Skocz do zawartości
jarcun

Brak kontrolki od ładowania B4

Rekomendowane odpowiedzi

szukam w szukajce ale nie znalazłem mam problem od czasu jak kupiłem paska mianowicie wcale nie świeci kontrolka ładowania jak to naprawić ewentualnie sprawdzić na krótko czy działa czy to instalacja czy wina w czym innym proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się zrobi ciemno, to odpal maszynę i włącz światła... jak przegazujesz, rozjaśnią się i tak już zostanie do wyłączenia zapłony, to masz na 99% zimne luty w liczniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dokładnie u mnie ładowanie zaczyna się nie po odpaleniu lecz po przy gazówce do 1200 obr licznik rozkręcałem ruszałem dotykałem i wyginałem gable diody i luty i nic czy wiesz co dokładniej jest przyczyną i czy te dwa obiawy ( brak diody ładowania i ładowanie dopiero po przy gazówce ) są przez jedną przyczynę (w którym miejscu) pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo i elektryk powiedział, że dioda w alternatorze była trafiona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak odpalisz bez zegarów, ładowanie też będzie dopiero po przygazówce, dlatego jak pisze ormowiec wina będzie w zegarach. Jak się spali kontrolka to też będzie taki efekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie było tak samo. Poprawiłem zimne luty i śmiga:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ok panawie ale dokładnie o które zimne luty chodzi o te od diody? w zegarach czy inne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie była odpieta kostka przy alternatorze kabel z tej kostki idzie do kontrolki,praktycznie niebyło jej widac gdyż gniazdo jest pod alternatorem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja miałem przerwany kabel w wiązce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakie masz ładowanie że tak zapytam?

 

---------- Post added at 21:25 ---------- Previous post was at 21:12 ----------

 

prawdopodobnie padają ci diody w alternatorze i może ci nie świecić kontrolka ładowania bo co piszesz to na to wynika bo miałem taki przypadek w b4. ale jak ci nie świeci kontrolka ładowania przy zapłonie to wypnij wtyczkę z alternatora i na jednym przewodzie jak podasz masę to po zapłonie pojawi się plus a jak podasz na drugi to ma ci się kontrolka zapalić z tego co wiem bo w moim tak się paliła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przed przegazówką nie ładuje a normalnie mam zawsze 14,4 niezależnie od obciążenia postaram się jutro przejrzeć ten kabel i wtyczkę a jak nic nie zobaczę to rozkręcę licznik w weekend i popatrzę na te luty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może ci padła dioda w zegarach chodź to watpliwe ale wszystko możliwe. dioda ci sama od siebie zgasła???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przed przegazówką nie ładuje a normalnie mam zawsze 14,4 niezależnie od obciążenia postaram się jutro przejrzeć ten kabel i wtyczkę a jak nic nie zobaczę to rozkręcę licznik w weekend i popatrzę na te luty

a przed odpaleniem silnika świeci się kontrolka ładowania??

Jeśli nie to gdzieś na forum był link do rozpiski skrzynki rozdzielczej.

Jedna strona kabelka do masy a druga do wtyczki w skrzynce.

Owocnych poszukiwań

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem auto 2 lata temu i nigdy przez ten czad dioda nawet na sekundę nie zaświeciła jak podlączałem kiedyś miernikiem do sprawdzania diod to lekko się żażyła więc dioda odpada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kupiłem auto 2 lata temu i nigdy przez ten czad dioda nawet na sekundę nie zaświeciła jak podlączałem kiedyś miernikiem do sprawdzania diod to lekko się żażyła więc dioda odpada

 

tu masz link do rozpiski skrzynki bezpieczników, musisz dopasować do swojego roznika

http://www.a2resource.com/electrical/CE2.html

 

Edytowane przez maniusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problemem braku kontrolki okazał się przetarty kabelek przy wtyczce ( ta wtyczka jest obok wtyczki od świateł wstecznych które zresztą też kiedyś było przetarte ) po zlutowaniu dioda na zapłonie świeci a po odpaleniu auta gaśnie i ładowanie auta samo się włącza nie muszę robić przygazówki więc wielkie dzięki wszystkim za pomoc temat do zamknięcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam, bo temat ten sam... Z jakiś miesiąc temu skończył mi się alternator, a raczej tylko szczotki reszta w najlepszym porządku (gość robił i sprawdzał wszystko przy mojej obecności) po tygodniu jazdy gwałtownie przyśpieszając na 2 zapaliła się kontrolka i już nie zgasła do wyłączenia silnika. Na drugi dzień odpaliłem auto, kontrolka się paliła, ale po ok 1km jazdy zgasła i miałem spokój na jakieś kilka dni. Ale co pewien czas w różnych sytuacjach zapalała się i gasła, błyskała, żarzyła aż w końcu przestała w ogóle świecić nawet przy zapłonie... Podjechałem na pomiar miernikiem = 12.6 na wolnych obrotach, ale po przy gazówce wskoczyło na 14,7 i już tak trzymało.

Gdzie szukać przyczyny, co i jak sprawdzić ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdzie szukać przyczyny, co i jak sprawdzić ??

Mostek prostowniczy, któraś dioda od wzbudzenia padła lubb się odlutowała...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności