Skocz do zawartości
macvw

Miga kontrolka ładowania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!!Dziś w nocy wracając do domu 1km. od garażu najpierw na moment pojawił się jakiś napis na komputerze/niestety nie zdążyłem go przeczytać/.Gdy dojechałem do garażu zaczeła co chwilę mrugać kontrolka ładowania.Wjechałem do garażu,sprawdziłem naciąg paska-OK.2 miesiące temu wymieniłem akumulator.Co to może być?Da się na tym zrobić ok.100km?Mam dziś wyjazd.Proszę o podpowiedzi.Z góry WIELKIE dzięki!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładowanie akumulatora. Przyczyną może być regulator napięcia . A najlepiej poczytaj to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli są to szczotki alternatora lub regulator napięcia,to jestem dziś w stanie zrobić ok.100km?Nie znam się na elektryce i nie wiem,czy nie stanę gdzieś w polu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli pojedziesz na światłach to możesz skończyć podróż w polu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włącz wszystkie odbiorniki w aucie i zmierz napięcie na zaciskach akumulatora. Jak będzie padnięty regulator, to napięcie będzie poniżej wartości znamionowej akumulatora. Obserwuj również przy pojedynczym odłączaniu urządzeń jak wartość napięcia się zachowuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ryzykowałem i nigdzie nie pojechałem.Byłem w garażu odpalić auto.Po ok.2 min.co chwilkę kontrolka mrugała i pojawił się napis generation i jakieś drugie słowo.Mam nadzieję,że to tylko szczotki lub regulator.Jutro jadę do elektryka.Jaki może być pełen koszt/z robocizną/wymiany szczotek lub regulatora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, ostatnie pytanie, bo widzę my swoje a Ty swoje. Jaki błąd masz na VAGu? Sprawdź ten komunikat dokładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobra, ostatnie pytanie, bo widzę my swoje a Ty swoje. Jaki błąd masz na VAGu? Sprawdź ten komunikat dokładnie.

W niedzielę nie mam u kogo podpiąć VAG-a.Jutro po pracy jadę do elektryka,to wieczorem dam znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie przyczyna migania kontrolki ladowania bylo kolo pasowe alternatora...tzw wolnobierzka. Po przejechaniu kilkudziesieciu km zblokowalo sie i ladownie wrocilo ale kolo wydaje dziwne dzwieki. Jutro wlasnie bede szukal po sklepach lokalnych i wymienial. Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej regulator napięcia. Podłącz miernik elektryczny do klem na włączonym silniku i zapalonych światłach + jakiś inny odbiornik prądu. Napięcie na mierniku powinno wskazywać ponad 14V, tzn 14,1-14,3. Jeśli jest poniżej 14V to coś z alternatorem - regulator napięcia lub płytka prostownicza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne koledzy za podpowiedzi.Dziś o 15 jadę do elektryka.Mówił,że jeżeli mam alternator firmy /zapomniałem nazwy/,to on wie,co jest.Dam jutro znać,co było "walnięte".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,zostawiłem wczoraj Passaciora u elektryka samochodowego.Gdy zobaczył,że jest to alternator firmy VALEO mówił,że wie,co jest.Okazał się zużyty wirnik alternatora,od razu wymienił szczotki.Pełen koszt z robocizną-400zł!!!Twierdził,że właśnie w alternatorach Valeo padają te wirniki,szybciej niż szczotki.Myślałem,że gość mnie naciąga,ale później przeczytałem to na forum:

"jeśli są zjechane pierścienie bardzo to mogą się nie nadawać do toczenia,i wtedy wymiana wirnika koszt samego wirnika nowego to ok 200 pln.czy jest to waleo 120A bo w tych typach dość często siadają wirniki."

Wygląda na to,że mam po problemie!!!Pozdrawiam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i fajnie. Daj znać czy problem minął. Ile masz aktualnie nakulane? Chodzi mi o rzeczywisty przebieg, chyba, że sam nie wiesz... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i fajnie. Daj znać czy problem minął. Ile masz aktualnie nakulane? Chodzi mi o rzeczywisty przebieg, chyba, że sam nie wiesz... :)

Hej!!!Widzę,że mamy takie same silniki.Problem zniknął/przynajmniej na razie/.W chwili obecnej mam "nakulane" prawie 240tys.km.,a elektryk powiedział,że przy ok.200tys.km.w alternatorach Valeo nagminnie "śiadają" te wirniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widzę,że mamy takie same silniki.

Ano, dlatego podjąłem m.in. temat. :)

W chwili obecnej mam "nakulane" prawie 240tys.km.,a elektryk powiedział,że przy ok.200tys.km.w alternatorach Valeo nagminnie "śiadają" te wirniki.

No to rozczaruję Twojego mechanika, bo przy 250 tys (udokumentowane) Valeo 120A ma się dobrze. Łożyska lekko szumią, ale po tylu latach mają uważam pełne prawo do tego. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ano, dlatego podjąłem m.in. temat. :)

 

No to rozczaruję Twojego mechanika, bo przy 250 tys (udokumentowane) Valeo 120A ma się dobrze. Łożyska lekko szumią, ale po tylu latach mają uważam pełne prawo do tego. :)

Widzę,że mamy też podobne przebiegi.Mam pytanko do Ciebie.Na jakim oleju "latasz"?Ja na wszystkich moich VW /Jetta,Vento,Passat b4-benzyniaki/ jeździłem na Mobilu Super S 10W/40.Tego też zalałem tym olejem,ale Mobilem Turbo Diesel 10W/40.Wymieniam co 10tys.km,filtr powietrza co 20tys.km.,a paliwa co 30tys.km.A Ty jak robisz i na jakim oleju "śmigasz"?Pozdrawiam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zrobimy mało OT. :)

Kiedyś już pisałem na forum o oleju, ale powtórzę się:

1. Valvoline MaxLife 5w40 syntetyk,

2. Filtry MANN/KNECHT

Wymiana co 10 tys, paliwa co 20 tys. Dużo jeżdżę na krótkich dystansach (miasto).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to zrobimy mało OT. :)

Kiedyś już pisałem na forum o oleju, ale powtórzę się:

1. Valvoline MaxLife 5w40 syntetyk,

2. Filtry MANN/KNECHT

Wymiana co 10 tys, paliwa co 20 tys. Dużo jeżdżę na krótkich dystansach (miasto).

Ja znowu w większości jeżdżę na trasie,rocznie robię ponad 30tys.km.Filtry kupuję tylko MANN-a,mam zaprzyjaźnioną kurtownię,w której są b.tanio filtry i oleje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich!!Dziś w nocy wracając do domu 1km. od garażu najpierw na moment pojawił się jakiś napis na komputerze/niestety nie zdążyłem go przeczytać/.Gdy dojechałem do garażu zaczeła co chwilę mrugać kontrolka ładowania.Wjechałem do garażu,sprawdziłem naciąg paska-OK.2 miesiące temu wymieniłem akumulator.Co to może być?Da się na tym zrobić ok.100km?Mam dziś wyjazd.Proszę o podpowiedzi.Z góry WIELKIE dzięki!!!

 

Miałem taki sam problem w swoim aucie wczoraj, dzisiaj jak się okazało padł na dobre alternator, udało się dostać po regeneracji za 480 uszkodzony muszę oddać i usterka naprawiona.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótko i na temat. Mam nowy alternator i po wymianie zaczęła mi migać po przekręceniu zapłonu kontrolka od ładowania. Ładowanie akumulatora jest OK.14.3V. Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności