Skocz do zawartości
shishad

Czujnik pedału sprzęgła

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanko gdzie jest umieszczony czujnik pedału sprzęgła w 1,9TDI (3BG). Na pewno go nie ma w okolicach czujnika stopu (sprawdzałem). Najprawdopodobniej jest w przedziale silnika. Jak się do niego dostać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nie widziałem takiego czujnika

a jaki błąd??

 

---------- Post added at 21:38 ---------- Previous post was at 21:38 ----------

 

jeszcze nie widziałem takiego czujnika

a jaki błąd??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam mam pytanko gdzie jest umieszczony czujnik pedału sprzęgła w 1,9TDI (3BG).

To jest akurat fotka czujnika stopu, ale w miejscu zaznaczony strzałką jest (chyba) czujnik sprzęgła. Napisałem chyba, bo nie przyglądałem mu się uważnie i nie sprawdziłem czy jest to na 100% czujnik sprzęgła, ale na taki wyglądał. A pod maską nie znajdziesz tego czujnika bo niby gdzie miałby być.

arx1283457463o.jpg

 

---------- Post added at 21:14 ---------- Previous post was at 20:58 ----------

 

BTW

Ściągałeś osłonę pod kierownicą? Tą z miejscem na książkę serwisową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ściągałem osłonę, jest czujnik stopu, ale czujnika sprzęgła brak :( Kumpel z serwisu VW wspominał, że w tym roczniku i modelu jest z drugiej strony czyli w przedziale silnika :| No nic odpalę etke i po vinie zobaczę jak to wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kumpel z serwisu VW wspominał, że w tym roczniku i modelu jest z drugiej strony czyli w przedziale silnika

Ciekawe tylko jak się tam znalazł. ;)

bwy1283459787s.png

 

I sorki za wprowadzenie w błąd, u Ciebie jest po drugiej stronie (a nie tak jak zaznaczyłem) Ja mam wersję GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, bo ja wymieniałem ten czujniczek, ale nie wiem nawet po co czujnik pod sprzęgłem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale nie wiem nawet po co czujnik pod sprzęgłem ?

Jest potrzebny do tempomatu, a jak nie ma tempomatu to nie mam pojęcia. :hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest potrzebny do tempomatu, a jak nie ma tempomatu to nie mam pojęcia.

mam tempomat i to w sumie wiedziałem, ale w jakim celu jeszcze ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak. Czujnik jest potrzebny do tempomatu. W tej chwili nie działa.Pod vagiem pokazuje wciśnięty pedał sprzęgła. Poza tym gdzieś wyczytałem, że po naciśnięciu pedału sprzęgła przy zmianie biegów, komputer utrzymuje na moment wyższe obroty silnika, tak aby po zmianie biegów nie zaczynać od zbyt niskich. Być może przekłada to się na kulturę pracy silnika, a wole dmuchać na zimne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie , a ja mam problem z owym czujnikiem w b6. otóż nie odpalisz paska jak nie wciśniesz sprzęgła , a czujnik nie tani nagle zaczął się wieszać i tak dopóki nie depne do dna to i nie załapie. widziałem jeden kolega przy tym zjawisku grzebał przy kolumnie i elektronicznej blokadzie. coś ktoś robił z tym???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko jasne. czujnik sprzęgła niema nic wspólnego , to sprzęgło wymienione już dwa razy na sachsa dzisiaj po raz kolejny wymiana w ramach gwarancji części mam nadzieje że na luka. niewiem jak i co ale nowy sachs po 2500mil padł i problem z odpalaniem bo w podlodze wygniatalem dziure żeby odpalić ponowna wymiana całego kitu pomogła ale padło po 50 mila coś strasznie stuka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm... U mnie na VAG-u pokazuje problem z czujnikiem (odłączony lub uszkodzony), ale z tempomatem nie mam problemu. Tzn. działa, reaguje na hamulec, przyspieszenie i można go wyłaczyć.

pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ummie była zmnieniama skrzynia z automatu na manualna i nie działa tempomat podłącze vag i pokazuje ze ma wciśnięty pedał sprzęgła zdjąłem osłonę nad pedałami i niema czujnika ani kabli żeby go podłączyć .

Czy wie ktoś jak bo podłączyć i gdzie się wpiąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam taki sam problem co zachar mam załozony i aktywowany tempomat działa tylko kontrolka i przełanczanie on off , brakuje u mnie czujnika sprzęgła na swoim miejscu wyczytałem ze od czujnika jest pin nr 66 z ECU i trzeba go zwerzec i tu moje pytanie czy z masą czy z innym pinem ? Jakiego koloru macie przewody dochodzące do czujnika sprzęgła ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy ktoś się spotkał z usterką czujnika położenia pedału sprzęgła, przez co auto szarpie po nagłym dodaniu / puszczeniu gazu?

 

Im niższy bieg tym mocniej czuć szarpnięcie. Na 4 ledwie wyczuwalne, na 5 biegu praktycznie nie istnieje, na 1 i 2 bardzo wyczuwalne.   Jedno jedyne szarpnięcie w momencie nagłego dodania / puszczenia gazu.  Czy ktoś się spotkał z takim problemem i winnym był czujnik przy pedale sprzęgła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo co koledzy pokut i zachar. Mógłby ktoś poratowac rozwiazaniem tego problemu tzn. Pin 66 zwieramy z masą? 

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Problem rozwiązany. Do czujnika idą 2 kable. 1 to 66 noga w złączu ECU na podszybiu a 2 to 12v. I tempomat zaczął działać :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaro2k. Witam mam do Ciebie parę pytań co do złącza ECU i pinu 66. W jaki sposób liczyć piny w tym złączu? Jaki kolor przewodu był u Ciebie? No i czy tylko się w niego wpiąć czy jakoś inaczej to trzeba zrobić? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie 

 passata b5 fl 130km avf byl to kiedyś automat ale później ktoś to przerobil na manual I nie działa tempomat 

Moje pytanie brzmi czy ktoś dokładl czujnik i czy to skomplikowane ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem jest tak że po wymianie manualna na skrzynię z innymi przelożeniami najczęściej dłuższą potrafi tempomat nie działać .Więc czujnik sprzęgła to nie jedyny problem prawdopodobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności