Skocz do zawartości
Gość Student

Brak świateł mijania

Rekomendowane odpowiedzi

Jak będe miał chwile to wymienie całą wajche :/

To jak będziesz już tak daleko to dołóż przekaźniki naprawdę warto, ja mam je schowane właśnie pod plastikami od kolumny kierownicy. W sumie tylko jakieś 1,5 godziny roboty z zarabianiem końcówek z piwem w reku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się pod temat.

Jadę, jadę na długich i nagle przestały działać. Ani długie, ani mijania nie działają. Tylko pozycyjne. Na desce rozdzielczej nie działa także kontrolka od świateł długich.

Sprawdzałem bezpieczniki - wszystkie ok. Sprawdzałem żarówki - nadal brak rozwiązania problemu.

Zauważyłem, że przełącznik pozycyjne/mijania świeci w pozycji 0, a zazwyczaj tak nie było. To jego wina? Wystarczy wymienić przełącznik i będzie ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podpinam się pod temat.

Jadę, jadę na długich i nagle przestały działać. Ani długie, ani mijania nie działają. Tylko pozycyjne. Na desce rozdzielczej nie działa także kontrolka od świateł długich.

Sprawdzałem bezpieczniki - wszystkie ok. Sprawdzałem żarówki - nadal brak rozwiązania problemu.

Zauważyłem, że przełącznik pozycyjne/mijania świeci w pozycji 0, a zazwyczaj tak nie było. To jego wina? Wystarczy wymienić przełącznik i będzie ok?

możliwe ale sprawdź przekaźnik (jeśli masz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sprawdź przekaźnik

to gdzie jest ten przekaźnik. podaj mi numer i gniazdo...

Wystarczy wymienić przełącznik i będzie ok?

podmień od kogoś włącznik i zobaczysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to gdzie jest ten przekaźnik. podaj mi numer i gniazdo...

Też chętnie bym się dowiedział ;)

podmień od kogoś włącznik i zobaczysz.

Tylko, że nie mogę jeździć na samych pozycyjnych ;) Nie mam w okolicy osoby z takim przełącznikiem w aucie. Najbliżej - 20km, czyli trzeba dojechać = ryzyko, że złapie mnie policja na samych pozycyjnych.

Wyjąłem ten przełącznik i coś mi w nim grzechocze. Staram się teraz go rozkręcić, ale strasznie trudne to jest, bo nie chcę nic uszkodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak mi się popsuł włącznik i musiałem jechać do kupla po mój zapasowy to zrobiłem tak:

1. wyjąłem włącznik

2. w kostce miernikiem poszukałem plusa

3. mostkowałem w kostce kolejne piny i kolega sprawdzał, które światła się zaświeciły

4. zmostkowałem wszystko co mi potrzebne, czyli pozycja lewa, prawa i mijania lewe, prawe i do kumpla.

więc możesz w ten sposób sprawdzić przełącznik czy jest uszkodzony czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w kostce miernikiem poszukałem plusa

3. mostkowałem w kostce kolejne piny i kolega sprawdzał, które światła się zaświeciły

I to jest bardzo dobry sposób na sprawdzenie włącznika świateł. Nawet nie potrzeba go podmieniać. A na 90% to będzie jego wina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy zabawie w łączenie doszedłem do tego, że po połączeniu dwóch pinów włączają się same pozycyjne, czyli tak jak było na początku. W dalsze łączenie się nie bawiłem, bo nie mogłem znaleźć co połączyć. W pewnym momencie coś poszło nie tak i mam teraz lekko przypalonego kciuka :P Wolę jednak wymienić ten przełącznik. Jeśli nie on jest przyczyną to będziemy kombinować dalej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat :D

 

Jako że lubię grzebać przy samochodach postanowiłem naprawić bratu światła tylne dokładnie chodzi o światła przeciwmgielne i podświetlanie tablicy, nie działają one od dłuższego czasu bezpieczniki ok i żarówki też . Jego samochód Passat b3 1.8 91r sedan. Od czego mam zacząć ?? od sprawdzenia wiązki? dodam że elektryka w tym aucie szaleje:D

 

a i ta lampka w bagażniku też nie działa

 

znalazłem takie coś wiszące: eade9d64.jpg

Edytowane przez Mr_Nobody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podepnę się pod temat :D

 

Jako że lubię grzebać przy samochodach postanowiłem naprawić bratu światła tylne dokładnie chodzi o światła przeciwmgielne i podświetlanie tablicy, nie działają one od dłuższego czasu bezpieczniki ok i żarówki też . Jego samochód Passat b3 1.8 91r sedan. Od czego mam zacząć ?? od sprawdzenia wiązki? dodam że elektryka w tym aucie szaleje:D

 

a i ta lampka w bagażniku też nie działa

 

znalazłem takie coś wiszące: eade9d64.jpg

sprawdź czy dochodzi napięcie do żarówki jeśli nie to sprawdź przekaźnik i kable w wiązce od niego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdzie mam szukać tego przekaźnika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a gdzie mam szukać tego przekaźnika?

Przyłączam się do pytania :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a gdzie mam szukać tego przekaźnika?

jak przeciwmgielne są tylko z tyłu to przekaźnika raczej nie będzie tylko zwora.

zacząłbym tak jak pisze milke od sprawdzenia cze prąd dochodzi do żarówek, jeśli nie to trzeba przelecieć po kablach od lampy, do skrzynki bezpieczników i od skrzynki do włączników.

i podświetlanie tablicy

podświetlenie deski rozdzielczej działa??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. Problem rozwiązany, w bagażniku obok klapy w wiązce były kable poprzerywane połączyłem kostką i tablica i przeciwmgielne tylne działają ( w b3 było tylko jedno światło przeciwmgielne?)

 

 

Wsteczne światło nie działa aku spadł na ten rozdzielacz w komorze silnika, da się kupić to ustrojstwo?

Edytowane przez Mr_Nobody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w b3 było tylko jedno światło przeciwmgielne?)

tak, w standardzie jedno

Nie dział lampka w bagażniku Żarówka dobra prądu nie ma.

sprawdź włącznik w zamku.. prawdopodobnie wina w nim albo znowu kable...

da się kupić to ustrojstwo?

da. najlepiej na szrocie bo wyjdą groszowe sprawy.. miałem gdzieś ten włącznik w domu jakby co...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baaardzo stary kotlet, ale nic innego nie znalazłem więc się podpinam.

Mam podobny problem ze światłami.

Zniknęły światła mijania i długie. została jedynie "blinda"

Bezpieczniki żarówki kable nie wykazują żadnych oznak uszkodzenia.

Przełącznik pod kierownicą przekładałem i na innym 100% sprawnym jest tak samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności