Skocz do zawartości
cooler

Po czym poznać uszkodzoną poduszkę pod silnikiem?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam pytania do znawców tematu :)

 

1) Wszedłem sobie pod autka i gdy telepie prawą poduszką pod silnikeim słychać ze coś się w niej przelewa (chlapie). Czy wszystkie poduszki (z prawej strony) tak mają czy to oznaka że jest już uszkodzona??

 

2) Czy lepiej założyć oryginalną używkę czy jakiś zamiennik niemiecki z allegro?

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odgrzebie trochę temacik jak sprawdzić poszuszki olejowe pod silnikiem ? są suche

a mimo tsilnik drga i wraz z drganiem silnika takie samo drganie "mrowienie" mam na kierownicy gałce zmiany biegów siedzeniu odczuwalne nawet na relingach dachowych , wiec pewnie cos jest z tymi poduszkami pod silnikiem ? podobno najważniejsza jest prawa poduszka ? bo trzyma cały silnik ? czy lpiej wymienić od razu lewa i prawą koszt nie mały mówimy o oryginałach vw

 

samemu da sie wymienić ? wysoko trzeba pod lewarować silnik ? czy jak chce wymienić prawą poduszkę to odkręcam tylko prawa czy oby dwie żeby silnik pod lewarować i którym miejscu najlepiej go podnosić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mogl by ktoś odpowiedzieć na moje pytani bo nie wiem czy zamawiać dzis ta prawą poduszkę która odpowiada za cała amortyzacje i trzymanie silnika ? czy trzeba też lewą ? dodam tylko ze zarówno lewa jak i prawa wyglądają bardzo dobrze mechanik nawet stwierdził ze jak nowe ? ale co z tego jak przenoszą takie drgania na auto , żądna nie wylała oleju , a mimo to jest straszna lipa :( mechanik mówi ze lewa tylko podtrzymuje silnik i nie spełnia tak ważnej roli jak ta prawa na której opiera sie cały silnik ale proszę o opinie i poradę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos w temacie napisal,ze jak silnik rzuca buą podczas odpalania to jest to kolo dwumasowe do wymiany.To w koncu poduszki czy kolo dwumasowe? U mnie rzuca budą podczas odpalania/gaszenia,poza tym nie ma zadnych niepokojacych objawow,zbyt duzych drgan,stukow czy dzwiekow,tylko to rzucanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kidrowiec, wymiana dwumasa to następstwo wielu niepokojących objawów. I wierz mi - jak padnie, to będziesz wiedział, bo się po prostu nie będzie dało "normalnie" jeździć ;). Poduszeczki do sprawdzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marecek a moze mogl byś mi cos podpowiedzieć na moje 2 posty wyżej bo jakoś na razie nikt nie jest wstanie mi nic podpowiedzieć :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli mozecie podpowiedzcie jeszcze,co wyjdzie najtaniej jesli chodzi o komplet poduszek ale nie-chłam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kidrowiec tylko oryginal nie pakuj sie w zamienniki no chyba ze lemforder ale to to samo co oryginal tylko cena o 20zl niższa za sztuke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli sinikiem ostro rzuca na wolnych obrotach, a po dodaniu nawet lekko gazu jest ok, to walnieta jest ktoras poduszka?

Chodzi o silnik ASZ.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w swoim pasku mam skrzynie automatyczną. Gdy przełączam na R (oczywiście trzymając samochód na hamulcu) silnik przechyla się do przodu. Koło skrzyni są 2 poduszki, które chyba za bardzo się podnoszą. Poniżej filmik

Przełączaniu towarzyszy mocne szarpnięcie samochodem.

 

 

Czy te poduszki powinny tak chodzić ? :taksobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przełączaniu towarzyszy mocne szarpnięcie samochodem.

 

moim zdaniem wszystko ok, chociaż jak to wygląda u mnie nie widziałem przy obciążeniu. Poszukaj np. na allegro i zobacz jak wygląda poduszka... i raczej wygląda że poduszki są ok.

 

Co znaczy szarpnięcie, kiedy na których biegach ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szarpie po przełączeniu na R zarówno z pozycji N jaki i P. Szarpie również, jak przełączam z pozycji R na N lub P, wtedy kiedy poduszka się podnosi lub opada czuć szarpnięcie :| Być może tak jak myślałem na początku coś ze skrzynią jest nie tak :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zarpie po przełączeniu na R zarówno z pozycji N jaki i P. Szarpie również, jak przełączam z pozycji R na N lub P, wtedy kiedy poduszka się podnosi lub opada czuć szarpnięcie Być może tak jak myślałem na początku coś ze skrzynią jest nie tak

trudno to określić z opisu, ale z rodzaju szarpnięcia powinno bez problemu określić się czy to z zawieszenia silnika bądź skrzyni czy to z samej skrzyni.... zawieszenie czyli poduszki dają najbardziej znać jak jedziesz np. na 2 biegu i puszczasz i dodajesz gazu - wtedy czuć luzy na zawieszeniu .... jeśli to na postoju zacznij od vaga i zerknij czy są błędy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po podłączeniu do vag'a błędów brak, zarówno w silniku jak i skrzyni. Na 2gim biegu też nie szarpię. W ogóle podczas jazdy nie czuć szarpania, ani też nic nie wskazuje na jakieś luzy w zawieszeniu. Szarpnięcie jest tylko podczas wrzucenia R, wtedy kiedy poduszki podnoszą się, i kiedy opadają podczas zmiany na P lub N z pozycji R, tak jak jest to uwidocznione na filmiku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mnie dopadł ten sam problem.Jak zapalam i gaszę silnik to z lewej strony aż słyszę takie stuknięcie, tak mocno nim zatrzęsie.Na biegu jałowym też zaczęło drgać wnętrzem głownie odczuwalne na kierownicy.Czyżby któraś z poduszek dobiegała swojemu żywotowi Passat 210 tyś oryginał, do niedawna w środku nie było odczuwalne zupełnie żadne drganie chodził miodzio jak benzyniak.

 

Jeszcze jedno pytanko: czy w AFN-ach było już koło dwumasowe bo coś mi świta że owe koło było montowane dopiero w tych PD mam racje czy sie myle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednomas sobie daruj tak jak poduszki nieoryginalne, chyba ze chcesz jezdzic traktorem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i po bólu, okazało sie że odkręciła mi się śruba od lewej poduszki trzymającej skrzynie biegów, była totalnie odkręcona palcami zrobiłem 2 obroty i wyleciała.No ale dokręciłem i znowu wszystko ładnie śmiga, nie drga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności