Skocz do zawartości
navik

Hak holowniczy w 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

podłączę się do tematu Navika.

Ponieważ w końcu też chcę założyć hak i chcę kupić Westfalię z odpinaną kulą, to w związku z tym mam pytanie.

Mam zderzak z czujnikami cofania, wygląda to tak:

 

k4k0md.jpg

 

Czy model Westfalii oznaczony 321 504 będzie mi pasował, czy też trzeba szukać innego typu? Może będzie ktoś uprzejmy zobaczyć u siebie jakie ma oznaczenie.

Z góry dziękuję

 

Pozdr

Zefir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kupiłem używany hak Westfalia z wypinaną kulą do mojego paska

 

Ile dałeś za to jeśli można wiedzieć?

 

Jak już piszę to napiszę ciekawostkę. Sąsiad ma mercedesa w210 (okulara) ze zdejmowanym hakiem i ma też passata B5. Chciał zamontować do passata hak i okazało się, że wszystko ma oryginalnie zamontowane, brakuje mu tylko kulki. Z ciekawości sprawdził czy pasuje ta od mercedesa i okazało się, że pasuje ;) Jest to hak westfalia. Mój brat w passacie b5fl też ma wszystko zamontowane ale brakuje mu kulki do haka. Ile może kosztować taka kula?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy model Westfalii oznaczony 321 504 będzie mi pasował, czy też trzeba szukać innego typu?

 

I co koledzy - podpowie ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem będzie pasował.Sam hak niczym się nie różni. Musisz dobrać tylko odpowiednią wiązkę do niego. Na stronie producenta bez problemu znajdziesz cały opis i odpowiednią wiązkę. Polecam wsparcie techniczne. To jest piekne w tych autach że można tak łatwo jeszcze wszystko kupić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego wnuq,

 

chyba zaryzykuję i taki założę.

 

Pozdr

Zefir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a powiedzcie mi jak to dokładnie jest z tym przeciwmgielnym. Kupiłem hak od B5 kombi z przed lifta i założyłem do swojego B5 kombi po lifcie. Kolory kabli są identyczne, ponieważ to anglik to do lewej lampy idą 3 przewody i do prawej 5. Lewa to nie problem, w lampie są wyprowadzone styki do podłączenia instalacji haka i tam się wpinam. W prawej lampie natomiast było to rozwiązane w ten sposób, że przewód szaro-biały w lampie był rozcięty i z wtyku światła przeciwmgielnego gniazda haka szły 2 przewody które zostały podpięte do rozciętego przewodu lampy. Czy to tak ma być? Jak podłączyć przeciwmgielne bez dokupowania modułów?

Pozdrawiam, Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie miprosze chłopaki czy hak westfalia z b5 FL bedzie pasował do sedana w B5 ? czy ma to znaczenie czy jest od kombi cze sedana ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://moto.allegro.pl/oryginal-wiazka-do-hak-vw-passat-b5-haki-zobacz-i2186346782.html

sam montowałem, takie cudo teraz jest, ja lutowalem przy lampie, troche problemu było, hak kupiłem kiedys za 450 zł oryginalny wyciągany, a wtyczka jest na przegubie ruchomym i mozna schować wszystko ze nawet nie widać haka! a z tą wiązką na górze, dobry patent jest, pozdrawiam

kurcze sie zagalopowałem, to do 2000 roku wiązka jest, ale może ma chłopak do polifta, sorry za zmyłkę:/:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ma w passacie 3B sedan zamontowany hak westfalii z 3bg kombi, pasuje bez problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WOJTEK a Ty masz ten hak przypiany czy przykręcany?? bo ja mam taki problem że kupiłem auto z belką ale bez haka. A on jest przykręcany na 4 śruby i nigdzie nie mogę dokupić:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
WOJTEK a Ty masz ten hak przypiany czy przykręcany?? bo ja mam taki problem że kupiłem auto z belką ale bez haka. A on jest przykręcany na 4 śruby i nigdzie nie mogę dokupić:(

 

wklej zdj jakies tego haka

moze bym mial jakams kulke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

własnie zamontowałem u siebie hak westfalii i z całej tej "operacji" najwięcej czasu zajęło mi podłączenie gniazda.

Ale nie taki diabeł straszny jak go malują :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze najwiecej czasu zajmuje elektryka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zawsze najwiecej czasu zajmuje elektryka

tym bardziej jak jest to 13-pinowe jak u mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wrzucam fotki. Ale trudno będzie po tych zdjęciach chyba ocenić jaki tu był hak:( Może tu jakiś od kombi powinien być.. Zdjęcie0209.jpg

Zdjęcie0210.jpg

Zdjęcie0208.jpg

Edytowane przez Grzeniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zdj robione od dolu rozumiem

 

rozstaw srub zmierz- szerokosc i wysokosc

Ja po swietach popatrze na firmie

lezy tam w uj hakow-moze cos bedzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok. jak będe miał chwile to zmierzę i na rysunku przedstawię rozstaw. Tak, to zdjęcie robione od dołu..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jest to rewelacyjny rysunek, ale myślę że w miarę czytelny...

Zdjęcie0210.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego Kajos i znalazłeś jakiś hak???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

narazie jestem w robocie za granica

jak popatrze to dam znac czy cos jest

w polsce bede kolo piatku moze ale za bardzo czasu nie bede mial bo jade robic kurs ADR na 3 dni

chyba ze w poniedzialek zobacze

ale napewno dam znac jak cos bedzie :papa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności