Skocz do zawartości
SlyCom

Wymiana glosnika Passat B6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Lewy glosnik niskotonowy wyzianal ducha i musze go wymienic. Pytanie jak to zrobic. Staralem sie wyciagnac sama kratke ale chyba juz jakis jeden zaczep polamalem. Jak najlepiej dostac sie do glosnika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem, lewy przedni niskotonowy strasznie brzęczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągasz cały boczek. Musisz najpierw wyciągnąć plastikowy panel otwierania szyb, jest na zatrzaskach - podważasz delikatnie od tyłu i ciągniesz do góry. Pod nim znajdziesz 2 albo 3 śruby torx które musisz odkręcić. Następnie od spodu całego boczka masz 2 mniejsze torxy, odkręcasz i jedyne co pozostaje to podważyć boczek tak by wyskoczył z zapinek (6 sztuk), tylko ostrożnie - lubią pękać. Zanim odsuniesz boczek na bok musisz odłączyć go od instalacji, jest jedna ważniejsza wiązka, którą wypinasz przez odciągnięcie ku górze zabezpieczenia. Pozostaje też cięgło od klamki ale jest go na tyle, że boczek daje się odsunąć na bok bez odłączenia.

 

Głośnik jest przymocowany na nity, żeby się dostać do środka trzeba je rozwiercić :(

Edytowane przez Adam_84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, :bry2

szukałem i nic nie znalazłem. Może kiepsko szukałem więc link będzie także pomocny

 

Do rzeczy!

Głośnik "pierdzi". Obstaję, że to ten duży (basowy?) co w drzwiach siedzi. Pytanie, jak tam się do niego dobrać jakoś małoinwazyjnie. Zanim podejdę tam ze śrubokrętem (do tego plastiku z dziurkami w drzwiach za którym jest głośnik) i zacznę podważać to prośba o wskazówkę czy tak się uda czy może potrzeba odkręcić pół drzwi bo inaczej coś połamię?

 

z góry dzięki za podpowiedź :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za linę i połączenie tematów

 

No wychodzi na to, że operacja "mocno banalna" :) I to rozwiercanie nitów to już mnie całkowicie osłabiło :) Co oni to do cholery zrobili na stałe? I znowu się skończy, że z byle gównem będę musiał podjechać gdzieś kto posiada zaplecze kluczowo/wiertarkowe ... ehhh....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naglosnienie Dynaudio po podlaczeniu komputera wyskakuje blad "glosnik przedni niskotonowy lewy zwarcie do plusa to samo z prawym".Osobiscie tego nie zauwazylem,teraz pytanie czy jest prawdopodobne ze to wzmacniacz mogl dac d...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Niestety zaczal mi "pierdziec" lewy dolny glosnik :/

Jest to strasznie wkurzajace...

PRzegladajac forum dowiedzialem sie ze do wymiany trzeba sciagac caly boczek :////

 

Moje pytanko jest takie: ktos taka operacje przerabial ? Chcialbym zakupic glosnik taki jaki bedzie najodpowiedniejszy (najlepiej oryginal) jakies wymiary/moc itd?

Dziekuje za podpowiedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup na alle jakiś świeży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie ten sam problem. Jaki głośnik trzeba dokupić? Czy wymienia się sam głośnik czy cały element z wooferem i średniotonowym?

Mam instalację ze wzmacniaczem (10 głośników).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moje pytanko jest takie: ktos taka operacje przerabial ?

tutaj masz jak zdjąć boczek http://forum.vw-passat.pl/threads/110599-Instrukcja-Zmiana-zwyklych-lusterek-zewnetrznych-na-lusterka-elektr-skladane

 

 

Chcialbym zakupic glosnik taki jaki bedzie najodpowiedniejszy (najlepiej oryginal) jakies wymiary/moc itd?
Jaki głośnik trzeba dokupić?

zdejmiesz boczek będziesz wiedział jaki głośnik siedzi, jest na nim nr VW to po tym numerze musisz szukać nowego/używanego

 

 

 

Czy wymienia się sam głośnik czy cały element z wooferem i średniotonowym?

Mam instalację ze wzmacniaczem (10 głośników).

jak masz wzmacniacz to masz inne głośniki od kolegi powyżej, będzie trudniej kupić, będzie droższy, będzie wyzwanie.

 

 

 

Głośniki są przynitowane, trzeba nity rozwiercić, zamontować nowy głośnik, przynitować, cała operacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ktoś orientuje się jaką średnicę ma przedni głośnik, też mi zaczął charczeć :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie !

 

Czy głośnik przednich drzwi z Passata B7 będzie pasował do B6 ?

 

Sprzedający zapewnia , że tak , mimo że wizualnie trochę wygląda inaczej. Ponoć rozstaw , gniazdo wtyczki , amperaż pasują . Twierdzi , że zostały usunięte wady z B6 .

 

Muszę dzisiaj dać odpowiedź , więc proszę o radę czy brać .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mnie chyba dopadła usterka z głośnikiem. Zastanawia mnie tylko jeden fakt. Charczy ale nie zawsze, czasami gra normalnie a czasami zaczyna charczeć po pewnym czasie dopiero. Czy też tak macie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Endrju miałem to samo raz charczał raz nie. Po pewnym czasie miałem dość tego charczenia i wczoraj przeprowadziałem wymianę.

 

azak43 na allegro nie ma zbyt wielu sprzedawców więc być może mówimy o tym samym. Zakupiłem głośnik niby od B7, membrana trochę inna i w jednym miejscu obudowa plastikowa też się różni. Sam kształt i otwory się pokrywają więc jeżeli masz jeszcze wątpliwości to zapewniam, że wszystko pasuje i gra muzyka ;P. Jestem zupełnym laikiem i miałem pierwszy raz do czynienia z rozbieraniem drzwi - zdjęcie obudowy i założenie zajęcło mi ok. 25 minut, nitował ktoś inny.

 

Widzę, że pierdzący głośnik rośnie do rangi kluczowych usterek B6 jak napęd pompy oleju czy pompowtryski. Szkoda, że VW takimi niedoróbkami sobie renomę wyrabia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dzięki kolego jutro rozbieram drzwi ,spisuje nr fabrycznych i poszukiwanie na allegro. I do ASO zadzwonię zapytam ile za nówkę krzykną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma moze ktos schemat jak podlaczyc tylne glosniki do RCD500 ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ma moze ktos schemat jak podlaczyc tylne glosniki do RCD500 ???

 

na radiu masz nalepkę z wejściami, reszta to przecież luzik ;)

 

 

911733-RCD-300-BVX-pinout.jpg

Edytowane przez Blop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Endrju mi a ASO zaśpiewali 180 zł, zdecydowałem się na zakup z tego źródła co podaje skrzypek1975 i jak wspomniałem w poprzedniej wypowiedzi wszystko pasuje i funkcjonuje jak należy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem za normalny głośnik krzykneli mi 184pln ,a do mnie czyli system sound monson 400pln. :eek: więc szukam na allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności