Skocz do zawartości
cooler

Po czym poznać uszkodzoną poduszkę pod silnikiem?

Rekomendowane odpowiedzi

odkręciła się śruba ta dolna czy od góry ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta pozioma, nie ta która mocuje poduchę do ramy tylko ta co mocuje skrzynie do poduchy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sooper nie jestem mechanikiem, ale jak dla mnie to te poduszki

w ogóle nie trzymają skrzyni. Może automat ma inne poduszki, ale w manualu

to zupełnie inaczej wygląda...

 

Chyba nie powinno być tak, że poduszka sobie lata i

odchodzi od elementu do którego jest mocowana...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie może to komuś pomoże!

pod silnikiem są dwie poduchy tz. olejowie(w środku jest ciecz przezroczysta, bezwonna) L+P są różne, oraz są inne do każdego modelu silnika(benzyna-diesiel) przed zakupem najlepiej dokładnie sprwdzić wizualnie swoje! i liczyć na dobrego sprzedawce i jego wiedze:niekumam(WAŻNE model śilnika)

Obiawy- wyciek takiej cieczy w/w

- drgania śilnika i przenoszenia na bude(jest to oboiętne zimny czy ciepły, na postoju czy w czasie jazdy-wzależności o złużycia lub wycieku) są poprostu różne z moich obserwacji:luka

oraz poduchy pod skrzynie biegów(aluminiowo-gumowe)

W moim przypadku strzeliła ta z lewej strony pod skrzynią i silnikem, silnik nie miał większych drgań tylko przy hamowani dobiegały jakieś zgrzyty z porzodu(podczas jazdy cięszko było zlokalizować miejsce) więc stanełem na górce spuszczając go kawałek i gwałtownie hamując a kolega z przodu przy podniesionej masce słuchał i wizualnie sprawdzał co się dzieje. Śilnik bardzo mocno odchylał sie do przodu że aż dotykał do wiatraków :zeco po wymianie wszystko ustało, przyznaje że założyłem używane już półtora roku jeżdze i nic, wszystko jak w nówce HE HE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może automat ma inne poduszki, ale w manualu

to zupełnie inaczej wygląda...

 

Wyglądają tak samo jak w manualnym AVF.

 

Sooper U mnie też jest szpara między gumą poduszki a metalowym "kapslem".

 

Tylko chyba nie taka duża. Możesz zmierzyć jaka duża jest szczelina kiedy kapsel jest na dole ?

Mam nowe poduszki i też mnie dziwiła ta szczelina. Nie sprawdzałem na chodzi silnika, ale nawet pchając rękami skrzynia unosi się trochę.

Dziwne, myślałem, że powinno to być bardziej sztywne połączenie.

 

pozdr.

Edytowane przez 0x7B3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wyglądają tak samo jak w manualnym AVF.

 

W takim razie u mnie jest zdecydowanie mniejszy ruch.

Ja mam manuala i poduszka rusza się kiedy unosi się skrzynie ręką,

ale cały czas czuć że to jest dosyć ścisło trzymane przez gumę.

Nie ma takiego luzu. Przynajmniej u mnie. Ruch jaki można wykonać to jakieś 2-3cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opisze wam moja historie z poduszkami. Podczas wymiany zawieszenia zlecilem takze sprawdzenie poduszek bo rzucalo samochodem przy odpalaniu. Oczywiscie bez ich wymiany. Mechanik bez konsultacji ze mna wymienil je na nowe bo stare byla juz poprostu rozwalone. Wszystko byloby ok gdyby nie to ze wymienili je na ... Hans Pries. Efekt ? Samochod odpala dobrze,ale tak drzy i buczy, ze glowa boli i doopa mrowieje ! Poprostu masakra. Powiedzialem ze nie chce tego gowna, ale ze zaspiewali mi za Corteco 330/ szt to sam zamowilem sobie corteco z netu za 360 / 2 szt i kazalem wymienic. Oczywiscie twierdzili,ze guma nie moze miec takiego wplywu itd, ze to moze kolo dwumasowe ( przy okazji nie omieszkalem ich wyedukowac na temat kola dwumasowego i objawow jego zuzycia... po czym zobaczylem w warsztacie na scianie wieeelki plakat LUK z rozpisanymi objawami zuzycia dwumasa : ) itd itd. Przyszly poduszki Corteco, zalozylem...cisza. Traktor odszedl w niepamiec. Mina mechanikow i wlasciciela warsztatu - bezcenna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie te poduchy kupiłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok poczytalem pare postów na ten temat i du*a , u mnie auto zaczyna drgac tylko pomiędzy 120 a 140 km/h i bardzo delikatnie na postoju ,na kierownicy nic nie odczowam tylko pod siedzeniem kierowcy i w okolicy pedalow , zauwarzylem tez ze koło od wiartaka jest wyszczerbione ( jakiś pacjent jak wymieniał rozrzadu wyłamywal pare smigieł żeby mieć dostęp do srub itp ) czy to koło tez może mieć związek z tym ? Z środę jadę do mechanika co by mi przejrzal poduchy i wtedy będę wiedział co i jak z nimi + to nieszczesne koło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie u mnie problem polega na tym ze ostatnio zaczalem odczuwac drgania w samochodzie na biegu jalowym podczas jazdy nie ma prblemu ,wczesniej tez nie mialem tego problemu , troche denerwuje mnie to wiec chcialbym sie poradzic co moze byc przyczyna ? nie wiem czy to moga byc poduszki pod silnikiem i skrzynia ( przy zmianach biegow skrzynia zachowuje sie normalnie tzn nie ma jakis drgan itp biegi tez wchodze bardzo dobrze ). z gory dziekuje za jakies sugestje :)pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam serdecznie u mnie problem polega na tym ze ostatnio zaczalem odczuwac drgania w samochodzie na biegu jalowym podczas jazdy nie ma prblemu ,wczesniej tez nie mialem tego problemu , troche denerwuje mnie to wiec chcialbym sie poradzic co moze byc przyczyna ? nie wiem czy to moga byc poduszki pod silnikiem i skrzynia ( przy zmianach biegow skrzynia zachowuje sie normalnie tzn nie ma jakis drgan itp biegi tez wchodze bardzo dobrze ). z gory dziekuje za jakies sugestje :)pozdrawiam
a czy występują jakieś błędy jak wygląda pecionkaw ukł. wydechowym ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na komputerze mialem przed tym zjawiskiem cos nie tak z jedna sonda lambda . jutro pojade na kompa i sprawdze jescze raz. odrazu sprawdze plecionke(jezeli plecionka to rzeczywiscie moze byc od tego ,ale czy sonda lambda moze miec na to wplyw ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na komputerze mialem przed tym zjawiskiem cos nie tak z jedna sonda lambda .

 

A masz więcej?

U mnie prawa poduszka poszłaaaa... Teraz muszę wymienić? Czy faktycznie l;lepiej obie na raz? Czy jak zapodam pewną używkę, to będzie wielkie przestępstwo?:D Kuwa mam dylemat, bo ceny ori mordują:(

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy jak jedną poduszkę wymienisz. A pozostałe sprawdzisz. A czy warto zakładać używkę? Nie wiem. Ja w takim wypadku kupiłbym raczej nową :fajny Nie wiadomo ile taka używka wytrzyma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko u mnie dodając odejmując gaz (najlepiej widać to na 5) gałka zmiany biegów mocno się rusza, po dodaniu gazu czuć uderzenie. Poduchy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wystarczy jak jedną poduszkę wymienisz. A pozostałe sprawdzisz. A czy warto zakładać używkę? Nie wiem. Ja w takim wypadku kupiłbym raczej nową :fajny Nie wiadomo ile taka używka wytrzyma.

 

No własnie mam podobne przemyślenia... Sprawdzał kolega mechoptyk i jedną mam "walniętą" prawą 8DO 199 382L Miałeś styczność z jakimś sensownym zamiennikiem?

Dzięki wielkie:drinks:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy dodaniu gazu na postoju zaczyna bujac calym passatem. Poduchy czy moze co innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No własnie mam podobne przemyślenia... Sprawdzał kolega mechoptyk i jedną mam "walniętą" prawą 8DO 199 382L Miałeś styczność z jakimś sensownym zamiennikiem?

Ja kupuję tylko oryginały. Ale mogę ci coś podpowiedzieć: jeśli to jest poduszka z przodu silnika po prawej stronie, to nie pamiętam teraz - która poduszka jest z gumową osłoną z góry - prawa czy lewa? Jeśli ta poduszka, którą musisz wymienić - ma tą gumę na wierzchu, to kup poduszkę lewą, która będzie bez tej gumy, gdyż:

- poduszka z osłoną gumową kosztowała 145 zł

- poduszka z przeciwnej strony (nie posiadająca tej gumy) - kosztowała 97 zł.

Czyli prawie 50 zeta płacisz za samą gumę. A możesz sobie przełożyć ze starej poduszki :D Prawa i lewa poduszka, pomimo tego, że występują pod różnymi numerami - są identyczne.

 

---------- Post added at 15:34 ---------- Previous post was at 15:24 ----------

 

Mam pytanko u mnie dodając odejmując gaz (najlepiej widać to na 5) gałka zmiany biegów mocno się rusza, po dodaniu gazu czuć uderzenie. Poduchy?

Jednoznacznie tego stwierdzić nie można, czy to wina poduszek. Weź kogoś do pomocy, wjedź na kanał, zaciągnij ręczny i ruszaj do przodu i do tyłu - tak żeby przód się podnosił i opuszczał. Drugi wtedy stoi w kanale i obserwuje poduszki, czy gumy nie są pozrywane badź śruby mocowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jednoznacznie tego stwierdzić nie można, czy to wina poduszek. Weź kogoś do pomocy, wjedź na kanał, zaciągnij ręczny i ruszaj do przodu i do tyłu - tak żeby przód się podnosił i opuszczał. Drugi wtedy stoi w kanale i obserwuje poduszki, czy gumy nie są pozrywane badź śruby mocowania.

 

Zastanawiam się czy to coś da jak mam 4x4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności