Skocz do zawartości
Abacab

Gasnąca lampa LED pozycyjna tylna w B6

Rekomendowane odpowiedzi

Skad Wy bierzecie te zamienniki?

 

Nie lepiej wymienic wszystkie ledy, to nie jest duzo roboty a i pewnosc wieksza ze podziala dluzej? Rozklejac nie trzeba, wystrczy wyciac otwor z tylu obudowy i pozniej zakleic pistoletem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skad Wy bierzecie te zamienniki?

 

Nie lepiej wymienic wszystkie ledy, to nie jest duzo roboty a i pewnosc wieksza ze podziala dluzej? Rozklejac nie trzeba, wystrczy wyciac otwor z tylu obudowy i pozniej zakleic pistoletem...

 

Kolego a czy wiesz ile kosztuje dioda led wysokiej mocy świecenia i w dodatku dwukolorowa (czerwono pomarańczowa).

Zapytaj w sklepie elektronicznym o led dwu-kolorowy smd moc przynajmniej 5-10 watt i następnie policz ile masz sztuk w jednej lampie( samych spalonych nie ma sensu wymieniać bo za chwilę kolejne się popalą i podwójna robota).

Jak policzysz do koszt wyjdzie podobny do zakupu po rabacie nowej lamy i to w aso , no chyba że chvesz sobie diody z choinki po zakończonej wigilii założyć.

Dlatego szukam zamiennika ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co tak kombinować z lampami :wmorde , przecież na alledrogo czy na olx tego tyle że można przebierać , trzeba tylko uważać by nie były pourywane uchwyty lampy dot. kombi ;) . Jeśli jednak ktoś jest uparty i chce podjąć się tego wyzwania to proponuję tylko i wyłącznie diody ori , aby nie było różnicy w barwie .

led dwu-kolorowy smd moc przynajmniej 5-10 watt

przesadziłeś z tą mocą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po co tak kombinować z lampami :wmorde , przecież na alledrogo czy na olx tego tyle że można przebierać , trzeba tylko uważać by nie były pourywane uchwyty lampy dot. kombi ;) . Jeśli jednak ktoś jest uparty i chce podjąć się tego wyzwania to proponuję tylko i wyłącznie diody ori , aby nie było różnicy w barwie .

 

przesadziłeś z tą mocą ;)

 

Kolego najmłodsza b6 ma 4 lata i przebiegi rzędu 80-500000 lub więcej, ja mam150 tyś. i obie lampy szwankują ,rozmawiałem z ludzmi co mają auto od nowości i po 80-100 tyś. i ten sam problem. Więc zakup używanej to czysta ruletka jak długo poświeci ? vw trochę przyoszczędził (może nawet zlecił produkcję w Chinach) i jest z tym problem. Co do mocy to nie przesadziłem bo próbowałem dopasować takie ledy do swoich orygin. (stop i kierunek musi mocno świecić nawet w św. słonecznym)

 

Możesz napisać gdzie chcesz kupić oryginalne diody i jak sprawdzić czy są one oryginalne ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tymi lampami i przebiegami różnie bywa, u mnie pierwsza (lewa) padła po pół roku używania auta (wymiana na gwarancji), druga (prawa) miesiąc temu czyli po 3 latach - przebieg 40k km.. wiec to naprawdę loteria kupując używkę. za nową w salonie krzyczą 550PLN ale 450PLN można też z ASO wyrwać. Z zamiennikami też słyszałem, że różnie bywa..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zauważyłem, że te lampy im młodsza tym szybciej pada. Może tylko ja mam takie dziwne złudzenie ale lampy z roczników 05-07 jakoś mniej padają... I ludzie.... diody tam się nie palą tylko odlutowują a właściwie są ścięte przez odbłyśnik.

 

Co do diody to ma 20mA przy prądzie 1.8V czyli to całe 0,036W, taka z 5-10W to mogą być ale te w lampach full led w audi tyle, że tam lampa jest ciężka jak cholera przez radiatory. a lampa od paska tylna to sam plastik i kawałek płytki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, co zrobić kiedy jednej chwili pali się cała lampa bez zarzutów i jest ok a przy następnej jezdzie już 4 ledy się nie palą a innego razu jest już wszystko w całości ok. Czyżby szwankowała elektronika ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do mocy to nie przesadziłem bo próbowałem dopasować takie ledy do swoich orygin. (stop i kierunek musi mocno świecić nawet w św. słonecznym)
Co do diody to ma 20 mA przy prądzie 1.8 V czyli to całe 0,036 W,

dokładnie jak już :kumple opisał

 

Możesz napisać gdzie chcesz kupić oryginalne diody i jak sprawdzić czy są one oryginalne ??

Kupujesz lampę po przejściach i już masz ori diody :)

 

Witam, co zrobić kiedy jednej chwili pali się cała lampa bez zarzutów i jest ok a przy następnej jezdzie już 4 ledy się nie palą a innego razu jest już wszystko w całości ok. Czyżby szwankowała elektronika ?

niżej masz odpowiedz ;) , jako że trochę się tego na rozbierałem zdarzają się również przypadki uszkodzenie diody poprzez ścięcie jednej z nóżek diody i tutaj już lipa :-/

I ludzie.... diody tam się nie palą tylko odlutowują a właściwie są ścięte przez odbłyśnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego 'johny x' uparłeś się przy tych oderwanych nóżkach od diody jak nie wiem co, ja piszę że one raz palą a raz nie. Więc odpada w 100% to że styki diody są oderwane bo niekiedy działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego 'johny x' uparłeś się przy tych oderwanych nóżkach od diody jak nie wiem co, ja piszę że one raz palą a raz nie. Więc odpada w 100% to że styki diody są oderwane bo niekiedy działa.

 

No właśnie, niekiedy działają, a to dlaczego?

Dlatego że od czasu do czasu ta nóżka się styka z płytką i przez to cały układ 5 diód jest zasilany.

Te diody nie padają, tylko są ścinane przez plastik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zdrowy rozsądek najlepiej jest zdemontować układ z ledami i pooglądać go z bliska i ewentualnie przylutować uszkodzone diody. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zdrowy rozsądek sam sobie odpowiedziałeś na pytanie. możesz to zrobić. Tyle, że rozkleić tą lampe to nie lada wyzwanie. Miałem takich lamp około 40 może więcej i może z 10 udało mi się bez pęknięcia. (nie próbowałem ich naprawiać ale pobierałem płytki z diodami do ringów, i dla ciekawości próbowałem robic to tak aby nie uszkodzić)

 

Ale ktoś podsunął fajny pomysł wcześniej.

Skoro lampa zostaje na naszym samochodzie a zakup nowej to około 400zł a moim zdaniem one są im nowsza tym bardziej badziewna to warto zrobić tak jak napisał ktoś wcześniej. Nie rozklejać tylko rozciąć lampe z tyłu aby od razu można było odkręcić płytkę z elektroniką. Później można, skleić ładnie poxipolem. Jak się już to rozbierze to warto troche powiększyć otwory w odblysniku pilnikiem w miejscach gdzie najbardziej styka do diod (podcina je). tylko robić to razem z odkurzaczem aby opiłki nie wlatywały do srodka. Rozwiązanie to moim zdaniem będzie lepsze i bardziej trwałe niż zakup nowej lampy i pewnie uzywanej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem dwie lampy, lewą i prawą mam je już w domu, jak będę w Polsce za tydzień to okaże się czy warto było wydać 280 zł za używki. Jeśli one też będą trafne to w 100% będę rozcinał od spodu i dostanę się do płytki z ledami i lutownica do ręki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego 'johny x' uparłeś się przy tych oderwanych nóżkach od diody jak nie wiem co, ja piszę że one raz palą a raz nie.

Bo wiem o co kaman ;), i na spokojnie nikt oczywiście wróżką nie jest , ale jest to w 99% powód usterki którą opisałeś :ok: .

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, po zakupie dwóch lamp z jakiegoś szrotu wysyłkowego, okazało się że tę lampy są w jeszcze gorszej kondycji jak te które mam.

Ręce opadły całkowicie. Panowie napiszcie jak taką lampę rozpołowić i dostać się do płytki z diodami. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie po wycięciu otworu w kloszu lampy doszedłem do wniosku że macie rację z tymi diodami a chodzi mi o to że owe diody które się nie pala są dobre, tylko są poluzowane w swoim mocowaniu. Wystarczy że lekko dotknę jedną diodę i już szereg 4 diod pali się. Wniosek taki że mają zimne luty i trzeba je polutować, lecz operacja trudna, wręcz zegarmistrzowska i tutaj moje pytanie, czy ktoś z forumowiczów poprawiał te luty i czy to zdało egzamin. Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego a czy wiesz ile kosztuje dioda led wysokiej mocy świecenia i w dodatku dwukolorowa (czerwono pomarańczowa).

Zapytaj w sklepie elektronicznym o led dwu-kolorowy smd moc przynajmniej 5-10 watt i następnie policz ile masz sztuk w jednej lampie( samych spalonych nie ma sensu wymieniać bo za chwilę kolejne się popalą i podwójna robota).

Jak policzysz do koszt wyjdzie podobny do zakupu po rabacie nowej lamy i to w aso , no chyba że chvesz sobie diody z choinki po zakończonej wigilii założyć.

Dlatego szukam zamiennika ....

 

Kolega Marek przesadza z tymi kosztami.

 

Koszt takiej diody to 1zl, wystarczy dobrze poszukac DIODA LED SMD rozmiar PLCC-4

 

Nie wymienialbym dalej wsyztskich, tylko max segment, szkoda roboty. Pomysl podsunalem i nie jest on moj ale kolegi Jednorazka, ale i tak wydaje mi sie najbardziej oplacalny.

 

Uzywane lampy z allegro to loteria jak ktos juz tu sam ostatnio stwierdzil. Oczywiscie, jesli ktos moze i chce wydac 400zl na nowa, to nikt mu nie zabroni. pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wydac 400zl na nowa,

 

chyba nie do zdobycia z salonu po takiej cenie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koszt takiej diody to 1zl, wystarczy dobrze poszukac DIODA LED SMD rozmiar PLCC-4

 

Nie wymienialbym dalej wsyztskich, tylko max segment, szkoda roboty. Pomysl podsunalem i nie jest on moj ale kolegi Jednorazka, ale i tak wydaje mi sie najbardziej oplacalny.

ale sie uparliscie z wymiana tych diod;))

 

uwierz mi ze nie jest tak hop siup kupic diode..

plcc-4 to rozklad nózek obudowa smd3528 ale pozostaje dobranie barwy. kupowalem duzo diod i albo czerwony mial inny odcien albo zolty. a chyba nie o to chodzi aby kupic w innym odcieniu??

 

dIODY wystarczy przylutować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alez nikt nie kaze kupowac skoro sa dobre. Pisze tylko ze sa mozliwosci jak ktos chce, jesli sa dobre to lutownica w reke i do roboty!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności