Skocz do zawartości
Osiah

odprowadzania wody z podszybia w B5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

W Passacie B5 na podszybiu sa dwa kanały odprowadzajace wode - jedne po akumulatorem i drugi mniej wiecej na wysokości serwa. No i byłoby ok, gdyby nie fakt ze ten w okolicach serwa jest zaslepiony gumową zaślepka a dziura jest na wylot . Ten odplyw pod akumulatorem pod spodem ma taka rynienke ktora odrowadza wode na bok, zeby nie lała sie pionowo w dół na osłone silnika. Tej rynienki nie ma pod zaslepionym otworem przy serwie.

Czy tak ma byc??? wodę odprowadzac ma jeden otwór?? a drugi ma być zaslepiony?

 

Zacząłem sie tym interesowac jak zobaczyłem ze tam po powrocie z myjni mam akwarium do połowy akumulatora i woda schodzi bardzo wolno.

Na razie zostawiłem tak jak jest, tylko kompresorem przedmuchałem ten wylot pod aku, chociaz lepiej byloby chyba gdyby oba otwory były drożne.

 

Pozdrawiam

Osiah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

warto zainwestowac w ta taka kratke jak jest w 3B :) ona rozprowadza wode na boki i sie nie leje podobno na aku tak jak to jest w 3B :( ale ludziki chca majatek za to :/ 150zł :| a nowe mozna dostac w niemieckim servisie za 15 ojro... czyli 60zł :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, juz tez o tym myslałem - nawet juz znam sposób zmontowania tego ustrojstwa (thx kubelt:) ale puki cos nie chodzi mi nawet o samo zapychanie - tylko o te otwory. U mnie otwor przy serwie jest zaslepiony a pod nim nie ma nic - czyli woda napiera pionowo w dół. Dla mnie ta zaslepka jest bez sensu - choc moge sie mylic ofkorz :-)

 

Dzieki

Pozdrawiam

Osiah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wes jakas fotke zrob albo wytłumacz co i jak to ja sprawdze czy u mnie jest tam zaślepka czy co tam jest :)

 

apropo tego ustrojstwa to napisz jak to sie montuje ;) Bo ja słyszałem że trzeba w cholere rzeczy rozwalać i nie tylko ta kratke trzeba dokupić ?? Mozesz sprostować ten temat ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotki to nawet nie mam czym zrobic. W komorze na podszybiu tam gdzie zamocowany jest akumulator podczas deszczu zbiera sie woda, ktora splywa z szyby - i ona w jakis sposob musi sie z tego miejsca wydostac. W podłodze tej komory sa są dwa otwory - jeden centralnie pod akumulatorem (nie widac go dopoki aku nie wyjete) a drugi jest na wysokości serwa gdzie w połowie długości pióra wycieraczki kierowcy:) - i ten jest widoczny bez wyciagania czegokolwiek (a u mnie zaslepiony)

 

I teraz chodzi mi o to czy u Ciebie jest zaslepka w tym miejscu czy nie - i jak wsadzisz palucha do srodka to czy jest pod spodem czarna plastikowa rynienka, ktora odprowadza wode na bok.

 

A montaż osłony jest raczej prosty:

http://www.passatplus.de/umbauten/wasserkasten/wasserkasten.htm

 

Pozdrawiam

Osiah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obadam to dzisiaj i postaram sie napisać :) albo zrobić jakieś fotki jak to u mnie jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i co z tym odprowadzaniem wody.

U mnie koło serwa nie ma żadnego otworu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak by też koło servwa nie było żadnego otworu... szukałem go ale nic nie znalazłem woda wyparowuje ktoredyś ale nie zlokalizowałem którędy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie jak by też koło servwa nie było żadnego otworu... szukałem go ale nic nie znalazłem woda wyparowuje ktoredyś ale nie zlokalizowałem którędy...

 

kurde - takiej gumowej zaslepki tez nie macie??? otwór jest identycznej wielkosci jak ten pod aku - jakies 5x3 cm (zaokraglone rogi:) - zaslepka jest czarna z rantem dookoła. Jeśli nie macie takowego to moj jest w takim razie siakiś dziwny........

 

Pozdrawiam

Osiah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qrwa :| takiego czegoś to tam nie widziałem :| Nie chce mi sie aku zdejmować :) Weś najlepiej zrob fotke :) Ja jutro moze bede swoje malenstwo odkurzac to pykne fotke jak nie zapomne tylko napisz mi czego konkretnie i ktore miejsce :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. U mnie rownież zbiera się woda w czasie dużego deszczu. Wożę więc w bagażniku wygiety drut i co jakiś czas przepycham. Nie chce mi się szukać zaślepek, już się przyzwyczaiłem do przepychania :) No i od czasu do czasu z nudów wyczyszczę z liści komorę. Zdecydowanie pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość markus227

Panowie ,ja u siebie wyciagnęłem całkiem tą gumową przelotkę przy akumulatorze i tamtej pory mam święty spokój z wodą{poprostu otworek wtej gumowej przelotce lubi się zatykać}teraz jest rzesko żadnej wody w tym przedziale....

 

1,9AFN-kombi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pawel713

Miałem to samo. Stała mi woda pod akumlatorem. Poprostu przebiłem drutem tą gumową zaślepke i do tej pory mam święty spokój :643:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam oba otwory. Żadnych zaślepek tylko gumowy pierścień wokoło otworu. Woda spłuwa sama. Nie trzeba pomagać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mner

To może i ja sie jeszcze podepnę. A gdzie jest otwór spustowy po drugiej stronie bo u mnie sie woda zebrała obok "skrzynki komputera" centralnie pod osią wycieraczki kierowcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość markus227

Popatrz uważnie będzie tam zaslepka gumowa w dolnej części na wysokości tej wycieraczki -w strone akumulatora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To może i ja sie jeszcze podepnę. A gdzie jest otwór spustowy po drugiej stronie bo u mnie sie woda zebrała obok "skrzynki komputera" centralnie pod osią wycieraczki kierowcy.

 

Wyczyść przestrzeń pod skrzynką, woda musi tam swobodnie przepływać w stronę odpływu pod akumulatorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fafa69
To może i ja sie jeszcze podepnę. A gdzie jest otwór spustowy po drugiej stronie bo u mnie sie woda zebrała obok "skrzynki komputera" centralnie pod osią wycieraczki kierowcy.

 

Wyczyść przestrzeń pod skrzynką, woda musi tam swobodnie przepływać w stronę odpływu pod akumulatorem.

no fajnie ale znasz sposób na przetkanie tej szczelinki ?

bo ja ostatnio próbowałem i g.no dalej sie zbiera woda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no fajnie ale znasz sposób na przetkanie tej szczelinki ?

bo ja ostatnio próbowałem i g.no dalej sie zbiera woda.

 

Cieniutki drut, kawałek mocnej nitki, sprężone powietrze (kompresor nie spray) i trochę chęci, żeby ten rebus rozwiązać.

Oczywiście główne otwory spustowe grodzi muszą być drożne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności