Skocz do zawartości
Gość rjasiek

Wyswietlacz komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Gość tomczasty@o2.p

Witam. Niestety mam podobny problem wyświetlaczem z czasem się rozlewa i dane trzeba jeśli już odczytywać po skosie a czasem i to nie pomaga. znacie może kogoś w okolicy 50 km od warszawy kto by to naprawił bez wymiany całych zegarów. pozdrawiam Tomczasty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to już jest z tym wyświetlaczem im jest bardziej ciepło w aucie tym słabiej swieci.Spotkałem sie kiedyś na jakimś forum ze goscie cos działaja przy czujniku nasłonecznienia w wyświetlaczu taka mala szara kropka obok 0 na prędkościomierzu .Bo jak by ją przysłonić to wyświetlacz działa jak w nocy i jest maxymalnie rozjaśniony i więcej wtedy widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Potencjometr działa poprawnie, wszystkie inne podświetlane wskaźniki działają idealnie. Reagują na rozjaśnienie czy przyciemnienie.

Ewidentnie wyświetlacz kompa przygasa, gdy samochód się nagrzeje.

Ale dzięki za odpowiedz Gulczas.

u mnie jest podobnie ... a mianowicie jest tak że jeżdżę sobie jakiś czas i komputer ładnie pokazuje i jest ok a po pewnym czasie wyświetla się tak badziewnie że prawie nic nie widać.

dodam jeszcze że jak na chwilę wyłączę zapłon to guzik pomaga , samochód musi trochę postać i jest wszystko ok .

co z tym robić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak to już jest z tym wyświetlaczem im jest bardziej ciepło w aucie tym słabiej swieci.Spotkałem sie kiedyś na jakimś forum ze goscie cos działaja przy czujniku nasłonecznienia w wyświetlaczu taka mala szara kropka obok 0 na prędkościomierzu .Bo jak by ją przysłonić to wyświetlacz działa jak w nocy i jest maxymalnie rozjaśniony i więcej wtedy widać.

 

Jest odwrotnie. Fotodioda w nocy widzi ciemność i ściemnia szafę by nie oślepiała. Można ją wywalić i wstawić rezystor na stałe wtedy w dzień słoneczny świeci na full.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam odswieze troszke ten temat, mam podobny problem gdy stoi samochod w nasłonecznionym miejscu to wyswietlacz swieci ale bardzo blado ledwo co widac te cyferki i napisy na nim, wieczorem jest ok widac wszystko jedynie od góry tam gdzie pokazuje stacje radiowe troszke mniej widac od poczatku zanika ale zadnych pasków itd pikseli nie ma, po prostu bladnieje ten wyswietlacz w dzien :(

 

NIe mam pojecia co to moze byc i dlaczego tak sie dzieje a co najwazniejsze sam nic nie zdziałam nie zna ktos moze jakiegos magika co by to umiał zrobic konieczna bedzie wymiana na nowy czy da sie ten wyswetlacz uratowac?? Wyswietlacz to pełen FIS.

 

A jesli by ktos znał taka osobe co umie to naprawic to bardzo bym prosił o namiar do niej KUJ-POM a najlepiej z Włocławka.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, wyświetlacz jest ok a jedynie taśma która łączy ten wyświetlacz z reszta nie łączy, mialem to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ok durki rozumiem tak podejrzewałem ze własnie cos z tasma ale tak czy siak sam tego nie zrobie nie wyjme wyswietlacza a tm bardziej licznika hehe boje sie ze cos sknoce. A co tam dokładnie trzeba zrobic ?? docisnac tylko czy wymienic cala ta tasme czy cos przelutowac ??

 

Jesli by ktos znał taka osobe z Kuj-Pom a najlepiej z WŁOCŁAWKA co by to zrobila to prosił bym o podesłanie namiarów :) Z góry dzieki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest trudno rozebrac ale naprawic gorzej. Ja to rozebralem i docisnalem ta tasme tasma samoprzylepna i kawalkiem materiału korkowego. Od 8 miechow jest ok, znikało mi czasem trochę wtawietlacza w którym pokazywalo się radio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli pewnie da sie ta stara tasme jakos uratowac :) no ale trudno ja sam tego nie zrobie ... tak jak pisalem wczesniej prosil bym o jakies namiry jak ktos zna taka osobe co by to zrobila :) i sam bede starał sie szukac tez takiej osoby :) Pozdrawiam i dzieki durki za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam podobny problem co pozostali koledzy, z tego co wyczytałem to najlepiej wymienić FIS na nowy.

Gdyby ktoś wiedział kto sie czymś takim zajmuje prosiłbym o namiary, najlepiej w Pomorskim, ale jak będzie trzeba to podjedzie się gdzieś dalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tutaj jest wymiana kleju taśmy przewodzącej, ale na innych aukcjach można znaleźć wymianę wyświetlacza za ok. 350 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie zanikają wam linie. W ciepłe dni lub przy dużym nasłonecznieniu nic nie widać na całym wyświetlaczu lub w jego części to wymiana taśmy/kleju/dociskanie itp. nic nie pomorze. Uszkodzony/zużyty jest sam wyświetlacz - ciekłe kryształy tracą swoje właściwości. Nie pomoże za bardzo też kombinowanie z czujnikiem nasłonecznienia. Tylko wymiana na nowy wyświetlacz. W chinach aktualnie można kupić po 65usd przy pojedynczych sztukach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mój problem jest podobny, ale nie identyczny. Nie dzialają mi: sygnał dźwiękowy, spryskiwacz, prędkościomierz. Dziwnym trafem, wysidło wszystko w tym samym czasie. I dodatkowo po wyłaczeniu silnika i wyjęciu kluczyka wyświetlacz komputerowy (fis) pulsuje lekko podświetlając się i gasnąc. Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam! Mam podobny problem co pozostali koledzy, z tego co wyczytałem to najlepiej wymienić FIS na nowy.

Gdyby ktoś wiedział kto sie czymś takim zajmuje prosiłbym o namiary, najlepiej w Pomorskim, ale jak będzie trzeba to podjedzie się gdzieś dalej

 

Hej ;)

też odkopię, udało Ci się znaleźć gdzieś w okolicy kogoś kto to naprawia? Czy sobie odpuściłeś temat?

 

Pozdrawiam,

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hej ;)

też odkopię, udało Ci się znaleźć gdzieś w okolicy kogoś kto to naprawia? Czy sobie odpuściłeś temat?

 

Pozdrawiam,

Tomek

 

Witam po długim czasie:)

ostatnio na allegro znalazłem gościa zPruszcza Gdańskego, który wymienia liczniki na nowe(najprawdopodobniej te z daaaaaalekiego wschodu) za ok 300zł. Długi czas zwlekałem z wymianą, czytałem, słuchałem co inni mają do powiedzenia na ten temat i najrozsadniej chyba będzie wymienić na nowy no i w najbliższym czasie pewnie tak zrobię. jakaś wolna sobota będzie to podjadę, zapłacę no i mam nadzieję będzie śmigać wszystko tak jak powinno:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość frog17

Witam,

 

odświeżę trochę temat... może ktoś będzie mógł mi pomóc...

kupilem passat b5 fl z 1/2 fis wyświetlacz działał, pokazywał wszystkie informacje - generalnie icznik w pełni sprawny. Pewnego razu odpalilem auto, cos pstryklo i wyswietlacz zgasl. Teraz nic nie pokazuje, jak również na wyswietlaczu nie widac czy jest zaciagniety reczny, jak przepali się żarówka również nic nie reaguje. Tak jakby komputer nie przkezywal informacji. jak zapali sie rezewa rowniez brak sygnalu dzwiekowego (wczesniej byl). rozkrecilem licznik ale wydaje sie wszystko ok, bezpieczniki tez sprawdzilem (te ktore są w kabinie o lewej stronie), podlaczlem pod komputer tez nie ma bledow.

co jeszcze moze byc przyczyną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć ludziska,

chciałem się pochwalić :)

 

Po 2 miesiącach od kupna Passata w końcu zdecydowałem się wymienić wyświetlacz. Znalazłem gościa z Gdańska, który wkłada chińczyki daje rok gwarancji. Operacja stosunkowo szybka i wyciąga licznik bez ściągania kierownicy :)

 

Koszt 350zł, ale czasami można zainwestować, ja jestem zadowolony. Efekt końcowy:

 

2013-12-21 13.11.59.jpg

 

2013-12-21 13.12.05.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam od niedawna Passata b5 fl i w wyświetlaczy wypaliła się część pikseli, stał się mało czytelny. Chciałbym się dowiedzieć jaki byłby koszt wymiany tego podzespołu jak również gdzie mógłbym tego dokonać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć ludziska,

chciałem się pochwalić :)

 

Po 2 miesiącach od kupna Passata w końcu zdecydowałem się wymienić wyświetlacz. Znalazłem gościa z Gdańska, który wkłada chińczyki daje rok gwarancji. Operacja stosunkowo szybka i wyciąga licznik bez ściągania kierownicy :)

 

Koszt 350zł, ale czasami można zainwestować, ja jestem zadowolony. Efekt końcowy:

 

[ATTACH=CONFIG]111725[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]111726[/ATTACH]

Coś Ci źle wskazówki złożył bo pokazuje za małe obroty silnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chciałbym się dowiedzieć jaki byłby koszt wymiany tego podzespołu jak również gdzie mógłbym tego dokonać?

http://aceef.pl/kontakt.htm

To u Ciebie w mieście ???

Edytowane przez gregor23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności