Skocz do zawartości
Andy123

Alarm fabryczny - włacza się sam

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdzałem klape ,bagaznik wszystko wydaje sie wporzadku zreszta teraz 3dni noce stał na wsi i wszystko ok,czujniki ruchu mam,wsadzilem psa to tak mniej więcej po minucie od uzbrojenia zaczyna wyć,jutro podjade na kompa zobaczymy co pokaże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy - mam problem z fabrycznym alarmem w B7. Uzbrajanie alarmu sygnalizuje mi mignięciem kierunków i jednym piknięciem syreny, rozbrojenie dwoma mrugnięciami i dwoma piknięciami jednak brak jest reakcji na otwarcie maski silnika oraz nie reaguje czujnik ochrony wnętrza. Po podłączeniu kompa nie ma żadnych błędów. Gdzie szukać przyczyny powyższego faktu? Będę wdzięczny za podpowiedż lub poradę. W sytuacji jaką opisałem nie jestem pewny czy system jest w ogóle aktywny. W kodowaniu nic złego nie widzę czujnik ochrony jest zaznaczony, magaistrala CAN nie zgłasza błędów o nią chyba idzie sygnał od zamka maski do komfortu i nie wiem czy trzeba gdzieś zakodować że system antywłamaniowy jest zainstalowany i aktywny jak to ma miejsce np w VW GOLF 6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż kodowanie modułu komfortu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, nTomek napisał:

Pokaż kodowanie modułu komfortu. 

Aktualne kodowanie to:

10910A0002C60E7634049C1D72004FEF705D0103241498

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze syrena od alarmu padla i dlatego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, rosol napisał:

Moze syrena od alarmu padla i dlatego

Nie padła bo odzywa się przy uzbrajaniu i rozbrajaniu i nie wali błędu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmień kodowanie bajtu 15 - jak na załączonym obrazku:

obraz.png.7cbd0be805ed3b064410e63df24197f8.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, nTomek napisał:

Zmień kodowanie bajtu 15 - jak na załączonym obrazku:

obraz.png.7cbd0be805ed3b064410e63df24197f8.png

OK . Sprawdzę tą zmianę jak wrócę z wyjazdu. Jednak przy tej okazji mam pytanie. Znalazłem na forum kodowanie kolegi co ma fabryczny alarm i jak porównałem z moim stwierdziłem różnice w kodowaniu Bajtu 1,4,5,20,21,22. Jak sprawdziłem u siebie to w tych bajtach nie mam możliwości zmiany wartości konkretnych Bitów bo ich VCDS nie widzi. Owszem chyba będę mógł wpisać te wartości z palca ale nie wiem czy któryś z nich też odpowiada za alarm. Jak będę sprawdzał Bajt 15 to sprawdzę i te wymienione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej nie zmieniaj bajtów, których nawet Ross-Tech nie zna. Moduł komfortu to nie tylko funkcja alarmu. Nie martw się na zapas. Daj znać czy ruszył alarm po zmianie bajtu 15.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, nTomek napisał:

Lepiej nie zmieniaj bajtów, których nawet Ross-Tech nie zna. Moduł komfortu to nie tylko funkcja alarmu. Nie martw się na zapas. Daj znać czy ruszył alarm po zmianie bajtu 15.

Pewnie masz rację dlatego na razie nic nie przestawię w tych Bajtach gdzie nie mam Bitów. A tak przy okazji jeżeli mogę zapytać - czy ten fragment kodowania co mi ostatnio pokazałeś jest kodowaniem z Twojego auta z fabrycznym alarmem ? Bo jak przeglądam to różni się ono z moim  tylko w Bajtach 15 i 16 i bym po prostu wkleił to Twoje kodowanie. Niemniej na razie dzięki i zobaczymy co da kodowanie Bajtu 15-go.

Edytowane przez BRUNO55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest twoje orginalne kodowanie ze zmienionym tylko jednym bajtem - 15.

Do podglądu kodowania można użyć programu LCode

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności