Skocz do zawartości
makos666

Czy do B4 podejdą takie oponki 225/45/R17

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy czy do B4 na zawieszeniu seryjnym wejdą felgi 17" ET35 z takimi oponkami -

 

Przód - 215/45/R17

Tył - 225/45/R17

 

Z góry dziękuje za odpowiedź ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z przodu do mojego B3 weszło 235/45 a z tyłu musiało iść 215/45 bo więcej nie chciało wejsc. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięx za info a może ktoś jeszcze się wypowie na ten teamat ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważaj żeby nie przesadzić z szerokością bo pod obciążeniem będą ci z tyłu zacierać a za szerokie z przodu mogą wyrywać nadkole pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedni(najbliższy tym rozmiarom które podałeś) rozmiar to 215/40/17 i wtedy obdwód koła jest najbardziej zbliżony do orginału.Oczywiście że wejdą większe opony tylko może być tak jak pisze kolega gosu25, .Ja miałem taki właśnie rozmiar z b4 sedan i nic nie obcierało nawet z mocno załadowanym bagażnikiem.Et miałem 30 i 7,5"szerokości felgi.Zobacz sobie w moim podpisie jak to wyglądało, wydaje mi się że na seryjnym zawieszeniu to nie daje dobrego efektu.

Edytowane przez krzysiek_krakow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 1 215/45/17 a 225/45/17 To nie oznacza ze te 225 sa tylko szersze, jezeli juz to musial bys miec 215/40/17 Przod i 225/35/17 poniewaz wtedy masz taka sama wysokosc opony z przodu jak i z tylu, Pozdrówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra Panowie a jak by wszystkie oponki były 215/45/17 ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No dobra Panowie a jak by wszystkie oponki były 215/45/17 ???
Jeśli taka oponka i ET35 to na 100% wejdą i na przód i na tył ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięx Panowie za wszystkie podpowiedzi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użyj funkcji pomógł jeśli ktos pomógł, tak na przyszłość mówie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Uzmysłowcie mi laikowi co się wiąże z wymianą orginalnych felungu 185/65/14 na 205/50/17 przód i 225/45/17 tył.Zawieszenie jest fabryczne...Bije się z myślami i potrzebuje wszystkie opinie ZA i PRZECIW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.Uzmysłowcie mi laikowi co się wiąże z wymianą orginalnych felungu 185/65/14 na 205/50/17 przód i 225/45/17 tył.Zawieszenie jest fabryczne...Bije się z myślami i potrzebuje wszystkie opinie ZA i PRZECIW.

 

Przy 205/50/17 zwiększa się średnica koła, zmieniają osiągi i wg mnie wygląd terenówki, 225/45 tak samo. Ludzie zrozumcie, że 17 cali to praktycznie max wielkość koła jakie wchodzą w 35i, wiadomo nie mówię, że nie da się wsadzić większych, bo się da, ale pytanie po co? Taki mój skromny apel, albo opony rzędu 205/40; 225/35 itp, albo 16cali i profile 45-50 przy rozsądnej szerokości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwiększając średnicę felgi zmniejszasz profil opony tak aby ostatecznie średnica całego koła nie zmieniła się lub zmieniła się jak najmniej.

ja mam 205/50/15 czyli montując 17stki powinno być 205/40/17 ale to już bardzo niski profil i łatwo załatwić oponę i felgę w naszym pięknym kraju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności