 908 ,912, i 10.6 i robię tak jak piszesz otwiera się klapa bagażnika , klapka wlewu paliwa a syrena nie chce wyć.

a może wtyczka od syreny jest odłączona ! czy wtedy komp pokazywał by jakieś błędy ???

i dlaczego mam w bloku 16 zaznaczone ze alarm inactive może ktoś to jakoś wyłączył ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak syrena nie wyje po teście wyjścia to syrena jest padnięta .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK dzięki ale żadnego błędu syreny nie ma ! a czy można ja jakoś sprawdzić po wyjęciu czy działa bo jak znajdę chwile to ja wybebeszę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli odłączysz syrenę to oczywiście jest błąd zapisany w pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jeśli syrena byłaby odłączona to byłby błąd ale nie ma i jeśli byłaby popsuta to też powinien być bład a nie ma jak robie scan, tak podpytuje bo żeby ja wydostać to troche grzebania i nie wiem czy błotnik nie trzeba sciągać !

i jak z tym sprawdzeniem jej po wymontowaniu bo lepiej chyba sprawdzic jak kupowac druga w ciemno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamietam to syrena fabryczna jest montowana na śruby zrywane i trzeba je...rozwiercać żeby ją wyjąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, bardzo proszę o pomoc w sprawie alarmu. Otóż włącza mi się alarm po zamknięciu samochodu, raz po 5minutach raz po pół godziny, nie wiem od czego to zależy. Po wyłączeniu piszczącego alarmu już się nie włącza, aż do momentu gdy gdzieś pojadę i zamknę samochód, wtedy sytuacja się powtarza. Auto było u konkretnego gościa od takich spraw, było dokładnie przeskanowane kompem i żadnych błędów nie ma. Co może być przyczyną takiego zachowania alarmu? Alarm jest fabryczny. Posiada czujniki ruch, zaklejałem je taśmą żeby upewnić się że nie reagują na jakiś ruch ale piszczałka i tak się włącza! Jak do tej pory nikt nie potrafi mi pomóc. Mam nadzieję że ktoś z Was rzuci mi jakąś sugestię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam problem kupiłem b6 i co jakieś 3 h załącza się alarm. zaczyna mnie to już powoli irytować

sprawdziłem błędy w module i mam 1333 , 1331 , 1134

te 2 z przodu to znam bo podobnie miałem w b5 ale ten 3 to nie mam pojęci o co chodzi i z czym to się je.

 

Gdybyście mieli jakieś pomysły to bardzo proszę bo powoli zaczynam żałować zmiany :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy mam problem kupiłem b6 i co jakieś 3 h załącza się alarm. zaczyna mnie to już powoli irytować

sprawdziłem błędy w module i mam 1333 , 1331 , 1134

te 2 z przodu to znam bo podobnie miałem w b5 ale ten 3 to nie mam pojęci o co chodzi i z czym to się je.

 

Gdybyście mieli jakieś pomysły to bardzo proszę bo powoli zaczynam żałować zmiany :(

1134
co do 1134 Alarmowy sygnal akustyczny-H12

magistrala CAN brak sygnalu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego a tak z polskiego na nasz ? co zrobić żeby było ok ?

 

Bo rozumem że mam do wymiany 2 moduły z drzwi i ........ ? to coś to wytwarza alarmowy sygnał akustyczny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego a tak z polskiego na nasz ? co zrobić żeby było ok ?

 

Bo rozumem że mam do wymiany 2 moduły z drzwi i ........ ? to coś to wytwarza alarmowy sygnał akustyczny ?

znajdź syrenę w tylnej części powinna być po lewej podepnij do niej 12V na krótko jak zawyje to znaczy ze masz problem z przewodami lub szyną CAN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz błąd komunikacji z drzwiami po lewej stronie (przód i tył) i błąd syrenki. Każda z tych usterek może powodować włączanie się alarmu. Czy auto miało dzwonka w lewą stronę? Do sprawdzenia wszystkie połączenia elektryczne drzwi, kostka od alarmu i bezpiecznik. Syreny na krótko raczej nie podłączysz :P to nie polonez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności