Skocz do zawartości
ciuciek

Czy to mechatronika w DSG?

Rekomendowane odpowiedzi

no tak bywa jedni trafiają na udany model a nie którzy nie.

Mój pasek ma przejechane 310 tyś km , olej w DSG wymieniam regularnie. Skrzynia też delikatnie szarpnie jak zrzuca bieg na jedynkę. Przyzwyczaiłem się do tego, dla mnie ważne że szybko i płynnie zmienia biegi, dobrze redukuje. Uwierzycie że nie wymieniałem jeszcze dwumasy. Czasami coś zastuka jak zapalam silnik w zimne poranki pewnie się powoli kończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sprzęgła wymieniałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A sprzęgła wymieniałeś?

Nie, sprzęgieł nie ruszałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czasami coś zastuka jak zapalam silnik
to może byc tylko poduszka- też tak miałem i w serwisie mi sprawdzali i to była tylko poducha- koszt w ASO 300 zł ale wymiana 1200 :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, u mnie raz na ruski rok potrafi ześwirować i jak się zatrzymam to nie zrzuci na 1, tylko dławi się tak jakby miał zgasnąć, ale to raz na ruski rok. 270 tys, dwumas już halasuje od ponad 70 tys(nadal oryginał), ale nie wymieniam póki biegi płynnie zmienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka poduszka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to może byc tylko poduszka

 

Poduszka raczej nie, bo jest to po prostu rytmiczne stukanie przez chwilę potem ok, i tylko wtedy gdy uruchamiam silnik jak jest na zewnątrz zimno. W 99% uruchamiam auto w ciepłym garażu, także rzadko to słyszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie od dłuższego czasu co kilkanaście sekund słychać kilkusekundowe rytmiczne stukanie pochodzące z okolicy skrzyni lub sprzęgieł.Natomiast czasem po kilkudniowym postoju zwłaszcza

w zimie przy odpalaniu występuje szarpnięcie jakby silnik chciał wyskoczyć z pod maski.

Przebieg 213 tyś. nic jeszcze nie wymieniane poza wtryskami i materiałami eksploatacyjnymi...

Edytowane przez kris69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie od dłuższego czasu co kilkanaście sekund słychać kilkusekundowe rytmiczne stukanie pochodzące z okolicy skrzyni lub sprzęgieł.Natomiast czasem po kilkudniowym postoju zwłaszcza

w zimie przy odpalaniu występuje szarpnięcie jakby silnik chciał wyskoczyć z pod maski.

Przebieg 213 tyś. nic jeszcze nie wymieniane poza wtryskami i materiałami eksploatacyjnymi...

 

Prawdopodobnie pada ci dwumasa w skrzyni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio stwierdziłem ,że stukanie pojawia się jeśli przełącznik skrzyni jest w pozycji parking.Na d ,s i r nie występuje.???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam abstrakcyjne pytanie odnośnie skrzyni DSG a nie chciałbym tworzyć nowego tematu. Przeczytałem trochę na temat tych skrzyń, ale ciężko znaleźć konkretną odpowiedź. Jak wygląda sprawa wstecznego w tej skrzyni? Czy każda skrzynia DSG posiada coś w stylu asystenta ruszania pod górę, czy to kwestia rocznika/wyposażenia? Czy skrzynia dopuści do staczania się samochodu do przodu (pod bardzo konkretne wzniesienie) podczas wrzuconego biegu wstecznego? Wiem, że tip-tronic trzyma na wstecznym na postoju, ale jak to jest w DSG?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DSG popuszcza, ale do takich manewrów jest autohold...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem (wiem o istnieniu auto-hold, chciałem tylko zapytać, ponieważ w B5FL które mam w opisie tip-tronic działa zupełnie inaczej (trzyma auto w miejscu przy tym samym wzniesieniu nie puszczając go ani o milimetr), czyli skrzynia nie jest "zepsuta" jeśli pozwala autu stoczyć się do przodu (przy na prawdę bardzo ostrym wzniesieniu) będąc na biegu wstecznym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem nowy na forum - serdecznie pozdrawiam. Mam takie pytanie, czy wymiana oleju w skrzyni biegow jest bardzo trudna? Zastanawiam sie czy dam rade to zrobic sam czy lepiej jechac do mechanika. Ile tego oleju tam wchodzi i jaki polecasz? Dziekuje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, jestem nowy na forum - serdecznie pozdrawiam. Mam takie pytanie, czy wymiana oleju w skrzyni biegow jest bardzo trudna? Zastanawiam sie czy dam rade to zrobic sam czy lepiej jechac do mechanika. Ile tego oleju tam wchodzi i jaki polecasz? Dziekuje!

 

http://forum.vw-passat.pl/threads/60059-Wymiana-oleju-w-DSG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności