Skocz do zawartości
cooler

Po czym poznać uszkodzoną poduszkę pod silnikiem?

Rekomendowane odpowiedzi

jesli trzesie przy odpaleniu albo gaszeniu silnika, albo cala buda ja bym raczej stawial na kolo dwumasowe ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ra11

Co do uszkodzonego koła dwumasowego, to dowiedziałem się że najpewniejszą metodą sprawdzenia jest na wolnych obrotach otworzyć drzwi kierowcy najbardziej jak się da. Jezeli zaczynają mocno "skakać" to jest to oznaką uszkodzenia koła. Koło dwumasowe odczuwa się głównie na wolnych obrotach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalezy jeszcze co zacznie sie w kole zrywac. czasami mocno bedzie trzeslo na wolnych obrotach, a czasami przy gwaltownym puszczaniu lub dodawaniu gazu *objaw podobny do urwanych poduszek pod silnikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No gdyby to koło dwumasowe było przyczyną to jest do wymiany czy coś się z nim robi :) ? Bo nawet nie wiem gdzie ono jest i jak dużo jest roboty przy wymianie.... o kosztach nie wspomne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No u mnie po odpaleniu silniczka jest już cudnie i czy wolne obroty czy też przygazówkato nic sie nie dzieje - pełna elegancja :)

Chyba jednak będzie coś z tą przepustnicą albo zaworem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A może to przepustnica zasysanego powietrza albo zawór N239? VAG nic nie mówi?

 

Podepne sie do tematu.

Jakie sa objawy padniecia zaworu N239? VAG nic nie pokazuje.

Zauwazylem u siebie dziwna prace silnika w momencie wylaczenia - trzesie ale niezbyt mocno, tak jakby silnik jeszcze chcial popracowac (wczesniej tego nie zauwazylem - chyba ze bylo, ale nie zwracalem uwagi w co watpie).

Jak dobrze zdiagnozowac ten zawor?

W trakcie delikatnej przygazowki (musniecie pedalu gazu) do okolo 1300-1400 obr/min na biegu jalowym:

- w momencie gdy sprzeglo jest wcisniete silnik wchodzi na obroty szybciej i schodzi z obrotow szybciej

- gdy sprzeglo jest puszczone na obroty wchodzi i schodzi minimalnie wolniej i plynniej

Czy te objawy moga miec ze soba cos wspolnego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jachu

Czy koło dwumasowe jest też montowane w Passatach 1,9Tdi mających skrzynie automatyczne tiptronic? Ja mam Passata 2003r. z skrzynią Tiptronic i na wolnych obrotach bardzo trzęsie, a drgania przenoszone są też na kierownicę i całą karoserię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ywel

Witam

W moim pasacie ( 1.9 TDI 90 KM 97 r. ) strasznie trzesło budą podczas gaszenia silnika, wymnieniłem dwie poduchy pod silnikiem i co prawda nie trzęsie już tak buda podczas gaszenia silnika ale za to przy zapalonym silniku trzesie się kierownica i karoseria ( najbardziej odczuwalne jest na kierownicy, czy przyczyną mogą być poduszki pod skrzynią biegów ponieważ tych nie wymieniłem??

Z góry dzięki

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
przy zapalonym silniku trzesie się kierownica i karoseria ( najbardziej odczuwalne jest na kierownicy, czy przyczyną mogą być poduszki pod skrzynią biegów ponieważ tych nie wymieniłem??

Ja poltora tygodnia temu wymienilem poduszek lewa pod skrzynia biegow... Wczesniej nawet podlokietnik wpadal mi w rezonans, samochod byl glosniejszy zarowno na biegu jalowym jak i podczas jazdy... Po wymianie jak reka odjal... Tak samo podczas ruszania (puszczania sprzegla) bylo slychac takie metaliczno-plastikowe pukniecie... Tuz po wymianie minelo... Ale teraz znow wrocilo... Mechanik mowil mi, ze ta druga poduszka tez bylaby do wymiany, ale nie mial jej w sklepie :/ Ale na poczatek listopada jestem umowiony na wymiane drugiej poduszki...

Te pod silnikiem byly u mnie OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość refrizerater

podjechac na kanał

zgasic silnik

zaciagnąć reczny

wjsc pod auto

unosic i opuszczac skrzynie biegów

unosi sie jednoczesnie silnik

jak cos stuka to sprawa jasna - poduszki

potem mozna sprawdzic poduszki

czasem to one

czasem poluzowana sruba

a czasem urwana łapa...

....

tyle

pozdrowienia dla wszystkich bo pare miesiecy mnie nie bylo :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dołącze się bo ostatnio robiłem sobie poduszeczki i jak wymieniałem to wszystkie silnik, skrzynia z wyjątkiem środkowej pod chłodnicą.

Objawy:

Podczas odpalania samochodu i otwartych dzwi zaczeły one latac, i tak dorobiłem sie luzów w zawiasach które w sumie można łatwo zniwelowac kątrując małą śrubeczką.

Drugi objaw to zmiana biegu za wysokich obrotach zaczynało coś stukać jakby przebób - faktycznie to silnik niemający poduszek o cos ocierał lub półoś (tego nie wiem ) wkażdym razie znikneło.

Trzeci obraw to uszkodzenie łącznika elastyczne wydech tóż za turbawką wynikające z nadmiernych drgań siknika .

 

W Efekcie wymiana nie była pracochłonna i okazało sie ze poduszko pod skrzynią mam ok, ale i tak wymieniłem. Faktycznie wystarczy kanał i moża to zrobić.

Polecał w miare orginalne poduszki bo po zamontowaniu jakich krzaków może być to samo.

Koszt części około 350-450 pln

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ywel

Witam

Mógł by mi ktoś powiedzieć ile podzuszek jest pod skrzynią biegów w moim modelu 1.9 TDI 90 KM 97 rok kombi, do tej porymyslałem że są dwie ale gdy dziś chciałem zamówić to to sprzedawca powiedział mi że tylko jedna.

Z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pasiu2002

no to widze że dobrze trafiłem i licze że może ktoś mi wreszczie pomoze w moich problemikach, mam paska 1,9 - 130KM, wymieniłem dwie poduszki pod silnikiem i po wymianie jest jeszcze gorzej a dokładnie to pojawił się straszny rezonans (mija dopiro po przekroczeniu 2 tyś/obr) przenoszący się nawet na kierownice, dodatkowo można je równiez zauważyć przy włączonych światłach mijania, które zaczeły bardzo drgać. Czy przyczyną mogą być nie wymienione poduszki pod skrzynią czy też może łącznik tłumika (dodam że nie widać na nim żadnych pęknieć ani żeby był gdzieś odymiony) faktem jest że poduszki które kupiłem nie były oryginalne (za 2 sztuki zapłaciłem 230 zł) i są troszeczke inne od tych które były zamonowane, mają inny kolor przy gwintach te które kupiłem mają kolor zielony a nominalne byly żółte, czy to ma jakieś znaczenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze sie nie znam ALE w 130KM jest 5 poduszek :hyhy:

2 przy skrzyni poprzeczne i 3 przy silniku TYLKO, ze te od silnika sa 2 poprzeczne i 1 podluzna...mocuje sie ja do rury IC ktora idzie pod chlodnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marekvais

Moim passkiem tez trzesie jak kupiłem juz trzesło zrobiłem 40 tys i nic sie nie zmienia tz. nie pogłęmbiają ,na wolnych obrotach (skrzynia automatyczna ) przy D trzesie całym samochodem i czuc drgania na kierownicy(trzesienia mozna okreslic ze są do zniesienia ale wiem ze tak nie powinno być i cos trzeba zrobic) jak zmienię na P lub N drgania są mniejsze ,przy jezdzie nie odczówam nic jest cacy

może ma ktos cos do powiedzenia w tej kwesti trzeba zmienic poduchy czy jest to cos innego

 

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maison55
Witam

Ostatnio samochód jest zdecydowanie głośniejszy, wibracje silnika czuć na nadwoziu, normalnie podejrzewałbym wydech gdyby nie to że dopiero przed chwilą (3 miesiące temu) zrobiłem łącznik elastyczny wydechu (który się rozpadł bo miałem walniętą lewą poduszkę pod silnikiem). W momencie gdy miałem już sprawne poduszki i wydech było cacy, ale ostatnio drgania znów się pojawiły.

 

Nie chcę znów łatać wydechu z powodu poduszki - więc mam pytanie: czy powyższe objawy oznaczają że padła druga (prawa tym razem) poduszka pod silnikiem??? Przebieg to 162 tyś km.

 

Aha - podczas hamowania np. na zakręcie słyszę czasem takie: pyk dobiegające gdzieś z prawej strony, nie ma tego gdy jadę nawet po dużych dziurach.

 

Ja miałem podobne objawy i okazało się że mam pękniętą łapę od skrzyni biegów. Tez tak pyk robiło. na szczęście ceny w serwisie nie są strasznie wysokie prawa 80zł lewa 220 albo odwrotnie.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Winą drgań na nowych poduszkach może być to że nie sa one orginalne ja wymienilem na orginał bo 2 pod silnikiem mialem pourywane i jest oki ale czytałem gdzies na forum ze niektóre podrobki przenosza wiecej drgan niz stare zuzyte.

Co do ilości to racja AFN 3 pod silnikiem w tym jedna do rury IC i 2 pod skrzynią wymiana dosyc prosta wystaczy kanal lub podnośnik.

Jeszcze raz polecam orginal jesli chodzi o poduszki.

Dodam jeszcze ze poprzez uszkodzone poduszki poszedl łącznik elastyczny wydechu.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

A ja nie wiem czy to poduszki mam u siebie takie coś ze jak przyspieszam delikatnie jest ok ale jak normalnie przyspieszam to odczuwam delikatne wibracje na kierownicy i pedale gazu ale i wibracje pojawiają się na budzie dokładnie na konsoli centralnej. Najbardziej odczuwalne w zakresie obrotów 1500-2100 ale jak przyspieszam na maxa jedynka, dwujka, trójka max to miej odczuwalne sa drgania ale jak jade na piątce tak ze 120 i gaz do maxa to drgania sie pojawiają Czy to mogą być poduszki pod silnikiem

Dodam passat 1999 rok 1,9TDI 115KM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Winą drgań na nowych poduszkach może być to że nie sa one orginalne ja wymienilem na orginał bo 2 pod silnikiem mialem pourywane i jest oki ale czytałem gdzies na forum ze niektóre podrobki przenosza wiecej drgan niz stare zuzyte.

 

Moge spytac ile zaplaciles za oryginalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość podlasiak_vw

mam pytanko... objawy u mnie sa takie: jak jest na wolnych obrotach i szybko podrzuce mu do 1000 obrotow i puszcze to mam jedno machniecie odczuwalne całym nadwoziem, a jak zmieniam biegi to przy ostrej jezdzie czuc wyraznie szarpniecie , wiadomoze zmiana biegu wiaze sie czasem z" wyrywem" ale az tak mocnego szarpniecia to byc chyba nie powinno... to jedyne co mnie niepokoi ... to moga byc poduszki? passat 130KM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności