Skocz do zawartości
radiance

passat B6 - jakie tarcze i klocki ???

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, mefistokamil napisał:

WVWZZZ3CZ7P143154

Zgadza się, masz 312mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Muszę wymienić tarcze i klocki przód w Passat b7 variant 4 motion 177km i mam dylemat. Naczytałem się i dalej mam dylemat, Myslałem o tarczach Zimmerman i klockach ceramicznych, ale negatywne opinie trochę mnie zniechęciły. Mechanik mówi o tarczach Textar i klockach ceramicznych tej samej firmy. Chodzi mi o małe pylenie. Z przodu mam ori i jest super ale po 120 tkm kończą się. Z tyłu mam nowe tarcze i klocki Bosch-porażka, felgi czarne [po przejechaniu 20 km. Może ktoś ma jakieś doświadczenie i pomoże mi dobrze wybrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcze ATE lub Brembo a klocki ATE ceramic.. Mniej pyla i przy najblizszej wymianie takie zaloze... Po fabrycznych zalozylem zwykle klocki ATE i sie zalamalem jak szybko felgi sa w pyle heh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcze najlepiej Zimmermanna a co do klocków to jeśli nie zależy na poprawie skuteczności a na pierwszym miejscu stawiasz czystość felg to ATE Ceramic będą dobrym wyborem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jakie klocki na tył do B6 Variant Cbbb, wvwzzz3czae206969?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do normalnej jazdy ATE, Brembo, EBC, Ferodo, Zimmermann ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalna jazda. Bardziej mi chodzi po jakim kodzie mam szukać. Myślałem o jakimś ATE Ceramic. Obecne TRW poleciały po 18kkm po Warszawie i okolicach, były ze mną też w Chorwacji. Przód nadal mam ten sam natomiast tył wymieniałem 1,5 roku temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli po tak krótkim przebiegu padły to zainteresuj się stanem zacisków bo to w nich dopatrywałbym się problemu.

 

podaje nr OE dla ułatwienia wyszukiwania 3C0 698 451 E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tył kod PR 1KW

tarcze tył ATE 24.0112-0169.1   237zł

klocki ATE 13.0460-2749.2  106zł  lub  ATE Ceramic 13.0470-2749.2  157zł

 

Przód kod PR 1ZM

tarcze przód ATE 24.0125-0158.1  356zł

klocki ATE 13.0460-7184.2  153zł  lub  ATE Ceramic 13.0470-7184.2  200zł

Edytowane przez rosol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładał ktoś do siebie tarcze i klocki OEM ale w wersji ECONOMY? nigdzie nie mogę znaleźć informacji jak duża różnica jest względem tych na 1 montaż :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko po co ? :) Nie wiesz co to ani przez kogo produkowane. Nie lepiej kupić tarcze i klocki sprawdzonego producenta zamiast kupować kota w worku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASO daje wybór, albo te na pierwszy montaż albo economy. Ja latam na klockach economy i nie wiem jaka jest różnica :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie mają dostępu do tego co na pierwszy montaż, to są inne serie produktów, inne kontrole jakości ;)

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem już 3 tyg po wymianie na serie economy i jestem bardzo zadowolony, nie zdziwiłbym się gdyby tarcze były takie same jak te "na pierwszy montaż", mają wybite Made in Germany

W dniu 31.03.2021 o 09:25, hamulcesklep napisał:

Tylko po co ? :) Nie wiesz co to ani przez kogo produkowane. Nie lepiej kupić tarcze i klocki sprawdzonego producenta zamiast kupować kota w worku ?

Adam, wasz sklep (możliwe, że nawet to byłeś ty bo też kupowałem od Adama, faktury wystawiane przez Artura i Andrzeja) trochę mnie zraził do kupowania "sprawdzonego producenta". Kilka razy nabyłem w 2015, 2016r komplety do różnych aut (VW, Audi, Ford) i niezbyt dobrze to wspominam.

Edytowane przez wojoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, wojoo napisał:

Jestem już 3 tyg po wymianie na serie economy i jestem bardzo zadowolony, 

Po coś passata kupował trza było kupić jakąś serię economy z napisem made in odpowiednią i też pewno byś był zadowolony...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Dreyfus napisał:

Po coś passata kupował trza było kupić jakąś serię economy z napisem made in odpowiednią i też pewno byś był zadowolony...?

Stary, zaimponowałeś mi tą wypowiedzią :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komplet od ATE i będziesz zadowolony :) Sam takie stosuję w niejednym aucie i nigdy nie maiłem problemów:

https://autoczescizielonki.pl/tarcza-hamulcowa--24,90125,60158,2ate
https://autoczescizielonki.pl/klocki-hamulcowe-komplet--13,90460,67184,2ate

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie wsadzilem ate na przod klocki i tarcze,a na tył wleciały textar klocki i tarcze.plus nowy plyn hamulcowy.staje dęba jak szalony. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności