Skocz do zawartości
kres

Nowe sprzęgło łapie bardzo wysoko i się ślizga przy mocniejszym depnięciu

Rekomendowane odpowiedzi

fabryka pozwala 75 i 80 dlatego pytam ale dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lej 75w90 i będziesz sadzę zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i to musi być gl4?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie tak, chociaż oleje o tym oznaczeniu są zarówno syntetyczne jak i mineralne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jestesmy przy przebiegach , to chciałbym się zapytac na jaki przebieg obliczone są sprzęgła w passacie (u mnie 1,9TD 1992rok - przebieg 70 tysiecy km...) . Kiedys miałem Primerę 1,6 rok 1995 i dokładnie jak na forum podawano w okolicy 120tysięcy km skonczyło sie sprzęgło ... czy w tych rocznikach B3 jest dwumas czy normalne sprzęgło ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a może mi ktoś odpowiedzieć na pytanie. zauważyłem u siebie że gdy jeżdżę przez dłuższy czas po mieście (Powiedzmy 2,3 tygodnie)pedał sprzęgła robi się mię-trzy i łapie wyżej. Z uwagi że pracuje w warszawie narażony jestem na jazdę w korkach- znawcy tematu wiedzą o co chodzi. Rodzinę mam w Kielcach i łodzi jak pojadę do nich i samochodzik troszkę pojeździ normalnie sprzęgło wydaje mi się że robi się twardsze i zupełnie inaczej pracuje jakby robiło się 'silniejsze' i lepiej reaguje na pracę. Takie zachowanie to objaw jakiejś usterki czy moja "paranoja". pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktoś się orientuje co może być nie tak, że po wymianie sprzęgła na nowe, na początku, była taki krótki ruch pedałem i w momencie dociskania na maxa i puszczania od razu auto zaczęło ruszać, a teraz po tygodniu, gdy sprzęgło jest dociśnięte i chcę je puścić to przez pierwsze 30% ruchu sprzęgła do góry nic się nie dzieje, auto rusza, jest taki jakby "pusty przegieg" pedału sprzęgła. Ruch jest dłuższy i nigdy aż takiego nie musiałem robić. Mechanik mówił, że sprzęgło się "układa", ale żeby aż tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Czy ktoś się orientuje co może być nie tak, że po wymianie sprzęgła na nowe, na początku, była taki krótki ruch pedałem i w momencie dociskania na maxa i puszczania od razu auto zaczęło ruszać, a teraz po tygodniu, gdy sprzęgło jest dociśnięte i chcę je puścić to przez pierwsze 30% ruchu sprzęgła do góry nic się nie dzieje, auto rusza, jest taki jakby "pusty przegieg" pedału sprzęgła. Ruch jest dłuższy i nigdy aż takiego nie musiałem robić. Mechanik mówił, że sprzęgło się "układa", ale żeby aż tak?

 

Zamieść swój post w dziale B5:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziś rano padło sprzęgło w moim passacie b3 1.9 td problem polega na tym że nie ma możliwości wciśnięcia go tylko parę cm ,przy tym wciśnięciu dochodzi dźwięk ze sprzęgła dodaję filmik

 

Ps. Piszę tu ponieważ nie mogłem stworzyć nowego wątku .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziś rano padło sprzęgło w moim passacie b3 1.9 td problem polega na tym że nie ma możliwości wciśnięcia go tylko parę cm ,przy tym wciśnięciu dochodzi dźwięk ze sprzęgła dodaję filmik

Musisz zwalić skrzynie, wtedy zobaczysz co padło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie założyłeś czasem odwrotnie tarczy ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już problem rozwiązany Wina łapy sprzęgła. .boleć wysprzęglika zrobił otwór w łapie sprzęgła i w ten sposób bolec przechodził na wylot i dotykał o te całe koło zamachowe .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o informację jak to jest: czy jeśli sprzęgło zaczyna dopiero łapać dopiero od połowy to czy musi być już zużyte albo na wykończeniu? Generalnie jak już zaskoczy to działa płynnie, biegi wchodzą ładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy jeśli sprzęgło zaczyna dopiero łapać dopiero od połowy to czy musi być już zużyte albo na wykończeniu?

 

"Od połowy" jest jak najbardziej okey.

 

Generalnie jak już zaskoczy to działa płynnie

 

Może wina tego "zaskoczenia" jest w zapowietrzonym układzie bądź umierającej pompce bądź siłownika sprzęgła....masz hydrauliczny mechanizm wyłączający sprzęgło....płyn jest brany ze zbiorniczka płyny hamulcowego.

Następnym razem przy wyborze działu kliknij wiersz niżej czyli B5, bo trafiłaś do B3-B4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry za dział ale nie mogę zakładać tematów .... ;(

Z zaskakiwaniem nie ma żadnych problemów. Generalnie chodziło mi o to, że od tej połowy dozuje się je równomiernie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może się źle zrozumieliśmy, od połowy w dół czy w górę....?

Zbyt wysoki pedał hamulca to dość niewygodne zjawisko, trochę luzu na pedale powinno być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to w dół czy w górę? Chodzi mi o to, że jeśli np. stoimy na 1 i nie dodajemy gazu to samochód zaczyna się w ogóle toczyć dopiero gdy pedał gazu odpuścimy conajmniej o połowę (jak nie 2/3)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gdy pedał gazu odpuścimy

Sprzęgła.....

...ale rozumiem, w połowie w górę auto zaczyna ruszać...jest okey.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, chodziło oczywiście o sprzęgło ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pipsiak5

witam mam problem w pasku b4 sprzęglo bierze przy samej podłodze , nie odbija do końca,nieraz rano zdarza się że samo wciągnie się do podlogi na zasadzie strzykawki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności