Skocz do zawartości
azirafal_bb

MFD B5FL - rozladowuje akumulator

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam taki problemik z moim MFD (montowane fabrycznie): jakos dwa tygodnie temu rozladowal mi sie akumulator, po naladowaniu, po jakims tygodniu sytuacja sie powtorzyla.

Zmierzylem prad spoczynkowy i dosc szybko doszedlem do tego ze to MFD.

 

Po wyjeciu z samochodu i podlaczeniu na biurku widze ze po wylaczeniu pobiera ciagle okolo 180mA.

 

Czy ma ktos moze jakies sugestie?

Nie ruszalem radia od dluzszego czasu, wiec nic mi sie przychodzi do glowy co mogloby byc nie tak.

 

Pozdrawiam,

Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

ten wentylator nie chodzi cały czas jak dostanie 12v ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

qrcze, no wlasnie nie... CD tez wydaje sie byc OK (tzn. odlaczenie nie wplywa na pradspoczynkowy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz w ustawieniach jak ustawiona masz funkcje ''TIM'' jesli jest wlaczona to radio bedzie pobieralo prad w tym trybie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sprawdz w ustawieniach jak ustawiona masz funkcje ''TIM'' jesli jest wlaczona to radio bedzie pobieralo prad w tym trybie.

 

bingo ! DZIEKI !

musze tez podziekowac coreczce za losowa zmiane ustawien ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sprawdz w ustawieniach jak ustawiona masz funkcje ''TIM'' jesli jest wlaczona to radio bedzie pobieralo prad w tym trybie.

 

Jak naciskam przycisk TIM to wyskakuje mi "no message"

 

tak ma być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak naciskam przycisk TIM to wyskakuje mi "no message"

 

tak ma być?

 

jesli nie ma zadnych nagranych wiadomosci to tak

ustawienia TIM sprawdzisz (bedac np w FM1) naciskajac przycisk AUDIO, potem Settings i TIM standby

Maksymalnie 120min... przy slabym aku robi roznice :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość labik

Może mi ktoś pomoże od jakiegoś czasu chodzi mi wiatrak w navi MFD cały czas. co może być taka przyczyna i jak to wyłączyć!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak powinno być ustawione TIM żeby nie pobierało prądu w MFD bo mi radio pobiera dużo prądu( czy powinno być wyłączone czy na 120 coś pobiera prądu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak powinno być ustawione TIM żeby nie pobierało prądu w MFD bo mi radio pobiera dużo prądu( czy powinno być wyłączone czy na 120 coś pobiera prądu)

 

najlepiej wyłączyć, skrajna opcja (120minut) to 2h zanim całkowicie pójdzie spać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłączyłem TIM całkowicie. Nie pobiera tyle prądu teraz radio w czasie spoczynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

A jak mam sprawdzić ten TIM jak jest ustawiony na ile? W moim Pasku mam radio MCD. Jak mam to zrobić?

Jak wcisnę TIM to wyskakuje tylko "no message"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

A jak mam sprawdzić ten TIM jak jest ustawiony na ile? W moim Pasku mam radio MCD. Jak mam to zrobić?

Jak wcisnę TIM to wyskakuje tylko "no message"

 

spróbuj: ustawienia TIM sprawdzisz (bedac np w FM1) naciskajac przycisk AUDIO, potem Settings i TIM standby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
spróbuj: ustawienia TIM sprawdzisz (bedac np w FM1) naciskajac przycisk AUDIO, potem Settings i TIM standby

 

Próbowałem ale ja mam MCD radio a nie MFD i u mnie nie ma takich przycisków. Moje radio wygląda tak jak na zdjęciu proszę powiedzieć jakie przyciski i w jakiej kolejności, co przytrzymać itp.

mcd1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, ja mam takie krótkie pytanie, czy po kolejnej wymianie radia (3) (pierwsze ukradli - mfd2, drugie ukradli rns510 - zakodowane vagiem) teraz mam kolejne rns510 czy jeśli wcześniejsze było już kodowane, czy to nowe też muszę kodować? (wszystko działa, multi kiera, navi w FIS, tylko nie mam ustawień Dynaudio :/)Pytam bo coś mi rozładowuje akumulator i nie wiem czy to nie przypadkiem radio, jeszcze nie sprawdzałem miernikiem innych rzeczy, ani TIM czy jest wyłączony (choć nie pamiętam funkcji TIM w ustawieniach).

 

przy okazji, we wcześniejszym rns510 miałem właśnie ustawienia do dynaudio, w tym nowym już nie mam tej opcji, czy to też się jakoś włącza vagiem?

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, potrzebujesz VCDS/VAG/VAS/ODIS żeby zakodować nowe urządzenie.

 

Tak w zależności od softu w urządzeniu może Ci ono rozładować akumulator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz, dzisiaj sprawdzałem miernikiem wszystkie łącza, i radio po kilku minutach się wyłącza bo wskazuje 0, okazało się ze jednak akumulator do wymiany, ale przy okazji pojawiło się coś dziwnego, jedno łącze pobierało 0.3A przy wyłączonym zapłonie, wg instrukcji jest to: prawe tylne drzwi, sterownik oraz drzwi kierowcy, może mi ktoś powiedzieć co tutaj może pobierać prąd? Czy to jest normal?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak, potrzebujesz VCDS/VAG/VAS/ODIS żeby zakodować nowe urządzenie.

 

Tak w zależności od softu w urządzeniu może Ci ono rozładować akumulator

 

Czy jest ktoś może z Krk, co mógłby mi zakodować*radyjko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności