Skocz do zawartości
radiance

passat B6 - jakie tarcze i klocki ???

Rekomendowane odpowiedzi

Ja wolę szybko ścierające się klocki

 

Ja bym wolał aby klocki zużywały sie równo z tarczami bo wymiana jednego z tych element ów powoduje szybsze zużycie i gorszą skuteczność po wymianie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpiszę na forum, nie chcę tu uprawiać ani reklamy ani prywaty.

Powtórzę się: odczucia podczas hamowania to sprawa bardzo subiektwna.

Ja hamuję bardzo ostro, żeby nie powiedzieć wyczynowo. Nie oję się bloków. I pewnie przez to zabijam hamulce bardzo szybko, rzadko jednak mam problem z przegrzewającymi się tarczami/klockami. Nie trzymam nogi na hamulcu więc klocki.tarcza mają czas pooddychać.

Ceramikę sobie chwalę: nie grzeje się/nie traci efektywności, nie hałasuje przy hamowaniach z wysokich prędkości. Wg mnie pyli, ale to może wynikać z mojej ostrej nogi.

Co do tarcz: nacięcia szybciej zjadają klocki i to jest sprawa oczywista. Z drugiej strony odprowadzają pył... na zewn, czyli na felgę. Ale przez to (przynajmniej w teorii) poprawiają efektywność hamowania. Może trochę marketingowo naciągane, ale ja jeszcze nigdy nie narzekałem na sprawność takiego układu: dobry seryjny klocek i dobra (cięta) tarcza.

Dla jasności: mówiąc o hamowaniach mam na myśli zejścia z prędkości 180-200 do np 80-90, kilka razy na odcinku kilkunasty km (czyli typowa polska jazda). W mieście ostre hamowanie przez zakrętem, tak żeby zakręt wyjść na gazie. Wiem, że może nei jest to normalna jazda ale nic na to nie poradzę.

 

Przepraszam że odpisuję dopiero teraz ale paliłem ślizgi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy kazdy B6 ma czujniki klockow?

W ASO 2 miesiace temu, powiedzieli mi, ze musze wymienic klocki i tarcze, i zaraz uslysze jak sie tra. Do tej pory hamuje normalnie i zadna kontrolka sie nie zapalila nigdy.

Jesli sie zapali, to od razu warszatat, czy jeszcze pare km pojedzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy kazdy B6 ma czujniki klockow?
Podbijam pytanie ! Trapi mnie to od kilku tygodni bo przy zmianie opon jakiś chłopak w warsztacie mi powiedział, że tył to on by już wymieniał

 

przod tak

tył nie, zużycie sprawdzane na podstawie wysunięcia się siłownika z silniczka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy! Przymierzam się do wymiany tarcz i kloców hamulcowych z przodu. Kolega Weso poleca mi taki komplet: Tarcze Zimmermann + klocki TRW. Sam je ma i jest zadowolony. Dwaj koledzy w ub. roku zamontowali tarcze Febi bilstein + klocki TRW i też są zadowoleni. Czy ktoś z Was ma wypróbowane tarcze Febi? Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja założyłem w golfie IV textary tarcze i klocki.. zmieniałem z OEM wiec tylko do nich mogę porównać.. hamowanie zbliżone jak już się dotrą, natomiast wg mnie mniej pylą. ogólnie moge taki zestaw polecić a cena nie jest wygórowana..

nie polecam natomiast boscha, bardzo pyli, od czasu do czasu popiskuje..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bosh - racja to szajs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy mógłby sie ktoś wypowiedzieć jaki wymiar ma tarcza nowa z tyłu passat b6 1.6 BSE ? I jeszcze pytanie czy któryś z kolegów wymieniał ostatnio klocki z tyłu w ASO i może podać przybliżony koszt ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zadzwonić, ale tanio nie jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, Panowie moje cc usłyszało że ma mieć wymienione tarcze i klocki przód. Chciałbym troszkę się wyróżnić  z tłumu i kupić dobre tarcze i klocki które tak nie syfią. W uk to raczej rekomendowana firma EBC i klocki różnego koloru. Doradzcie please

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup Zimmermann lub Remsa lub TEXTAR.Nie słuchaj o ATE i innych masówkach bo oni nawet tego nie robią tylko zlecają produkcję innym firmom.Np większość ATE czy zwykłej linii Ferodo czy nawet zwykłej linni Brembo oraz Bosch robi Jurid.Lub kup z pewnego źródła Jurida,ale są na to małe szanse.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki za odpowiedz, skusze sie na zimmermany powiedz jeszcze jakie klocki dobrac zeby nie brudzily. Powiem ze teraz moje alu sa czyste wiec poradzcie jakie klocuszki. Przepraszam za pismo ale mam klawiature |UK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup klocki firmy Galfer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniam przód na komplet ATE za 526 zł. Z tyłu tylko klocki do wymiany.. zakładam TRW za 119 zł. 

 

Wymieniłem przód na komplet ATE za 526 zł i tył klocki ATE za 119 zł..... mocniej pylą niż oryginały... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wojtek pasekb6, @hamulcesklep nauczcie się proszę, że nie cytuje się posta pod którym bezpośrednio się odpowiada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posty poleciały do kosza ? :) Ładnie się dzieje na tym forum.

 

Ktoś zadał pytanie co zakładać jak się jeździ 180+ więc odpowiadam, że przede wszystkim klocki o podwyższonych parametrach, standardowe mają temp pracy do 400 stopni więc nie wytrzymają hamowań z takich prędkości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jakie polecacie tarcze i klocki na przód do Passata CC 2,0Tsi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItam,

Mam pytanie, jaki rozmiar tarcz hamulcowych do Passata b6 1.9 tdi 105 KM ?

Widze że na allegro swprzedają dwie opcje 280mm i 312 mm, jak rozumie obie będa pasowac ?

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, mefistokamil napisał:

 jak rozumie obie będa pasowac ?

Źle rozumiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, mefistokamil napisał:

WItam,

Mam pytanie, jaki rozmiar tarcz hamulcowych do Passata b6 1.9 tdi 105 KM ?

Widze że na allegro swprzedają dwie opcje 280mm i 312 mm, jak rozumie obie będa pasowac ?

Pozdrawiam 

Podaj VIN, na 99% masz 312mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności