Skocz do zawartości
WLK

Otwieranie klapy kluczykiem i przyciskiem w drzwiach

Rekomendowane odpowiedzi

Siema.

 

Sorry, że odkopuje temat ale przeszukałem forum i jest wiele podobnych tematów ale nie dotyczących tego samego problemu.

 

Tak jak w temacie mam problem z otwieraniem klapy. Raz na jakiś czas uda się otworzyć klapę pilotem(tzn żeby odskoczyła) na przycisk w drzwiach nie reaguje wcale. Podłączyłem Vaga-a i okazało się, że jest problem z przełącznikiem klapy w drzwiach kierowcy. Odłączyłem go i problem nie znikł.

 

Wydaję mi się, że problem tkwi w zamku klapy. Tak jakby blokował otwieranie z kluczyka i z przycisku.

 

Miał ktoś podobny problem? Może się udało rozwiązać usterkę? Jutro chce się zabrać za rozebrania zamka klapy ale nie wiem czy jest sens...

Moę jakieś pomysły???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otworzyć klapę pilotem żeby odskoczyła???Jakim cudem to zrobiłeś na fabrycznym wyposażeniu?Ten przycisk w pilocie jak i przycisk w drzwiach służy do odblokowania możliwości ręcznego otwarcia klapy.Przykład: samochód zamknięty a ty chcesz otworzyć tylko bagażnik, a resztę drzwi pozostawić zamkniętych-naciskasz właściwy przycisk w pilocie i w tym momencie uzyskujesz MOŻLIWOŚĆ otwarcia klapy ręcznie,reszta auta jest zamknięta.Tak samo działa przycisk wewnętrzny-przykład:zatrzymałeś się,nie wyjmuj klucza ze stacyjki(zamki zablokowane)chcesz pozwolić pasażerowi(om) na otworzenie bagażnika - naciskasz(właściwie unosisz) przycisk a tym samym dajesz MOŻLIWOŚĆ otwarcia bagażnika, reszta drzwi pozostaje zamknięta(oczywiście te ,które nie były otwarte ręcznie przez wysiadającego pasażera).Oba te przyciski nie służą do "odskakiwania klapy".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie że chyba nie do końca tak jest... Klapa raz na jakiś czas odskoczy sama to jest dziwne. Do czego służą oba przyciski wiem ponieważ w poprzednim AWX w sedanie działało mi to. Klapa napewno odskakuje ale nie wiem czy nie blokuje jej włącznik nad rejestracją.

 

Po naciśnięciu przycisku nad klapą sama odskakuje i gdy otworzę kilka razy ręcznie później jakimś cudem klapa samo odskoczy po naciśnięciu przycisku w pilocie.

 

Nie wiem co to za anomalie ale u mnie tak jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam ten sam problem. Wyjmowałem też włącznik otwierania klapy i wlewu paliwa żeby przeczyścić i nic to nie dało. VAG pokazuje błąd sporadyczny centralnego zamka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie to samo jest u mnie... cos tam chwilowo brak sygnalu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Otworzyć klapę pilotem żeby odskoczyła???Jakim cudem to zrobiłeś na fabrycznym wyposażeniu?Ten przycisk w pilocie jak i przycisk w drzwiach służy do odblokowania możliwości ręcznego otwarcia klapy.Przykład: samochód zamknięty a ty chcesz otworzyć tylko bagażnik, a resztę drzwi pozostawić zamkniętych-naciskasz właściwy przycisk w pilocie i w tym momencie uzyskujesz MOŻLIWOŚĆ otwarcia klapy ręcznie,reszta auta jest zamknięta.Tak samo działa przycisk wewnętrzny-przykład:zatrzymałeś się,nie wyjmuj klucza ze stacyjki(zamki zablokowane)chcesz pozwolić pasażerowi(om) na otworzenie bagażnika - naciskasz(właściwie unosisz) przycisk a tym samym dajesz MOŻLIWOŚĆ otwarcia bagażnika, reszta drzwi pozostaje zamknięta(oczywiście te ,które nie były otwarte ręcznie przez wysiadającego pasażera).Oba te przyciski nie służą do "odskakiwania klapy".

 

To kolego dlaczego u mnie odskakuje??? Po naciśnięciu na pilocie czy to w środku. Może mój jakiś ewenement jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie też klapa odskakuje niezależnie od tego czy otwieram z pilota czy przyciskiem w drzwiach...dodam, że niedawno wymieniłem zamek klapy, bo przestalo mi działać oświetlenie i od tego momentu czasami się zdarza, że naciskając któryś z przysisków następuje tylko odblokowanie i wtedy mogę otworzyć klapę klamką przy oświetleniu tablicy.szczerze mówiąc już nie wiem gdzie szukać przyczyny i jak to w rzeczywistości powinno działać.pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To kolego dlaczego u mnie odskakuje??? Po naciśnięciu na pilocie czy to w środku. Może mój jakiś ewenement jest.

Moją wypowiedz oparłem na tym, co już było na ten temat na forum powiedziane, jak rownież na własnym przykładzie.Dochodzę w takim razie do wniosku(być może błędnego),że prawdopodobnie funkcja ta programowalna jest z poziomu vag-a ale na ten temat niech wypowiedzą się koledzy z większym "vag-oskim" doświadczeniem.

Edytowane przez tomnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moją wypowiedz oparłem na tym, co już było na ten temat na forum powiedziane, jak rownież na własnym przykładzie.Dochodzę w takim razie do wniosku(być może błędnego),że prawdopodobnie funkcja ta programowalna jest z poziomu vag-a ale na ten temat niech wypowiedzą się koledzy z większym "vag-oskim" doświadczeniem.

 

Właśnie chyba można zaprogramować to Vag-iem. U mnie jest jeszcze taka funkcja, że mogę otworzyć tylko drzwi kierowcy lub całe auto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie także klapa nie odskakuje, tylko otwiera się zamek bagażnika, a następnie ręcznie muszę otwierać klapę. Może to zależy od roku pojazdu ? Chociaż w sumie u mnie modelowo już '02 i nie ma tej funkcji, a u Krzyśka odskakuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra chlopaki, a ktos wie ktory kabelki w MODULE COMFORTU sa odpowiedzialne za odblokowywanie klapy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj znowu klapa sam odskoczyla... moim zdaniem jest to wina klamki w klapie (tzn tego elektro wlacznika. Jesli zaryglujemy drzwi i pociagniemy za klamke nastepnie wcisniemy przycisk na pilocie czy ten w drzwiach klapa odskoczy (tak jest u mnie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie także kiedyś klapa odskakiwała po wciśnieciu przyciku w pilocie lub na drzwiach kierowcy. Ale to działo się tylko wówczas, jak kluczem zamknąłem zamek w klapie w taka pozycję, aby nie można było otwierać jej klamką.

Ale ostatnio zauważyłem, że tylko ODBLOKOWUJE się możliwość otwarcia klapy, ale nie odskakuje zamek.

Coś jest nie tak...

marcin815 ...u mnie też od zimy nie działało oświetlenie bagażnika i jednocześnie alarm nie wykrywał otwarcia, ale ja podjąłem się samemu naprawy mikro wyłącznika (już 2 raz w przeciągu roku) i tym razem zamiast "seryjnego mikro wyłącznika" użyłem standardowy dostępnego na allegro. Trochę poxipolu i na razie działa prawidłowo. A dodam, że główną usterką (przynajmniej u mnie) była nie szczelna rurka od spryskiwacza tylnej wycieraczki i płyn ściekał idealnie na zamek co powodowało korozję zwłaszcza w zimę i seryjny mikro wyłącznik zaniemógł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Otworzyć klapę pilotem żeby odskoczyła???

 

Sprawdziłem empirycznie. U mnie po otwarciu z pilota lub przyciskiem klapa odskakuje. Tylko musi być zamknięta kluczykiem (czyli po otwarciu auta klapa jest nadal zamknięta).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawdziłem empirycznie. U mnie po otwarciu z pilota lub przyciskiem klapa odskakuje. Tylko musi być zamknięta kluczykiem (czyli po otwarciu auta klapa jest nadal zamknięta).

Czyli, tak jak napisałem wcześniej,funkcja ta jest pewnie ustawialna z vag-a(sprawdzał ktoś ?).U mnie, opisywanego przez niektórych z Was funkcjonowania klapy,nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche popytalem posprawdzalem i PANOWIE W 4 autkach na 5 sprawdzonych udalo sie zlokalizowac usterke... Banalne ale jednak kto by pomyslal...

 

Winna jest klamka w klapie... Oczywiscie trzeba zamknac zamek kluczykiem. Po zalaczeniu alarmu przycisk w klamce nie reaguje wtedy sprobujcie kilkakrotnie nacisnac ten przycisk w klapie a nastepnie nacisnac i przytrzymac przycisk pilota lub w drzwiach... Tak jak pisalem w 4 na 5 autkach zadzialalo...

 

Obstawiam ze wymiana klameczki na nowa lub podlubanie w starej zalatwi sprawe... Ewentualnie mozna polutowac kable w kostce wchodzacej do zmaka klapy... U mnie za kazdym razem gdy tak zrobie klapa reaguje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, proszę podpowiedzcie mi w następującej sytuacji: Passat sedan , pilot 3 przyciskowy, przycisk otwierania klapy- jaką wykonuje czynność podczas naciśnięcia gdy auto zamknięte??

 

1. Czy otwiera klapę, że tylko wystarczy podnieść ręką ??

 

2.Czy po naciśnięciu tylko odryglowuje klapę i aby otworzyć trzeba nacisnąć mikroprzycisk?? - tak jest w moim przypadku

 

 

Czy u mnie jest jakieś uszkodzenie ? Błędów w module komfortu brak, kodowanie oraz adaptacje nie mają opcji przestawienia tego z moich doświadczeń a procedurę kodowania pilotów znam jedną i taka była dokonana i nie pomaga nic.

 

 

Dodam że nie działa - (brak reakcji na wciśnięcie) przycisk na drzwiach do otwierania klapy. i tu też proszę powiedzieć mi jak działa??

 

Będę bardzo wdzięczny

 

Auto jest kolegi, wymieniony moduł komfortu (poprzedni ma uszk. przekaźnik od kierunków). Moduł wymieniony na taki sam identyczne numery, kodowanie zrobione na takie samo, adaptacje ustawione też jak w poprzednim , dokodowane piloty , a mimo to po naciśnięciu przycisku od klapy klapa tylko jest odryglowana i trzeba nacisnąć mikro przycisk w klapie aby otworzyć. A kolega twierdzi iż na poprzednim module pilot otwierał klapę .

 

Proszę o podpowiedzi, dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam taki szczegół: przełącznika na klucz u mnie nie ma przy przyciskach od klapy i od klapki wlewu. A drugi chyba najwazniejszy : gdy auto zamkniętę po naciśnięciu na przycisk na pilocie środkowy od klapy nie otwiera się wogóle klapa tylko mrygnie kierunkami(domyslam się że rozbraja siętylko alarm) klapę można było otworzyć tylko po naciśnięciu przycisku otwierania drzwi wtedy drzwi otwarte i klapę mogłem otworzyć z switcha . Ponownie zakodowałem oba piloty i od amtej pory klapa wogóle się nie owiera, switch naciskam słychać siłownik ale nie da się otworzyć. Aha wkładka w klapie stoi dęba i tak było "od zawsze" a przycisk na drzwiach po naciśnieciu nie wykonuje zadnej operacji. . Doradzicie coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności