Skocz do zawartości
Gość Skorpion31

Żarówki w B5

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pabloK

witam serdecznie i pragnę sie podzielić swoją opinią na temat żarówek w reflektorach.

Posiadam szwedzką wersje varianta i po zakupie zmieniłem żarówki na:

H7 Philips NightGuide DoubleLife

H1 Philips VisionPlus

Musze stwierdzić iż był i jest to dobry wybór.

Pas widzenia drogi jest zdecydowanie większy a co najważniejsze z korzyścią poprawy widoczności nie ma miejsca na oślepianie innych użytkowników dróg...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość walwaw

Potwierdzam na 100 % - H7 są jednowłóknowe, chciałem się jednak utwierdzić w kwestii jakie powinny być, bo ja mam wszystkie H7, zarówno mijania, jak i drogowe. Muszę powiedzieć, że "widzę ciemność". Poprzednio w astrze miałem te same żarówki (Osram) i miałem dużo jaśniej, może ktoś doradzi, ale bez wynalazków, bo stosowałem je w astrze i wymieniałem co 6 m-cy cały kpl., bo jak jedna się spaliła, to za 2-3 tyg. poleciała druga. Więc proszę o poradę, jakie zastosować na światła mijania, żeby było jaśniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
chciałem się jednak utwierdzić w kwestii jakie powinny być, bo ja mam wszystkie H7, zarówno mijania, jak i drogowe

No to masz dobrze :ok:

jakie zastosować na światła mijania, żeby było jaśniej

Poprzegladaj forum-na pewno znajdziesz odpowiedz na to pytanie... Ja w poprzednim Pasku uzywalem zaroweczek typu "+50%"-dawaly rzeczywiscie wiecej swiatla... Do dzis montuje tam takie zarowki (obecnie Paska uzywaja rodzice)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Muszę powiedzieć, że "widzę ciemność".

 

No to masz takie same odczucia jak ja po przesiadce z Passata B4 12 letniego na 3 letniego B5 3BG z soczewkami :ok: Zaznaczam, że w B4 miałem własnoręcznie wymyte szkła i lustra reflektorów. Ale obecne wyglądaja na czyste.

 

Pierwsze co zrobiłem to wywaliłem zwykłe żarówki i dałem jako mijania Philips NightGuide a do długich Philips BlueVision. Efekt na mijania nie zadowolił mnie, więc zamieniłem żarówki z długimi i jest lepiej. Ale to i tak nie to samo co mam np. w Octawii H4 Philips BlueVision od kilku lat (oczywiście co jakiś czas trzeba wymieniać bo się przepalaja, ca. co 1,5 roku).

 

Czyżby słabiej świecą z powodu soczewek ? Czy można wymontować soczewki w celu wymycia ?

 

Tego nie wiem, na razie poprawiło się świecenie na tyle, że przestało boleć :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
Czy można wymontować soczewki w celu wymycia ?

Mozna wyczyscic soczewke... Ktos juz to nawet robil z forum-tylko nie pamietam kto, ale zamiescil dokladny opis-takze koledzy szukajcie :]

 

EDIT//

To jest ten temat:

http://www.forum.vw-passat.pl/topics16/wyczyszczone-soczewki-xenonw-niewiarygodne-vt21487.htm

Co prawda dotyczy xenonow, ale mysle, ze zwykle soczewki rowniez da sie jakos przeczyscic :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co prawda dotyczy xenonow, ale mysle, ze zwykle soczewki rowniez da sie jakos przeczyscic

 

Właśnie dlatego pytam, bo jak widać na zdjęciach to lampę ksenonową niemalże się rozpoławia, a ja mam tylko tyle dojścia ile dają pokrywki gumowe do wymiany żarówek :dobani:

 

Wyciągał ktos soczewki w nie-ksenonach ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wyciągał ktos soczewki w nie-ksenonach ???

...to będzie podobny zabieg, wyjmij lampe i sam ocenisz, że da się wyjąć soczewke :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
oplaca sie kupic te zarowki, czy to sa gt150, bo na opakowaniu jest napisane co innego

 

http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=270057031

 

jak jest co innego jak pisze power2night czyli GT150 ;) opłaca sie opłaca ja zapłaciłem 89 zł wiec to jest bardzo dobra cena :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bagiet

zamontowalem zarowki gt 150 i nie jestem zadowolony, moze dostalem jakies podrobki. swiatlo nie jest biale, poswiate niebieska ledwo co widac, na jednej zarowce schodzi niebieska farba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez sie wlasnie przymierzam do wymiany,bo kapke ciemnawo jest.Wiem jedno, blue vision odpadaja,wiekszej padaki nie mialem,moze i przy ladnej pogodzie w nocy jest jasniej ale podczas deszczu zamiast swiatel ma sie swieczki.Zywotnosc rowniez pozostawia wiele do zyczenia.Te gt150 sa na pewno dobre?czy moze ktos cos ciekawszego ma??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Ja ostatnio zakupiłem takie cudo :

 

http://www.lighting.philips.com/pl_pl/consumer/carlighting/1_car_lighting/products_for_car/9_xtremepower.php?main=pl_pl_consumer_lighting&parent=89083467512&id=pl_pl_car_lighting&lang=pl

 

Więcej napiszę po weekendzie jak zamontuje lampy do auta, które przeszły renowację o której była mowa w stosownym wątku na forum- efekt rewelacyjny, lampy jak nowe!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin gdzie kupiłeś te żarówki? Czekam na opinie z jazdy na nowym oświetleniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zamontowalem zarowki gt 150 i nie jestem zadowolony, moze dostalem jakies podrobki. swiatlo nie jest biale, poswiate niebieska ledwo co widac, na jednej zarowce schodzi niebieska farba

 

no to chyba jakies podróby trafiłeś bo te zarowki sa rewelacyjne, nawet ostanio porównywałem z kolegą J@ceq na spocie i swieca duzo lepiej niz zwykłe H7. Nie łudź się ze bedzie to wygladalo jak zenony bo takich zarowek nie ma ;), a co do farby to u mnie na jeden tez troszke schodzi ale to w niczym nie przeszkadza :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Marcin gdzie kupiłeś te żarówki? Czekam na opinie z jazdy na nowym oświetleniu.

 

Kupiłem na Allegro za około 85 zł. Różnica zapewne będzie ze względu na czyste reflektory, żarówki zapewne będą dodatkiem więc nie wiem czy opinia będzie obiektywna. Przed zdemontowaniem reflektorów bujałem się na nich 2 dni. Gołym okiem było widać różnicę w stosunku do zwykłej żarówki ale szału tam jakiegoś nie było. Ja sobie to tłumaczę brudną lampą. Dzisiaj odbieram auto od lakiernika i zamontuje lampy. Wieczorkiem postaram się jeszcze coś napisać. Wiem jedno jak się żarówki spalą to i tak kupie zestaw ksenonów do samodzielnego montażu. Ceny mocno spadły więc chyba się skuszę, zwłaszcza,że od pierwszego grudnia codziennie będę jeździł ze Szczecina do Gryfic przez sześć dni w tygodniu - wpadało by coś widzieć na drodze ;)

 

Pozdrawiam Gładki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz reklamują OSRAM nightbreaker + 90%

+90% to sporo, nie? Próbował je ktoś, czy to kolejny chwyt marketingowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość walwaw

właśnie kilka dni temu o nich słyszałem, będę je miał, ale za jakiś czas, wtedy podzielę się wrażeniami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o te X-treme Philipsa to panowie nie kupujcie ich - totalna padaka miałem 2 zestawy z 2 róznych zródeł(nie było to alledrogo ;) ) i tak na poczatku swiecą w miare dobrze (bez szału biorąc pod uwage te super opisy) natomiast z biegiem czasu (bardzo szybko)zaczynaja świecić coraz słabiej i w końcu... przepalają się - stanowczo odradzam.Uważam że standartowe philipsy nie swieca gorzej,sa żywotniejsze no i... tańsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności