Skocz do zawartości
Variant

Wydech do Passata b3 pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie bo chciałbym w moim pasku wydech z podwójną końcówką ale jak w dieslu zagietą do dołu i czy np passat b4 taki ma i czy do b3 kombi benzyniaka by pasował?? z góry dzięki za każdą odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W B4 chyba takich nie ma ale zawsze możesz zastosować uniwersala:

http://www.tuning1.com/info,5689

 

http://www.chromemaster.pl/produkt/2862/5979/Akcesoria_wedlug_typow/WYDECH-_tlumiki_koncowki/Koncowki/podwojne/Uniwersalna_podwojna_koncowka_wydechu_-TP_05.html

Co do zagięcia przy benzyniaku możesz śmiało kupić prosty, jest tańszy...;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki ale ja wole zagięty do dołu:D jak diesel :) chyba że zostane przy mojej końcówce :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dałem do swojego od nowej A6 ;) tez fajnie wyglada;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chyba że zostane przy mojej końcówce

Zależy co tam masz, ori taka jak w B3 jest najlepsza....;)

 

A przy okazji mam też pytanie dla tych co maja strumienicę zamiast kata, ...czy jest ciszej ?

Lub czy jest jakaś inna alternatywa aby nie buczało pod podłogą?

Mam juz wstawioną rurę perforowana w kacie i nadal jest za głośno jak dla mnie.

CZY TAKIE COŚ imitujące kata da moim zmysłom słuchu odrobinę komfortu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedys mialem strumienice,chyba przez tydzien.Po tygodniu i wsadzilem pierwszy tlumik od audi 80.Po kolejnym tygodniu ,jak zwykle w sytuacjach gdy chce sie zaoszczedzic,wrocilem do katalizatora.Zwykly,najtanszy,uniwersalny,cos w tym rodzaju http://allegro.pl/item1193301802_katalizator_euro2_fiat_peugeot_opel_vw_kadex_kat.html i na tym zakonczylem eksperymenty ;)

 

NeVWille,nie do konca trybie o co Ci biega.Chcesz zalozyc sama koncowke czy caly tlumik.Jesli tlumik,to pytalem nie tak dawno na forum czy ten od diesla pasuje do benzyny,ale zero odzewu bylo

Edytowane przez zuczek727

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
b4 taki ma i czy do b3 kombi benzyniaka by pasował??

 

Powinieneś jeszcze wiedzieć, że AAM ma cieńszą średnicę wydechu, niż inne 1,8

 

U siebie masz chyba 45mm, a inne mają 50mm (jakoś tak to było).

 

Więc cały tłumik od np. RP bez jakiejś tam rzeźby ci nie podejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zwykly,najtanszy,uniwersalny,cos w tym rodzaju

Link nie trybi... Wszystko okey ale mi zależy na cichym wydechu a nie chcą działającego katalizatora....powtarzam oprócz skrzynki po kacie mam jeszcze trzy ori tłumiki z czego pierwszy (inne silniki tylko rura przelotowa) i ostatni niedawno zmieniane i czuć dudnienie spod podłogi...zatem strumienica wycisza czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strumienica jest glosniejsza od najgorszego tlumika ;)....a kat jest najwyzsza forma tlumika :P...link juz bangla ;)

Edytowane przez zuczek727

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Strumienica jest glosniejsza od najgorszego tlumika

I takiej odpowiedzi oczekiwałem.

a kat jest najwyzsza forma tlumika

Fakt faktem czasami jak kat sprawny to bez tłumików za wiele głosniej nie jest.

link juz bangla

No ale katalizator w tej cenie? Ciekawe. To czemu inni krzyczą sobie o jedno zero więcej?

Ta niby ceramika nie wypali się po jakimś czasie?

Wołałbym jednak jakąś inną alternatywę niż kat..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale katalizator w tej cenie? Ciekawe. To czemu inni krzyczą sobie o jedno zero więcej?

Ta niby ceramika nie wypali się po jakimś czasie?

Wołałbym jednak jakąś inną alternatywę niż kat..

 

 

U mnie takie cos lata juz z rok i roznicy miedzy poczatkowym efektem a obecnym nie widze a tlumiace dzialanie katalizatora polega na rozprezeniu spalin w tak duzej ilosci kanalikow i oddzieleniu ich od metalowej obudowy ktora wpada w rezonans i w nosie mam czy on faktycznie dopala te spaliny

Edytowane przez zuczek727

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
oddzieleniu ich od metalowej obudowy ktora wpada w rezonans i w nosie mam czy on faktycznie dopala te spaliny

Niemieckiej naklejki ekologicznej to ten mój pasztet nawet z najlepszym tkatem nie dostanie dlatego też mnie nie obchodzi jakie mi tam EURO z rury wylatuje....ja chce tylko poczuć że nic mi pod podłoga nie buczy....dałeś mi do myślenia z tym katem z linku...moze sie skuszę...zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niemieckiej naklejki ekologicznej to ten mój pasztet nawet z najlepszym tkatem nie dostanie dlatego też mnie nie obchodzi jakie mi tam EURO z rury wylatuje....

 

i tu byś się zdziwił, jak masz kat wpisany w dowodzie to dostajesz zieloną naklejkę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powinieneś jeszcze wiedzieć, że AAM ma cieńszą średnicę wydechu, niż inne 1,8

 

U siebie masz chyba 45mm, a inne mają 50mm (jakoś tak to było).

 

Więc cały tłumik od np. RP bez jakiejś tam rzeźby ci nie podejdzie.

 

Krutko i na temat dzięki za odpowiedź:)

PS ja mam strumienice chce zakładac wiec zobacze jeszcze :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam Passata B4 1,8 i miał wszystkie tłumiki złom. katalizator ktoś wyciął wstawił rurkę, zakupiłem ostatnio nowy tłumik końcowy i środkowy, i wszytko by było by dobrze lecz nie miałem tego kata i zamiast kata od passata wstawiłem od renaulta 19, ale ma mniejszą średnicę rury niż passat wszystko jest szczelne chodzi cicho. i tu moje pytanie robi to wiele jak ten kat ma lekko mniejszy otwór dolotowy bo wiadomo w środku się rozszerza tylko wlot i wylot z tego kata mniejszy. czy to coś bedzie kolidować ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zy to coś bedzie kolidować ?

Nie..jeśli przekrój nie jest dwa razy mniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co robicie z katami przy 2e bo tam jest wielka puszka a jak środka nie ma to dudni jak w studni.Wspawałem rurkę ale to nic nie daje.Przy przyciśnięciu na małym biegu i puszczeniu gazu to strzela jak cho...ra.Młodzież mi się pyta co mam pod machą jakiś tuning?Śmieszne ale ja wole ciszę a kat nowy sporo kasy.Z góry dziękuję za odp.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jak środka nie ma to dudni

Przy tej pojemności silnika i średnicy rury wydechu to nie powinno być dudnienia co najwyżej dżwięk przypominający brzęczące kielonki.

W 1,4 to dopiero jest chamski odgłos.

 

Wspawałem rurkę ale to nic nie daje

Bez rozciecia kata na pół nic sie nie da zrobić bo rury wlotowe są asymetryczne , trzeba wstawić po skosie...nie zapominając o sondzie która jeśli rura wstawiona nie będzie perforowana to trzeba ja przenieść w dwururkę i wtedy pojawia sie problem bo trzeba wyciąć gwint jest drobny no chyba że ktoś znajdzie nakrętke o takim samym skoku gwintu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jak już wcześniej wspomniałem Jestem Posiadaczem Passata B4 silnik 1.8 ABS 90km. passat nie ma już katalizatora ale w jego miejsce jest wstawiony tłumik. potem jest oryginalny ten drugi i trzeci końcowy czyli są trzy elementy, i tu moje pytanie (bo zakupiłem od kolegi z rozbitego samochodu tłumik firmy WM sporty taki widziałem na akcjach około 200zl kosztuję końcowy to jest przelotowy podobno daje niezły bassowy pomruk) i czy jeżeli ja go założę bez ruszania tych pierwszych dwóch tylko ostatni wymienię na ten sportowy to powinnien być odpowiedni efekt czy nie będzie szło jeździć od hałasu bo tego też nie chcę. dziękuję z góry za wszelkie możliwe racjonalne odpowiedzi bo ja się nie znam pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności