Skocz do zawartości
byry007

Pompki od AWX do AJM

Rekomendowane odpowiedzi

napiszę tak, dwumas odpada, bipy na wolnych są ok 0,2-0.9-20 jedynie na 4 są ok 40 ale po wciśnięciu gazu idą do 127 na każdym, zauważyłem że co jakiś czas są inne a żeby było wszystko oki to powinny trzymać się cały czas w podobnych wartościach lub żeby były padnięte to by cały czas wykraczały za granicę przyzwoitości. Teraz oprócz doginania wsuwek na listwie i kostce zasilającej oraz ustawieniu PD i wieli innych czynnościach wymieniłem jeszcze filtr paliwa i zauważyłem że jak silnik jest zimny to wszystko jest prawie dobrze a po nagrzaniu się pogarsza. Jest z nim jak z pogodą co godzina to zmiana, więc to musi coś nie łączyć czy parametry się gwałtownie na czymś zmieniają a nie wywala błędu. Dzień wcześniej do warsztatu przyjechał człowiek i tak od słówka do słówka że mamy takie same auta i problem, dziś przyjechał specjalnie i powiedział że był u jednego mechanika i ten kazał mu wybrać schowek pasażera a sam wybrał jakąś taśmę z któreś kostki lub coś w tym rodzaju i wszystko wróciło do normy, jutro będę szukał a jak nie znajdę to i ja do niego zajadę, bo nawet nic za to nie wziął:D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
napiszę tak, dwumas odpada, bipy na wolnych są ok 0,2-0.9-20 jedynie na 4 są ok 40 ale po wciśnięciu gazu idą do 127 na każdym

 

no to masz rozwiazanie swojego problemu ;)

żeby były padnięte to by cały czas wykraczały za granicę przyzwoitości.

 

wlasnie nie ,bo wypadaja za dopuszczalne wartosci pod obciazeniem :P a nie moga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to czyli czarny scenariusz wymiany pompek jednak się spełnił, kiedyś jeden z kolegów napisał że lepiej spróbować wszystkiego przed wymianą Pd żeby po wymianie nie było tak samo jak przed. Do tego się boję bo ktoś wcześniej poprzeciągał mi gwinty na tych dwóch wałkach i boje się teraz znowu ich ruszać bo jak któraś objedzie to głowica go góry i kolejne koszty:dupablada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napiszę tak może znalazłem winowajcę drgawek w swym Passacie, będę pewien jak zmienię pompę na drugą. Przed wymianą Pd postanowiłem jeszcze zamienić a raczej pomierzyć ciśnienie na pampie vacum i proszę:D. na wolnych obrotach 1 bar przy 2tyś 4 bary a 3tyś i w górę 7 barów. Odrazu coś mi tu na niskie te ciśnienia więc czym prędzej do Sharana który stał z boku i wszystko jasne. Na wolnych 4bary 2tyś 7barów a 4tyś to coś ok. 8barów. Więc chyba przyznacie mi że pompa do wymiany. Po wymianie będę informował o zmianach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak badałeś to ciśnienie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pompce jest śrubka na imbus, którą się wykręca a wkręca się drugą od manometru (przewód hamulcowy elastyczny samochodowy, na początku oczko ze śrubą a na drugim końcu zegar do ok. 10barów), odpaliłem silnik i patrzyłem na zegar. Pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy w moim ATJ okazuje się że siedzą pompki o oznaczeniu 038130073 BJ czyli od BPW BRC BVH BRT - silniki 2.0 140KM. Problem to bipy na 3 cylindrach 127. Czy można te PD-ki jakoś zgrać z tym silnikiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ori pompki w ATJ jakie byly? rok 2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

045 130 073 t

045 130 073 x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy można te PD-ki jakoś zgrać z tym silnikiem?

 

Jak najbardziej tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności