Skocz do zawartości
setnik

Modyfikacja trybu "skandynawskiego" świateł

Rekomendowane odpowiedzi

Ok dzięki. Chyba, że masz gdzieś link (nie musi być po naszemu) to się doszkolę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie ma się co doszkalać. Podam ci kodowanie i już. Nie jestem na 100% pewien ale o ile dobrze pamiętam w grupie 55 do aktualnego kodowania trzeba dodać 25 albo 24. I wtedy na fisie w manu asystenci pojawi się opcja wyłączania/włączania dynamicznego doświetlania. Przy czym da się to włączyć/wyłączyć tylko kiedy auto stoi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekam. Z tego co widziałem, VCDS nie ma podpowiedzi przy kodowaniu reflektora (przynajmniej mój nie ma).

Jest to ustawienie permanentne czy przy każdym odpaleniu trzeba zmieniać? Teraz głównie poruszam się za dnia i na dziennych więc jest to mi zbędne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grupa 55 kodowanie 2311185. Moduł 5M0 907 357 C. Przy takim kodowaniu mogę włączyć i wyłączyć dynamiczne doświetlanie z poziomu FIS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki - sprawdzę w domu. Wczoraj testowałem kilka kodowań na chybił trafił (dodając podane wcześniej 24 i 25) ale oczywiście nic nie przyjął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec jak wyłączyłem Skandynawię nadal doświetlaniem działa. Zauważyłem tylko ze na hamulcu ręcznym nie świecą postojowe. Także sensu nie widzę włączone mieć oba tryby. Wystarczy Ameryka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skandynawia daje tyle, że razem z dziennymi świecą pozycje z tyłu

Ameryka daje to że na ręcznym gasną dzienne.

Panowie ile razy można to pisać ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Grupa 55 kodowanie 2311185. Moduł 5M0 907 357 C. Przy takim kodowaniu mogę włączyć i wyłączyć dynamiczne doświetlanie z poziomu FIS.

 

Sprawdziłem - działa, pojawia się nowe menu - "asystenci". Mój moduł to również 5M0 907 357 C w wersji 0142.

 

EDIT:

Okazuje się, że funkcjonalność tego kodowania jest nieco większa niż tylko "mało przydatne" menu Asystenci - w menu ustawień, można wybrać tryb "turystyczny". Służy on do obniżenia jednego z reflektorów tak aby nie oślepiać kierowców gdy podróżujemy w kraju o ruchu lewostronnym.

Edytowane przez radekrp90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również zmieniłem u siebie kodowanie i pojawiło się nowe menu asystenci :)

Dodatkowo musiałem zrobić adaptację bo wyrzucało błąd ustawienia świateł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat.

Czy przyjmując, że uda się zakodować doświetlanie w grupie 55 (kodowanie 2311185) oznaczać to będzie, że wyłączenie asystenta = całkowite wyłączenie doświetlania nawet przy zapalonych światłach drogowych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Tomy napisał:

Odświeżę temat.

Czy przyjmując, że uda się zakodować doświetlanie w grupie 55 (kodowanie 2311185) oznaczać to będzie, że wyłączenie asystenta = całkowite wyłączenie doświetlania nawet przy zapalonych światłach drogowych?

Tak. Lampy nie będą myszkować na zakrętach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie zrobiłem tak jak mówiliście moduł również mam taki jak kolega Radek i w menu assistant mam tylko funkcje bend lighting orazvw głównym menu travel mode natomiast nie mam możliwości wyłączenia doświetlenia z pozycji Fisu. Macie jakiś pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz język ustawiony, bo to co opisujesz jako "Bend light" to właśnie ustawienie AFS. Masz zapewne wybrane jako język English US zamiast English GB (albo odwrotnie, bo nie pamiętam co mam ustawione) - niby to i to angielski ale detale się różnią ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...

A ja dodawałem w kodowaniu 24 i 25, to nie przyjmowało mi kodowania.

Jak wpisałem pełne kodowanie podane przez mkpol, to zostało ono przyjęte, ale nie nie mam na fis żadnego dodatkowego menu i wyskoczył mi od razu błąd niezakodowanych świateł (niewyregulowanych) i błąd tylnego czujnika poziomowania. Wróciłem do starego kodowania, czyli 2346177 i wszystko wróciło do normy.

Mój moduł jest ten sam, co u mkpol.

A może ktoś posiada wszystkie kodowania tego modułu i mógłby je tutaj udostępnić?

Edytowane przez Krawcol82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Krawcol82 napisał:

Hmmm...

A ja dodawałem w kodowaniu 24 i 25, to nie przyjmowało mi kodowania.

Jak wpisałem pełne kodowanie podane przez mkpol, to zostało ono przyjęte, ale nie nie mam na fis żadnego dodatkowego menu i wyskoczył mi od razu błąd niezakodowanych świateł (niewyregulowanych) i błąd tylnego czujnika poziomowania. Wróciłem do starego kodowania, czyli 2346177 i wszystko wróciło do normy.

Mój moduł jest ten sam, co u mkpol.

A może ktoś posiada wszystkie kodowania tego modułu i mógłby je tutaj udostępnić?

Miałem tak samo i musiałem zrobić jeszcze adaptacje natomiast dzisiaj zauważyłem że doświetlaniem działa u Mnie nieazaleznie czy funkcja bend lighting jest włączona lub nie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, --Nowy-- napisał:

Miałem tak samo i musiałem zrobić jeszcze adaptacje natomiast dzisiaj zauważyłem że doświetlaniem działa u Mnie nieazaleznie czy funkcja bend lighting jest włączona lub nie ?

A jesteś pewien, że wyłączasz doświetlanie? Tego się nie da zrobić w czasie jazdy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, mkpol napisał:

A jesteś pewien, że wyłączasz doświetlanie? Tego się nie da zrobić w czasie jazdy. 

Według Mniw wyłączam tylko ruch soczewek podczas skręcania choć muszę dokładnie to sprawdzić w nocy natomiast doświetlanie działa cały czas. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bo to wyłącza tylko ruch soczewki - halogeny H7 (doświetlanie statyczne) pali się nadal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, --Nowy-- napisał:

Według Mniw wyłączam tylko ruch soczewek podczas skręcania choć muszę dokładnie to sprawdzić w nocy natomiast doświetlanie działa cały czas. 

Przecież cały czas piszemy o dynamicznym doświetlaniu :). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woow to źle Was zrozumialem?

Ok to wszystko już gra tak jak powinno ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności