Skocz do zawartości
Lagier

Wewnętrzna antena - tylko opinie z autopsji!

Rekomendowane odpowiedzi

Tematów w sieci ogrom, ale tak na prawdę cieżko o konstruktywne opinie na temat anten wewnętrznych. Macie jakieś sprawdzone modele? U siebie w Passacie w miejsce oryginalnej anteny powędrowała antena od CB, w podsufitce zrobiłem co prawda swój patent anteny (zwój drutu miedzianego) jednak na dłuższą metę nie sprawdza się to rozwiązanie, dlatego chcę kupić wewnętrzną antenę ze wzmacniaczem i albo ukryć w podsufitce albo przykleić na tylną szybę. Myślę, że topic nie tylko mnie pozwoli dokonać wyboru.

 

Na Allegro znalazłem następujące propozycje, proszę o wypowiedzi osób, które na prawdę miały do czynienia z tego typu rozwiązaniami.

 

http://allegro.pl/item1189905389_phantom_mocna_antena_tv_wewnetrzna_wzmac_b889.html

 

http://allegro.pl/item1172534590_antena_elektryczna_wewnetrzna_w2_ant_021.html

 

http://allegro.pl/item1162631644_wewnetrzna_antena_elektryczna_fm_tv_super_jakosc.html

 

Jeżeli ktokolwiek ma inne sugestie lub propozycje bardzo proszę o informację.

 

pozdrawiam

Lagier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta pierwsza jest okey po zamocowaniu do szyby z dipolami umieszczonymi do siebie pod katem 90 stopni...u góry szyby najlepiej...gdy sa równolegle efekt mizerny...z jednym małym zastrzeżeniem-ta antena jest do samochodowych odbiorników telewizyjnych ...bo takie jest jej przeznaczenie....jak sie to sprawdzi w FM to nie wiem....szukaj takiej typowo do FM/AM a nie do TV...

Druga....totalna porażka ...miałem taka i....najdurniejsze wydane 25 zł ...

Trzecia...trudno uwierzyć aby "takie coS" zapewniło dobry odbiór i do radia i do TV...

Zatem szukaj takiej jak w pierwszym linku tylko na wejscie FM bota ma mono jack'a czyli do TV.

 

Zawsze można pójść na całość i załatwić sobie od Forda oryginalną (naprawdę ładnie ściagaja fale) i wywiercić dziurę z przodu dachu....od początku '90 lat Ford robi w standardzie anteny z przodu i jeśli jest faktycznie ori to nic tylko na szrot i ....wybór jednak należy do Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z całym szasunkiem ale wiercic dziure z przodu dachu i z passata robić forda? za bardzo chyba się już rozmarzyłeś Włodek :D

pomyśl od oryginalną anteną od passata b6, w b6 ściąga super :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
za bardzo chyba się już rozmarzyłeś Włodek

Powiedz to twórcom Sharana i Galaxy...ale skoro ktos ma fantazje ładować CB w miejsce anteny FM to co mu szkodzi wiercić dziurę w dachu....ori anteny począwszy od B3 to po prosu jak dla mnie porażka ...nawet ta w ogrzewaniu tylnej szyby...Ford też robił anteny w grzaniu tylnej szyby i było lepiej... co z tego ze u mnie jest antena w tylnej szybie jak co drugi pasek nie grzeje (mam folje i naprawić nie mogę) ,antena ze wzmacniaczem przez separator nie działa totalnie, wstawiłem zwykła bez wzmacniacza na jednym przewodzie od anteny do radia i jest lepiej ale szału nie ma...i kto wie czy mnie kiedyś nie napadnie ;) wiercenie dziury z przodu w dachu.

Kwestia jest taka ze ori od B6 to pewnie 25 zł nie będzie kosztować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kabanek2009

ja mam tą drugąi u mnie sie sprawdza,nieżle wyglądac i prosta w montażu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mam tą drugąi u mnie sie sprawdza,nieżle wyglądac i prosta w montażu

 

Za to ja też twierdzę że to wyrzucona kasa,przecież ta antena to śmieć!Nie dość że wygląd to żadna rewelka,to odbiór-szkoda gadać.Seryjna odbiera dużo lepiej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ori anteny począwszy od B3 to po prosu jak dla mnie porażka ...nawet ta w ogrzewaniu tylnej szyby...

Włodek, to może coś masz nie hallo z tą anteną. U mnie jest taka sama i odbiór jest rewelacyjny-w żadnym aucie z zewnętrzną anteną tego nie było.

 

Lagier, mimo wszystko pomyśl nad anteną zewnętrzną-zawsze będzie lepszy odbiór niż na tych wynalazkach z allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Włodek, to może coś masz nie hallo z tą anteną

Na bank jest coś z nią nie tak bo nawet charczenia w radiu nie ma...ale nie dłubię przy tym bo mam poprzerywane nitki (około 50 %) w szybie od podgrzewania, a naprawić tego nie mogę bo mam folię przyklejoną, sygnał (tak mi sie przynajmniej wydaje) jest brany właśnie z tych nitek.

W starym fordzie szyba tylna była większa wszystkie nitki grzały i odbiór radia był okey.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie jest tak że tylko dwie dolne ścieżki odpowiadają za antenę? Przynajmniej jak kiedyś oglądałem to tak to wyglądało bo ze wzmacniacza idzie ścieżka do tych dwóch kreseczek a one same nie są połączone z resztą. Sprawdzałeś wzmacniacz czy dostaje "sztrum"? Albo może samo podłączenie przy radyjku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
odgrzebuje kotleta. co myślicie?

Moją opinie o takich masz w drugim poście...

Druga....totalna porażka ...miałem taka i....najdurniejsze wydane 25 zł ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki, nie wiedziałem która to która bo linki juz są nieaktywne. myslałem ze sobie taką wsadze, bo żeby wymienić tą tylną to poł auta trzeba rozpruć z tyłu żeby ją odkręcic nie niszcząć podsufitki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tą tylną to poł auta trzeba rozpruć z tyłu żeby ją odkręcic nie niszcząć podsufitki...

Zależy czy sedan czy kombi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kombi, jest strasznie zły dostęp, po zdjęciu tej tylnej listwy ręke można wsadzić ale klucza juz nie, probowałem wszystkimi możliwymi i nie da rady, zeby nie rozwalić podsufitki..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kombi

Eeee...dasz rade, zabezpiecz sobie podsufitką jakimiś podpórkami, potem oczkowy klucz i krótkimi ruchami idzie odkręcić...

...zdemontować plastiki na samym tyle to niby za wiele roboty nie ma ale aby zawsze się coś ukruszy...

Próbuj z odchyloną podsufitką.

 

A co z anteną w grzaniu tylnej szyby? Masz u siebie?

Ja zreanimowałem u siebie i bat na dachu mam tylko do ozdoby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam pojęcia jak to sprawdzić? właśnie ciężko tam wsadzić klucz żeby nie ukruszyć podufitki... druga sprawa, to nie wiem czy wzmacniacz bedzie zasilany przez przewód antenowy, bo mam go obecnie podpiętego bez ekranu na kablu, bo jak podłączyłem ekran to radio wogle nie działało, odpiąłem to działa wporządku ale w duzym miescie tylko a u mnie w b-j działa jedynie rmf 101.8 i to szumi troche. myslałem czy by nie kupić takiej anteny wewnętrznej i nie wpiąć się z tyłu przy bacie na dachu w kabel, zasilanie 12V podciągnąć z któregoś kierunku np albo gdzie tam blisko jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie mam pojęcia jak to sprawdzić?

Po stronie kierowcy na styku osłony wewnętrznej klapy z szybą powinno być widać gumowana wtyczkę anteny, w samej szybie sa dwie okrągłe płaskie wtyczki, kabel wraz z zasilaniem wzmacniacza(czarny) idzie prawą strona auta.

Przy radiu potrafi sie kabel gdzieś zawinąć i go po prostu nie widać, trzeba najlepiej zdemontować schowek.

Sam wzmacniacz to mała metalowa skrzynka około 5 na 8 cm, jest w klapie, trzeba zdemontować tapicerkę klapy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wątpie abym takie coś miał, jutro jak bede mial chwile to zerkne tam ale raczej nie mam czegoś takiego... bo bym to widział rozbierając te plastiki na klapie.. a z zewnątrz optycznie bedzie to widać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko, ale nie będe dawał za antene 120zł;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności