Skocz do zawartości
Gość JW

Zestaw Głośnomówiący VW

Rekomendowane odpowiedzi

To ja sie podłącze do tematu: mam pytanie mam zestaw do siemensa i w to gdzie wkłada się tel jest urwane to całe miejsce na tel zostały tylko kable czy da się do tego zamątowac jakiś stojak na inny telefon??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam zestaw głośnomówiący w pasku 2001. Po włożeniu nokii6310i nie działa, nawet nie ładuje telefonu. Pod łokietnikiem sprawdzałem, czy jest centralka, myślę że to jest to.Pudełko z logo Audi i napisem Car Interface, posiada 2 wyjścia na złącza. Co ewentualnie mogę sprawdzić, gdzie szukać co jest nie tak z tym zestawem że nie działa? Czy posiada jakies bezpieczniki(ewentualnie gdzie one są). Po wyjęciu radia zauważyłem że coś było grzebane przy złączach. Mógłby ktoś mi podesłać schemat kości gdzie co jest wpięte? Radiogamma.

Może teraz ktoś zareaguje

czarne gniazdo, bez zapłonu 1 brązowy- 0V, 2,3- puste, 4siwy-biały-3,96V, 5,6-puste, 7brąz-żółty- 0,13V, 8-pusty,9-antena, 10czerwony-0V, 11czerwono-zielony-12,1V, 12niebiesko-siwy-0V, 13,14,15-pusty, 16żółto-czerwo- 1,9V i spada, 17-pusty, 18-antena

z zapłonem: zmieniło się na 4 siwo-biały- 7,1V, 7brąz-żółty-7,8V, 10czerw-11,9V 11czerw-zielony- 11,9V i 16żólto-czerw 4V i spada do 0,04

wtyk czerwony z zapłonem : 1-10,1V, 6-0,12V i spada, 7-4,93V, 8-3,35V, 9-3,4 V, 10-4,9V, 11-10,1V, 16-4,9V, 17-3,24V, 18-3,24V, 19-3,3V, 20-4,9V

a przy panelu gdzie wpina się telefon mam takie napięcia patrząc od lewej.tam gdzie przychodzi zasilanie do

telefonu mam, wszystko do masy: 7,8V 7,8V 3,6V 9V 7,8V 7,9V 7,8V

A zasialnie, B głośniki i C mam wpiete w gniazdo 7 i 11

C: Zmieniacz / Wyjścia liniowe

1. line out LR (*)

2. line out RR (*)

3. COM. (*)

4. line out LF (*)

5. line out RF (*)

6. sterowanie +12V (*)

7. Tel+

8. Clock (*)

9. Data (*)

10. Ena (*)

11. Rem-C

12. Tel-

13. Data In

14. Data Out

15. Clock

16. UB+ (wyjście 12V niewyłączane)

17. wyjście +12V wyłączane

18. COM (masa)

19. AF-L

20. AF-R

Edytowane przez iron75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, do wszelkich adapterków polecam stronę http://adaptery.top-int.pl

wszystko tam fajnie opisane i dużo używanych adapterków w dobrej cenie, polecam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że panowie z koncernów VW i Audi nie dbają o takie szczególy jak adapter do telefonu. Era Nokii 6230 6151 i im podobnych odeszła bezpowrotnie do lamusa i jak nie ma możliwości zamówienia uchwytu do najnowszych telefonów to powinni zrezygnować z montowania uchwytów na telefon.

 

Osobom które nie mają w samochodzie oryginalnego modułu BT polecam produkty Parrot.

 

http://www.parrotshopping.com/us/p_parrot_topviewed.aspx?f=203

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uchwyty do zestawów głośnomówiących nowej generacji tak jak w passacie od 2006 roku lub golf od 2007 roku z oznaczeniem 3C0 są też do nowych telefonów, tylko koszt jest trochę astronomiczny! Do nabycia tylko poprzez serwis VW i koszt od ok. 600 zł za zwykły adapter a i nawet ponad 1000zł za adapter BT z dotykowym ekranem!

 

jak już wcześniej wspominałem sprawdzić warto na:

 

http://adaptery.top-int.pl

 

adaptery używane od 50zł większość po 150zł i 300zł, ale to i tak połowa ceny!

 

pozdrawiam serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ale po co kombinować do passata B6 jeśli sie ma tylko orginalny wieszak na desce rozdzielczej wystarczy założyć taki adapterek

[ame]

[/ame]

chodzi z każdym telefonem który posiada bluetooth a w tym momencie chyba każdy posiada:)

koszt takiego adapterka u mnie to 500 zł jeśli ktoś potrzebuje to pisac na gg 1544291 lub kom 510-232-235. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, po co kombinować z adapterami za 500zł skoro taki za 50zł również działa przez BT, a do tego - moim zdaniem takie dotykowe urządzenie podczas jazdy jest mało praktyczne. O wiele łatwiej chwycić telefon w rękę i wybrać numer, czy odebrać rozmowę, niż klikać w ekran dotykowy na wyboistej polskiej drodze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem taki adapter do Iphona: http://www.mediahit.pl/Artykuly-motoryzacyjne/76858-adapter-vw-3c0051435ba-iphone-3g-3gs.html

 

jest zakładany na fabryczny uchwyt do zestawu głośnomówiącego VW. Jestem z niego mega zadowolony, mogę go śmiało polecić użytkownikom Iphonów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem dziś adapter dotykowy.

Wstawiłem go w uchwyt jednak nie mogłem go uruchomić.

Co może być tego przyczyną????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli sie wyświetlacz nie załącza to może byc wybity bezpiecznik w instalacji samochodowej lub uszkodzony adapter.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam taką sprawę , a mianowicie : uszkodziła się taśma w uchwycie tel. takim jak na zdjęciu

 

http://allegro.pl/uchwt-do-telefonu-nokia-6020-6021-i3397176976.html

 

może ktoś posiada coś takiego , chętnie odkupie w rozsądnej cenie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzesiu ja wykorzystuje ten uchwyt do noki e50 , fajnie to działało ale ostatnio coś zaczęło szwankować i jak rozebrałem to okazało się że taśma FFC jest uszkodzona . Myślę iż ktoś z kolegów ma zdemontowany taki zestaw i poratował by mnie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panwie

Nie trzeba kupować żadnych adapterow. Wystarczy ze macie obojętnie jaki uchwyt. Trzeba tylko przekodować sterownik ktory jest pod fotelem pasazera oraz za pomoca aktualnego adaptera sparowac telefon. Adapter nie musi miec BT. Ja mam adapter od Nokii 6010 i sterownik podstawowy 729 i tez BT dziala na nim bez problemu. Nie dajcie sie naciagnac na adapter BT. To tylko strata pieniedzy. Macie przeciez BT pod fotelem tylko trzeba zmienic rodzaj polaczenia z kabla na BT.

 

Zatem tak

Jak podlaczysz VCDS przekoduj sterownik telefonu 77 na 0016422 (10 kodowanie)

Wtedy jak wiezmiesz bloki pomiarowe 8 to na jakims kanale bedzie pokazane ze podlaczenie jest teraz przez BT a nie przez kabel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkop :D

 

Mam pytanko. W B6 posiadam radyjko RNS 510, zestaw głośnomówiący premium, dodatkową klawiaturkę i wszystko jest git. Łączy się, wszystko działa! Ale... Po połączeniu  telefonu z zestawem premium przez blutututu tracę możliwość korzystania z internetu bezprzewodowego w telefonie. Muszę wyłączyć blutututu i dopiero internet rusza. Normalne to jest? Telefon to Samsung Galaxy S4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalne. Niestety. Mam tak samo i nie zwracam na to uwagi.

A jeśli korzystam z Yanosika, to wyłączam blutooth i tyle.

Ale jeśli bardzo zależh Tobie na internecie, to musisz wymienić moduł blutooth na wyższy:

 

Ja tego nie robię-wolę inne mody ;-)

Edytowane przez Krawcol82
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja z dziś. Telefon połączony jest z samochodem, dostaje dwa sms-y, informacja o tym wyświetla mi się na liczniku. Jedną wiadomość odczytuje bez problemu, a drugiej nie mogę otworzyć.

 

Dodatkowo te smsy nie zapasują mi się w telefonie. Czyli wychodzi na to że dostałem wiadomość której nie mogę odczytać i nie mogę odtworzyć jej w telefonie.

 

Czy są jakieś ustawienia które należy uruchomić by odebrane wiadomości, i połączenia po rozłączeniu z autem były zaktualizowane na telefonie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie powinny chyba zapisać się w samochodzie-ale nie mam pewności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności