Skocz do zawartości
macvw

Miga kontrolka ładowania

Rekomendowane odpowiedzi

Krótko i na temat. Mam nowy alternator i po wymianie zaczęła mi migać po przekręceniu zapłonu kontrolka od ładowania. Ładowanie akumulatora jest OK.14.3V. Proszę o pomoc.

Ładowanie jest jak najbardziej :ok ale coś z altkiem nie tak...Zerknij w wątkach które już są na forum ;) Było opisane...

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale alternator kupiłem zupełnie nowy i na gwarancji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale alternator kupiłem zupełnie nowy i na gwarancji

Oryginał czy podróbka? Kto zakładał? Może coś jest nie podłączone. :hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oryginał czy podróbka? Kto zakładał? Może coś jest nie podłączone. :hmm

No właśnie,też mi sie to dziwne wydaje...Nówka i już kontrolka miga?Coś mi tu nie pasuje,tym bardziej że ładowanie jak najbardziej :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam kupowałem, sam zakładałem,100% nowy z gwarancją jedynie firma się różni był Valeo a nowy to Lukas ale identyczne parametry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sprawdź czy przy dokręcaniu nie urwał się niebieski przewód,one lubią pękać.Sprawdź czy po przekręceniu kluczyka masz na tym przewodzie napięcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK sprawdzę to i odpisze dzięki z pomoc

 

---------- Post added at 16:42 ---------- Previous post was at 15:04 ----------

 

Sprawdziłem niebieski przewód jest napięcie po przekręceniu zapłonu, nie mam już pomysłu co jest nie tak jedynie co to mogę podejrzewać alternator,być może ma jakąś wadę mimo że jest nowy.Podjadę do sklepu i wymienię na następny w ramach gwarancji.Ale dopiero we wrześniu jak wrócę z urlopu więc wtedy napiszę czy to wina alternatora.Jeśli ma ktoś jakieś sugestie proszę o podpowiedzi .Dziękuję za wszystko i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widać mostek z diodami się walnoł i dlatego ci miga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
OK sprawdzę to i odpisze dzięki z pomoc

 

---------- Post added at 16:42 ---------- Previous post was at 15:04 ----------

 

Sprawdziłem niebieski przewód jest napięcie po przekręceniu zapłonu, nie mam już pomysłu co jest nie tak jedynie co to mogę podejrzewać alternator,być może ma jakąś wadę mimo że jest nowy.Podjadę do sklepu i wymienię na następny w ramach gwarancji.Ale dopiero we wrześniu jak wrócę z urlopu więc wtedy napiszę czy to wina alternatora.Jeśli ma ktoś jakieś sugestie proszę o podpowiedzi .Dziękuję za wszystko i pozdrawiam

 

Inaczej-sprawdź jeszcze ładowanie na samych zaciskach przy alternatorze ;)

 

 

 

widać mostek z diodami się walnoł i dlatego ci miga

 

Wystarczy że jedna dioda będzie padnięta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie z całym szacunkiem czytajcie dokładnie opisywałem poniżej ŁADOWANIE jest jak w książce 14,3V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
panowie z całym szacunkiem czytajcie dokładnie opisywałem poniżej ŁADOWANIE jest jak w książce 14,3V

I co z tego...Czytam dokładnie ;) To że łądowanie jest,nie znaczy jeszcze że altek jest do końca w porządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patryk skoro sugerujesz sprawdzenie napięcia na zaciskach i jest ono 14.3v oraz piszesz o diodach to normalne że jeśli dioda była by uszkodzona to i ładowanie było by niewłaściwe.Więc proszę nie upieraj się i nie wprowadzaj w błąd z całym szacunkiem dla Ciebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Patryk skoro sugerujesz sprawdzenie napięcia na zaciskach i jest ono 14.3v oraz piszesz o diodach to normalne że jeśli dioda była by uszkodzona to i ładowanie było by niewłaściwe.Więc proszę nie upieraj się i nie wprowadzaj w błąd z całym szacunkiem dla Ciebie

 

Teza jest jednoznaczna-jeżeli miga kontrolka po wymianie altka to coś z nim jest nie tak,proste...A to że ładowanie jest ok to jeszcze o niczym nie świadczy.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że jest to wina alternator i że trzeba go wymienić też pisałem poniżej.Mam go na gwarancji i nie będzie żadnego problemu myślę że problemem jest wada fabryczna no i to tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To że jest to wina alternator i że trzeba go wymienić też pisałem poniżej.Mam go na gwarancji i nie będzie żadnego problemu myślę że problemem jest wada fabryczna no i to tyle

 

No i właśnie przyczyny migającej kontrolki Ci podałem ;) Wymieniaj póki jeszcze możesz,pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To że jest to wina alternator i że trzeba go wymienić też pisałem poniżej.Mam go na gwarancji i nie będzie żadnego problemu myślę że problemem jest wada fabryczna no i to tyle
To po co zakładasz temat skoro wiesz że to wada fabryczna i należy altka wymienić? Bo na razie koledzy próbują ci doradzić a ty piszesz że to wszystko wiesz i już o tym, "poniżej", ja myślę że powyżej pisałeś. Nochyba że zakładając alternator coś uszkodziłeś i szukasz przyczyny, bo wówczas nie będzie to traktowane jako wada fabryczna. Poza tym nie wiem jak jest w U.K. ale u nas jeśli danej części nie wymieni zakład, który ci napisze fakturę albo podbije pieczątkę w książce napraw bądź nie podbije że zakładał gwarancji niektóre sklepy nie chcą przyjmować reklamacji. Jeśli ci któryś z kolegów pomógł to przyznaj punkcik a nie unosisz się. Ale wróćmy do tematu przyczyną mimo ładowania migania kontrolki mogą być zawieszona szczotka (co się zdarza nawet w nowym sprzęcie) bądź luźny szczotkotrzymacz. Jeśli chcesz aby ci wymieniono ten alternator na gwarancji to nic przy nim nie grzeb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że jak miga kontrolka od akumulatora to za bateria siada a tu takie rzeczy, kiedy badać napięcie na klemach jak auto zapale czy po rozgrzaniu 90 C ??

 

---------- Post added at 10:10 ---------- Previous post was at 10:06 ----------

 

A powracając do gwarancji to musisz mieć fakturę z warsztatu który może zakładać części elektroniczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Myślałem że jak miga kontrolka od akumulatora to za bateria siada a tu takie rzeczy, kiedy badać napięcie na klemach jak auto zapale czy po rozgrzaniu 90 C ??

 

Przy włączonym silniku na klemach zmierz.Powinno być 14,2V podczas pracy silnika.Temperatura silnika nie ma nic do ładowania ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bym wiedzial od poczatku ze to wada fabryczna to nie zawracal bym nikomu glowy.Nic nie uszkodzilem podczas wymiany ,wypiac wtyczke ,odkrecic jeden przewod i dwie sruby alternatora to jak widac prosta czynnosc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra Wiadomosc alternator wymienilem na nastepny (w ramach gwarancji) nikt sie nie pytal kto i jak to montowal tylko poprosili o przedstawienie rachunku i to tyle z ich strony.Alternator dziala no i o to chodzilo .Pozdrawiam i dziekuje za podpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności