Skocz do zawartości
SlyCom

Wymiana glosnika Passat B6

Rekomendowane odpowiedzi

czołem załoga, jako że zdechły mi wszystkie "drzwiowe"głośniki przymierzam się do zakupu: http://allegro.pl/glosniki-jbl-vw-passat-b6-b7-3c-cc-przod-dystanse-i6715955185.html albo http://allegro.pl/audison-glosniki-vw-passat-b6-b7-3c-cc-dystanse-i6729216214.html

 

orientuje się ktoś w jakim zakresie działają nasze tweetery bo pierwsze z linku maja zakres 50-20kHz a drugie 60-5kHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czołem załoga, jako że zdechły mi wszystkie "drzwiowe"głośniki przymierzam się do zakupu: http://allegro.pl/glosniki-jbl-vw-passat-b6-b7-3c-cc-przod-dystanse-i6715955185.html albo http://allegro.pl/audison-glosniki-vw-passat-b6-b7-3c-cc-dystanse-i6729216214.html

 

orientuje się ktoś w jakim zakresie działają nasze tweetery bo pierwsze z linku maja zakres 50-20kHz a drugie 60-5kHz

 

 

powiem ci coś takiego kiedyś charczał mi głośnik prawy przód postanowiłem zmienić na nowy firmy crunch 160mm miały być super.

a tu klops! grał ciszej, bas nie wyraźny nie był głęboki, grały bo grały i tyle. a z lewej miałem oryginalny blaupunkt to w tych drzwiach grzmiało głoś jak marzenie ! i wróciłem do oryginalnych i powiedziałem sobie że nigdy więcej nić nie zmienię w głośnikach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po konsultacji ze sprzedajacym wziąłem JBL jak przyjdą i zamontuje dam znać. Póki co dziś wymieniłem z tyłu na ori używke

 

telegram z poczty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez wzmaka głośniki nie zagrają lepiej niż seria, lepiej było kupić używki ori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No coz zamówione to zamówione pytając ich od razu zaznaczyłem, że zestaw bez wzmachola w odp przeczytałem, że jbl mają miękkie zawieszenie przez co zagrają lepiej ale czy satysfakcjonująco czas pokaże i zdam relacje jak to po mojemu brzmi ;)

 

telegram z poczty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałbym zamontować takie glosniczki na przód jak w linku poniżej do mojego paska b5 sedan i dołożyć dystanse no są wyższe od orginalnych no i nwm czy będą pasowały i tu do was pytanie? Oczywiscie radio ze wzmacniaczem Pioneer

https://allegro.pl/glosniki-samochodowe-hertz-dcx-165-3-dystanse-mdf-i6652699108.html

https://allegro.pl/dystanse-mdf-vw-golf-4-6-passat-b5-bora-przod-tyl-i6075709499.html

Edytowane przez Arko225

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Założone Jbl na przód jeszcze nie wygrzane ale grają dobrze ;) Kolego Arko225 z tego co czytałem Hertz ma różne opinie i to nienajlepsze dołożyłbym pare zł na te Audisony bądź JBL u mnie jako, że bez wzmaka to weszły JBL

 

telegram z poczty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bez wzmaka głośniki nie zagrają lepiej niż seria, lepiej było kupić używki ori

 

Nie ma sensu brać używanych ori bo jak wstawiać to komplet nowych i lepszych jakościowo. Po co sobie utrudniać zycie i brać używki ?

 

 

powiem ci coś takiego kiedyś charczał mi głośnik prawy przód postanowiłem zmienić na nowy firmy crunch 160mm miały być super.

a tu klops! grał ciszej, bas nie wyraźny nie był głęboki, grały bo grały i tyle. a z lewej miałem oryginalny blaupunkt to w tych drzwiach grzmiało głoś jak marzenie ! i wróciłem do oryginalnych i powiedziałem sobie że nigdy więcej nić nie zmienię w głośnikach.

 

 

Kupiłeś kolego sprzęt gorszy jakościowo i być może gorzej współgrający z tym co masz na pokładzie i usłyszałeś tego efekty. Nie zamykaj się na głośniki inne niż Ori bo przecież ori sprzęt to jest to samo co w sklepie.

 

Po drugie nie robi się takich akcji, że lewa i prawa strona mają różnej jakości i mocy głośniki bo wychodzi niewspółgrający mix.

Edytowane przez StreamHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie ma sensu brać używanych ori bo jak wstawiać to komplet nowych i lepszych jakościowo. Po co sobie utrudniać zycie i brać używki ?

 

To jeszcze raz napisze. Lepsze jakościowo głośniki od ori wymagają wzmaka,co z tym idzie pchanie się w koszty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale znajdą się też zestawy co z radia coś pograją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To jeszcze raz napisze. Lepsze jakościowo głośniki od ori wymagają wzmaka,co z tym idzie pchanie się w koszty.

 

A czymże jest to "ORI" jak nie tym samym co możesz kupić w sklepie? Ori zostało dobrze dobrane pod radio, i jak wybieramy następcę to tak samo musimy dobrze wybrać, a nie na chybił trafił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś przypadłość że w lewych drzwiach pierdział mi delikatnie głośnik - po wyciągnięciu okazało się że trze tak jakby membrana o cewkę, stwierdziłem że to po prostu ze starości membrana opadła trochę niżej... .

I tutaj może głupie rozwiązanie ale jak najbardziej skuteczne - obróciłem głośnik do góry nogami - trochę lutowania bo kable za krótkie a głośnik usytuowany jest w tulei plastikowej której nie obrócisz i przynitowałem go z powrotem - problem rozwiązany i hula do dzisiaj ( czyli rok )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w moim przypadku przyczyną niedziałającego głośnika był urwany kabelek między drzwiami a słupkiem. A już chciałem nowy kupić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak mi sie wydaje, ja tam pisalem maila z zapytaniem jeszcze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a tak zapytam, jaki głośniczek ( średnio tonowy lub inny ) dołożyć w puste miejsce nad niskotonowym w pasku B6 ? Czy operacja bez sensu ?

 

Jak na załączonym obrazku

c1b4dd624c06554c28d41158093850b2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie a tak zapytam, jaki głośniczek ( średnio tonowy lub inny ) dołożyć w puste miejsce nad niskotonowym w pasku B6 ? Czy operacja bez sensu ?

 

Jak na załączonym obrazku

[ATTACH=CONFIG]151905[/ATTACH]

Jak Ci działają syczki normalnie to moim zdaniem bez sensu. No chyba, że w ramach walki z nudą ;)

 

telegram z poczty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwizdki/syczki działają normalnie :P To tak dla walki z nudą ale chyba z Dynaudio jest własnie jak na załączonym obrazku ?

Zawsze zastanawiałem się co jest w podszybiu pod czujnikiem nasłonecznienia w tej kratce ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolerzy, a w ktorym miejscu do radia podlaczone sa glosniki wysokotonowe? Wg tego opisu podlaczone sa "tylko" 4 glosniki. Czy wysoko i nisko tonowe glosniki z drzwi podpiete sa pod te same piny?

Tak. Wszystko idzie jedna wiazka na drzwi i pozniej osobno na tweetery i niskotonowe

 

telegram z poczty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak do od Dynaudio. A do tego już był ichni wzmacniacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności