Skocz do zawartości
Osiah

odprowadzania wody z podszybia w B5

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Zastanawiam sie czy osłona podszybia od 3BG pasuje do 3B. Gdyby pasowała to byłoby po sprawie. osłona w 3BG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko musisz jeszcze wymienić rynienkę ściekową podszybia - bo ona ma właśnie ten rowek w który wchodzi osłona, od komory silnika to prawie to samo chowa się pod uszczelkę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli ten plastik z kratka pomiędzy maską a szybą? mówisz że będzie ok. muszę to zrobić bo inaczej co miesiąc będę czyścił odpływ. Szukałem na allegro osłony, niema :( teraz jeszcze muszę poszukać rynienkę ściekową.

 

czy wszystko będzie pasować jak założę osłonę? np. osłona filtra pyłkowego, czy nie będzie haczyć i blokować montaż?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz wczesniej bylem zainteresowany wstawieniem tej oslony 3B1 819 447 B41

3B1819447B41.jpg

w ASO koszt 80zl + 20zl za pokrywe nad akumulator 3B1 819 422 A 01C 3B1819422A01C.jpg

wiec nie wiem czy jest sens poszukiwac na Allegro :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko musisz jeszcze wymienić rynienkę ściekową podszybia - bo ona ma właśnie ten rowek w który wchodzi osłona, od komory silnika to prawie to samo chowa się pod uszczelkę...

Super, więc osłonę kupie w ASO, tylko co z rynienką??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jedna uwaga z tą osłoną !!!

Są dwa rodzaje - to znaczy zbiorniczek płynu hamulcowaego ma 2 różne kształty. Ja akurat mam okrągły ale w TDI jest prostokątny - zwróć na to uwagę przy kupowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja akurat mam okrągły ale w TDI jest prostokątny - zwróć na to uwagę przy kupowaniu.

 

Ja mam TDI i też jest okrągły i kilka innych TDI widziałem i też okrągłe były...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja akurat mam okrągły ale w TDI jest prostokątny - zwróć na to uwagę przy kupowaniu.

 

Ja mam TDI i też jest okrągły i kilka innych TDI widziałem i też okrągłe były...

 

To zależy od roku produkcji w B5 3B rok 99 miałem okrągły a teraz w 3BG rok 02 mam prostokątny :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3B1 819 447 B41 ----> oslona ze zbiornikiem okraglym

 

3B1 819 447 B B41 ----> oslona ze zbiornikiem prostokatnym

 

:ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy może mi ktoś powiedzieć gdzie dokładnie znajdują się miejsca którymi powinna ściekać woda pod skrzynka komputera (jeśli to możliwe prosiłbym o zdjęcie) o których pisze „mner”

To może i ja sie jeszcze podepnę. A gdzie jest otwór spustowy po drugiej stronie bo u mnie sie woda zebrała obok "skrzynki komputera" centralnie pod osią wycieraczki kierowcy.
i czy można odkręcić po prostu skrzynkę kompa aby przeczyścić te otwory czy może takie odkręcenie skrzynki kompa wiąże się wiąże się z jakimiś problemami, na coś trzeba zwrócić uwagę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli włożysz rękę pod tę przegrodę, czyli będziesz próbował od dołu przeczyścić otwór to na pewno go znajdziesz. CZYTAJ FAQ

Poza tym powinieneś zmieścić rękę pod skrzynka i po prostu "wymacać" go. Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek margorz Szklana mam pytanie. Co z obudową filtra pyłkowego, z tego co widać to są zupełnie inne i chyba nie podejdzie.

 

3B

3BG

3B

3BG

 

Co o tym sadzicie, podejdzie czy nie? Adaptacja osłony będzie ok. Czy muszę zmieniać obudowę filtra?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też pytałem o te osłony w ASO, 82+26zł.

Ktoś montował to w 3B? Są konieczne jakieś przeróbki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapewne trzeba pomyśleć nad obudową filtra pyłkowego. Jutro będę w ASO po osłony. Chyba jestem pierwszy który to przerobi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak masz półkę od 3BG to już tej osłony nie stosujesz (wywalasz ją po prostu - albo dajesz komuś kto nie ma)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Zabrałem sie za wymianę podszybia, no i mam spory problem ze zdemontowaniem starego podszybia. Czy ono jest przyklejone do szyby czy co, bo ni jak nie idzie go oddzielić od szyby . Boje się że uszkodzę szybę a to już spory wydatek. Jaki w takim razie zastosować klej do nowego podszybia? Lub jak zdemontować stare podszybie, oddzielić od szyby.

HELP!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek :przestraszony: coś mi sie wydaje ze ta instr. nie pasuje do mojego autka. Narozrabiałem strasznie. Na szczęście mam nowe podszybie. Myślałem że stare sprzedam na allegro :(

16cb57804a65a132m.jpgwidok 1

57ca23e5fb0023ecm.jpgwidok 2

e6615cbbaef33f03m.jpgwidok 3

 

Nowe wygląda (wydaje mi sie) trochę inaczej

 

92c4fd55b9dc432dm.jpgNowe 1

923a2cf15f0c0358m.jpgNowe 2

1fb21f63374a12dfm.jpgNowe 3

 

e4a736c80ddfca67m.jpgNowe 4

Może źle coś robiłem, w złą stronę ciągnąłem. W tym miejscu gdzie jest odłamane to tam wcisnąłem palce pomiędzy szybę a plastik i trrrrach :przestraszony:

HELP HELP HELP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wreszcie!!!

Musze sie pochwalić że udało mi się wymienić podszybie, ale stare jest niestety do wyrzucenia. Stary twardy plastik popękał w zatrzasku. Osłona która chciałem zamontować prawie pasuje, okazuje sie że zbiorniczek płynu hamulcowego jest, powiedzmy, za bardzo przesunięty w kierunku szyby i otwór a osłonie nie pasuje. a wygląda to tak.

 

2ea79e6364c9abf5m.jpg

ccc7a6a633ffcfabm.jpg

 

Zastanawiam sie czy wymiana zbiorniczka na inny pomoże czy powinienem pompę hamulcową zmieniać. Może ktoś mógłby mi podpowiedzieć co robić. Z tego co wiem innych osłon niema.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niewierze, nikt tego wcześniej nie robił? Nikt nie wie jak rozwiązać mój problem?

Zlitujcie się.

:padam::vw::padam:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności