Skocz do zawartości
wuzio

Naprawa wybieraka biegów- opis regeneracji / manual

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kaszeszczuk

Ja u siebie wymieniłem skrzynię biegów ( A6 2000r 2,4). Pasowała od Passata 2,3v5.

Niestety dalej dwójka haczy co ciekawe w dokładnie taki sam sposób. Dlatego teraz muszę sprawdzić wybierak.

 

Napiszcie co się poprawiło lub jakie mieliście objawy, które ustapiły po naprawie wybieraka.

 

Oczywiście po wymianie skrzyni biegi wchodzą dużo lepiej, ale wybierak się chyba blokuje w pewnym położeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sokal

Witam wszystkich :bry2

 

Podnoszę nieco temat, otóż sam osobiście na co dzień jestem użytkownikiem Audi A4 1,6 ADP lecz wertując internet w poszukiwaniu informacji o tym problemie natrafiłem na Wasze forum co bardzo mnie cieszy :cool W końcu VAG to VAG :ziomal

 

Pozwoliłem sobie zapożyczyć pliki w opisem regeneracji drążka na forum klubu Audi A4 ponieważ mamy identyczny problem (nic w tym dziwnego :bezzebow) i aktualnie zajmujemy się jego rozwiązaniem a Wasz opis będzie bardzo pomocny jako baza dla nowych pomysłów :jasne

 

Czy w między czasie ktoś jeszcze z Was nabył jakieś doświadczenia związane z regeneracją tego drążka wybieraka i mógłby się podzielić swoimi spostrzeżeniami?

 

Oczywiście po utworzeniu jakiegoś fotostory z naprawy dolegliwości zmiany biegów zamieszczę go tutaj jeśli pozwolicie ;) Po niedzieli muszę koniecznie się tym zająć bo już mnie to wkurza...

 

Mam nadzieję że to rozwiąże problem ponieważ ostatnio przy zmianie oleju korzystając z okazji zerknąłem na drążek i mam po pierwsze identyczny drążek :bezzebow po drugie identyczne luzy :wsciekly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak się domyślam to wybierak od 5 biegowej skrzyni ...

a jak się ma sprawa z wybierakiem od 6 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego za podpowiedz , naprawde bardzo dobrze opisana naprawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam możliwość wytoczenia z teflonu wspomnianych w opisie tulejek plastikowych (są 2 sztuki). Stąd moje pytanie. Zna ktoś średnice wewnętrzną gumy w łączniku oraz średnice zewnętrzną "czapki" tulejki plastikowej? Chce je dorobić aby pasowały na wcisk. Nie chce tego rozbierać tylko po to żeby sprawdzić wymiary.

Edytowane przez honestPR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dziś spotkała mnie nie przyjemna sytuacja mianowicie , straciłem skrzynie biegów nie mogłem wrzucić 1 (jedynki) działa tylko wsteczny ,

wybierak jest bardzo luźny lata w każdą stronę . dobrałem się do wybieraka, śrubka do regulacji linek była odkręcona więc ją dokręciłem jak i wszystkie inne poskręcałem do kupy i lipa , wybierak wrócił do normalnej pozycji już nie latał w każdą stronę ale jak chcę wrzucić 1 to wsteczny wchodzi a 2 nie chce wcale wejść . Czy wie ktoś co zaradzić pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Jako że miałem problem z "trafianiem" w biegi zastosowałem się do instrukcji kolegi i przyznam ze jest efekt;)

DSC_0039.jpg

Dwie śruby z nakrętkami kawałek węża ogrodowego i wybierak jak nowy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ale nie trzeba wymieniać oleju w skrzyni?? O to chodzi że ja wymieniałem miesiąc temu a do regeneracji wybieraka nie trzeba oleju spuszczać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Nie trzeba ruszać oleju.

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chce terosze dopytać na temat wybieraka

bede robić przekładke z 5 biegow na 6

mam wybierak ale nie kompletny, brakuje mi elementu zaznaczonego na zdjeciu, i nie moge go zlokalizować. wybierak z b5 2.5 tdi.

ma ktoś moze taki element do odsprzedania, lub podpowie gdzie tego szukać lub pod jaka nazwa.

20180318_191605.jpg

20180318_224353.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności