Skocz do zawartości
WLK

Otwieranie klapy kluczykiem i przyciskiem w drzwiach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, proszę podpowiedzcie mi w następującej sytuacji: Passat sedan , pilot 3 przyciskowy, przycisk otwierania klapy- jaką wykonuje czynność podczas naciśnięcia gdy auto zamknięte??

 

1. Czy otwiera klapę, że tylko wystarczy podnieść ręką ??

 

2.Czy po naciśnięciu tylko odryglowuje klapę i aby otworzyć trzeba nacisnąć mikroprzycisk?? - tak jest w moim przypadku

Witaj

Nie wiem niestety jak powinno byc. U mnie jest nastepujaco:

1) Jesli zamek bagaznika jest poziomo: Przycisk w drzwiach nie robi nic. Bagaznik odryglowuje sie razem z drzwiami. Przycisk na pilocie tylko odryglowuje bagaznik

2) Jesli zamek bagaznika jest pionowo: Zarowno przycisk na pilocie jak i przycisk w drzwiach odryglowuje i otwiera klape (klapa odskakuje, chociaz ten odskok jest minimalny).

 

 

A co do instrukcji ktora zacytowano to niestety tlumaczyl ja ktos kto nie ma pojecia o jezyku polskim. Dlaczego? Ano dlatego ze znajdziesz tam zapis cyt: "oddzielne otwieranie tylko drzwi kierowcy" - nie wydaje mi sie zeby komukolwiek drzwi sie otwieraly, raczej sam zamek zostaje odblokowany a za klamke i tak trzeba pociagnac. Czytajac dalej, cyt: "odblokowanie tylnej pokrywy" - uzycie innego slowa niz "otwieranie" i teraz zgaduj czy ktorekolwiek drzwi/klapa maja otwierac sie na osciez, czy tez zamek ma sie odblokowywac, czy co w ogole ma sie dziac.

Przebilem sie przez kilka tematow i niektorzy pisza, ze przycisk na pilocie im tylko odblokowuje zamek klapy. Ale sa tez tacy, ktorzy pisza ze po nacisnieciu przycisku klapa im odskakuje. Jednak raczej nikt nie wie ani dlaczego tak jest ani co zrobic zeby tak dzialalo.

 

 

 

EDIT uzupelnienie info jak dziala u mnie

Edytowane przez cantorre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to po pierwsze różnica jest w sedanie i kombi. Posiadam obydwa i tak wygląda to tak:

SEDAN: (pilot 3 przyciski)

zarówno przycisk w drzwiach jak i na pilocie - klapa otwiera sie tak że odskakuje i nie ważne czy auto jest zamknięte alarmem, od wewnątrz i nawet nie ma na to wpływu zamek w klapie nie istotne czy jest w pionie czy poziomie (zamknięte czy otwarte)

KOMBI: (pilot 3 przyciski) edytowane

w kombi działa tak że pilot tylko udostępnia otwarcie przez klamke w klapie. Sprawdzone po użyciu przycisku w drzwiach tez nic sie nie dzieje. Przy zamkniętych drzwiach tylko pozwala na użycie klamki i otwarcie bagażnika ręcznie.

Wolałbym zmienić na działanie jak w sedanie ale nie wiem jak. Juz czytałem i sie zastanawiam czy nie wystarczy tylko zmienić w opcjach na sedan. Ale chyba wtedy na Full FISie bede miał ikone sedana nie kombi? hehe

Edytowane przez stinger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie inaczej działa zamek w sedanie inaczej w kombi. Chcecie aby odskakiwała?

http://forum.vw-passat.pl/threads/103091-Automatycznie-podnoszona-klapa-w-KOMBI-to-dziala!

ja nie mam na razie czasu, ale też się kiedyś za to zabiore :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I taka odpowiedz jest najbardziej konkretna, tylko czy szukać usterki w moim sedanie w module komfortu czy w kablach...

 

 

 

Moim zdaniem to po pierwsze różnica jest w sedanie i kombi. Posiadam obydwa i tak wygląda to tak:

SEDAN: (pilot 3 przyciski)

zarówno przycisk w drzwiach jak i na pilocie - klapa otwiera sie tak że odskakuje i nie ważne czy auto jest zamknięte alarmem, od wewnątrz i nawet nie ma na to wpływu zamek w klapie nie istotne czy jest w pionie czy poziomie (zamknięte czy otwarte)

KOMBI: (pilot 3 przyciski)

w kombi działa tak że pilot tylko udostępnia otwarcie przez klamke w klapie. Nie pamiętam czy odskakuje poprzez przycisk w drzwiach sprawdze to dzisiaj i poprawie. Ale raczej w ogóle nie odskakuje. Sprawdze poprawie posta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby co ja mam SEDAN i u mnie pozycja zamka w klapie ma znaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie już wszystko jasne , w moim przypadku okazało się że moduł komfortu który zamontowałem jakiś czas temu (w poprzednim zawieszał się przekaźnik i po zamknięciu świeciły się "kierunki) był albo uszkodzony? albo może od kombi tu już ciężko określić ale na pewno te same numery na obydwu są, podmieniłem więc przekaźnik i zamontowałem usprawniony stary moduł który działa prawidłowo otwiera się klapa z pilota (środkowym przyciskiem) oraz przycisk na drzwiach także działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tęz przekaźnik szwankuje co jakis czas musze przeczyścić styki i otwieranie klapy wtedy dziala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie inaczej działa zamek w sedanie inaczej w kombi. Chcecie aby odskakiwała?

http://forum.vw-passat.pl/threads/103091-Automatycznie-podnoszona-klapa-w-KOMBI-to-dziala!

ja nie mam na razie czasu, ale też się kiedyś za to zabiore :)

 

i teraz zastanawiam sie tylko nad tym czy wystarczy w sterowniku zmienić z sedana na kombi czy bedzie zmiana otwierania. I jeszcze czy bedzie różnica na FULL FISie w ikonce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zmieniałem vds'em wartości w module komfortu z kombi na sedana ale szybko powróciłem do starych ustawień. Klapa ładnie odskakiwała z pilota oraz z przycisku w drzwiach, natomiast nie było możliwości otworzenia jej ręcznie, nawet przy otwartym samochodzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale zmieniałeś co konkretnie? Kodowanie ? Adaptacje? JA nie znalazłem tam żadnej opcji aby zmienić bo w kodowaniu można ustawić jak dobrze pamiętam czy jest 2 czy4 szyby, w Adaptacjach , zamykanie selektywne, autolock,autounlock, miganie kierunkami, potwierdzenie zamknięcia klaksonem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za pomocą vag-com czy vcds nic nie zdziałasz, to zabawa pod dosem z programem VDS, potrzebny do tego kabelek na COM i komp z takim portem. Zmieniałem wartości w odpowiednich adresach. Z tego co mi wiadomo to problem niedziałającej klamki przy odskakującej klapie w kombi nie został rozwiązany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaaa myślałem że Twoja literówka i chodziło Ci o vcds-a a Ty mówisz o czym innym domyślam się że to ten soft którym aktywuje się domykanie szyb???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak :), bo grzebiesz w tych samych adresach tylko wpisujesz wartości mniejsze o jeden, bo takie są dla sedana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy odskakiwanie klapy nie jest kwestią wyregulowania zamka - odległości od krawędzi i jakąś inną usterką (np. stycznika)? Np. gdy jest za głęboko - dociśnięta uszczelka wypycha klapę, a niedziałający czujnik uwalnia zamek.

 

A ja mam inny problem: jakiś czas temu zablokowałem klapę przed otwarciem, gdy cały samochód jest otwarty/odblokowany (umożliwiając otwieranie tylko klawiszem wewnętrznym na drzwiach kierowcy i pilotem), i już nie mogę wrócić - odblokować. Nie mogę w ogóle przekręcić klucza. Czy to kwestia zardzewiałego zamka (odwlekam wymianę zardzewiałej rurki spryskiwacza, który może już przeciekać), czy może jest jakaś funkcja (np. w module komfortu) blokująca możliwość przekręcania?

 

Z góry dziękuję za wskazówki

Edytowane przez dziobo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z innej beczki. Problem polega na tym że jak otwierałem auto z pilota to i klapa sie otwierała od bagażnika a teraz nie reaguje na pilot ani na przycisk z tyłu. Otwarłem awaryjnie nagażnik demontujac tapicerke. Prąd dochodzi do mikrostycznika do zamka bo sprawdziłem to multimetrem napiecie jest cały czas. Czyżby mikrostycznik padł??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności