Skocz do zawartości
Gość Skorpion31

Żarówki w B5

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie a co sie stanie jak włoze żarówke xenon do zwykłej lampy halogenowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie a co sie stanie jak włoze żarówke xenon do zwykłej lampy halogenowej.

 

Nic :)

Kolego, ale pamiętaj, że przetwornice musisz także kupić.

Efekt w porównaniu do ori soczewek zaj***** ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
marcin07 napisał/a:

mam pytanie a co sie stanie jak włoze żarówke xenon do zwykłej lampy halogenowej.

 

 

Nic

Kolego, ale pamiętaj, że przetwornice musisz także kupić.

Efekt w porównaniu do ori soczewek zaj*****

 

Nic do momentu pierwszego kontaktu z normalnie rozwiniętym funkjonariuszem drogówki ;)

Potem masz trochę latania za przeglądem i odzyskaniem dowodu rejestracyjnego :rotfl:

 

No chyba, że wymianę żarówek na palniki połączysz z wymianą reflektorów na ori ksenony, zamontujesz układ samoregulacji ich położenia oraz spryski reflektorów.

Policz tylko ile to kosztuje :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm to jaka żarówke polecacie do swiateł mijania bo moje w nocy swieca jak żarówka z choinki, swiatła drogowe sa ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol

RomanS, a kto z policjantow to sprawdza :?::dobani: W niedziele na trasie Polanica Zdroj -> Walbrzych mijalem 4 Passaty 3BG z tak zrobionymi swiatlami...

hmm to jaka żarówke polecacie do swiateł mijania bo moje w nocy swieca jak żarówka z choinki, swiatła drogowe sa ok

Zamontuj sobie jakas zaroweczke +50%... Ja bylem z czegos takiego zadowolony :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nic do momentu pierwszego kontaktu z normalnie rozwiniętym funkjonariuszem drogówki ;)

Potem masz trochę latania za przeglądem i odzyskaniem dowodu rejestracyjnego :rotfl:

 

No chyba, że wymianę żarówek na palniki połączysz z wymianą reflektorów na ori ksenony, zamontujesz układ samoregulacji ich położenia oraz spryski reflektorów.

Policz tylko ile to kosztuje :mur:

 

.....chyba słabo czytałeś przepisy-nakazują one tylko nowym samochodom posiadanie samopoziomowania i spryskiwaczy(mówie o polskich przepisach), do takiej sytuacji o jakiej pisałem wyżej, to się nie dotyczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
.....chyba słabo czytałeś przepisy-nakazują one tylko nowym samochodom posiadanie samopoziomowania i spryskiwaczy(mówie o polskich przepisach), do takiej sytuacji o jakiej pisałem wyżej, to się nie dotyczy

 

ale tam jest jeszcze mowa o homologacji, a nasze lampki nie mają homologacji na żarówki xenon tylko H7 ;)

 

a co do świecenia w kosmos, choinek i oślepiania - panowie, plizz... nie generalizujcie. Dyskusja o tym już była.

 

Tyle razy byłem na spocie i nawet nikt nie zauważył, że mam xenony!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
RomanS, a kto z policjantow to sprawdza W niedziele na trasie Polanica Zdroj Walbrzych mijalem 4 Passaty 3BG z tak zrobionymi swiatlami...

 

A dasz mi gwarancję, że nigdy nie spotkam zorientowanego lub służbisty ? Może mu się nie spodobać długość moich włosów na przykład....

 

W ogóle żyjemy w kraju jeżdżącego i dymiacego dziadostwa i złomu w dużej części. Ciekawe, czy ktoś w Niemczech przeszedłby badanie TUV ze "sksenowanymi" reflektorami ?

 

.....chyba słabo czytałeś przepisy-nakazują one tylko nowym samochodom posiadanie samopoziomowania i spryskiwaczy(mówie o polskich przepisach), do takiej sytuacji o jakiej pisałem wyżej, to się nie dotyczy

 

Żartujesz chyba :rotfl:

 

To co po zakupie mozna wyciąć kata, ba w ogóle zdemontować układ wydechowy, zamontować armato-haubicę i fontannę, itd, itp ???

Homologacja obowiązuje tylko przed sprzedażą auta, w salonie ???

 

Sorry za złośliwość ale nie pisz takich bzdur bo jak ktoś niezorientowany to może jeszcze uwierzyć i narobić sobie kłopotów !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
Krawcol napisał/a:

RomanS, a kto z policjantow to sprawdza W niedziele na trasie Polanica Zdroj Walbrzych mijalem 4 Passaty 3BG z tak zrobionymi swiatlami...

 

 

A dasz mi gwarancję, że nigdy nie spotkam zorientowanego lub służbisty ? Może mu się nie spodobać długość moich włosów na przykład....

Gwarancji Tobie nie dam... I musze przyznac, ze sam jestem przeciwnikiem takich przerobek... Ale takie sa realia :dobani:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RomanS, miałem mało cczasu, to napisałem tylko w jednym skrócie, so....

 

Jestem w pełni świadomy, że moje lampy nie posiadają homologacji na xenony, ale tu nie o tym mowa.

 

Każdy rozumie przepisy jak chce(zresztą na to pozwala nie sprecyzowane polskie prawo :kwasny: ).

Montaż systemu samo...i spryskiwaczy jest wymuszony do uzyskania homologacji, ale nic nie ma napisane(tak jak ma się to w prawie niemieckim czy czeskim) o tym, że każde auto posiadające xenony musi posiadać w/w urządzenia!!!

 

Podsumowując: lampy posiadające homologacje na xenony nie muszą mieć ani sprysków, ani samopoziomowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sory że Was mecze o tych żarówkach, ale własnie siedze na ebayu i szukam jakis sensownych żarówek i wyczytałem że do lamp reflektorowych ida(H7 h) a do soczewkowych (H7 s) czy możecie mi powiedziec jak zamontuje do lampy soczewkowej żarówke H7 h to bedzie gorsze swiatło czy to nie ma znaczenia, pytam dlatego bo nie mam zielonego pojecia a nie chce kupic czegos co bedzie mi swieciło jak do tej pory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bagiet

a co powiecie o zarowkach h7 philips gt 150-chce zamontowac cos ala xsenon?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dyskusja bez sensu.

 

jak ktoś ma przerobione lampy w porządny sposób (porządna instalacja, białe żarniki, a nie jakieś fioletowe czy niebieskie 8000K !), to wpływa to wyłącznie na jego bezpieczeństwo. Nie piszcie tu o przepisach, bo toczycie boje imo bez sensu... Xenon w lampach takich jak mamy w 3BG nikogo nie oślepia i nikt się do tego nie przyczepia... ani policja, ani kierowcy na drodze. pytaj, lamentuj, zazdrość, płacz, rób co chcesz... warto.

 

...z mojej strony EOT.

 

... na przeglądzie mi go facet tylko dokręcił, bo akurat zmieniłem zawieszenie i trzeba je było ciut podnieść...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co powiecie o zarowkach h7 philips gt 150-chce zamontowac cos ala xsenon?

 

właśnie je zakupiłem,świecą naprawdę jasnym światłem,miałem przez 2 lata osram+50% ale te świecą mocniej------przynajmniej takie mam wrażenie

pozdrawiam

rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
RomanS, miałem mało cczasu, to napisałem tylko w jednym skrócie, so....

 

Jestem w pełni świadomy, że moje lampy nie posiadają homologacji na xenony, ale tu nie o tym mowa.

 

Każdy rozumie przepisy jak chce(zresztą na to pozwala nie sprecyzowane polskie prawo ).

Montaż systemu samo...i spryskiwaczy jest wymuszony do uzyskania homologacji, ale nic nie ma napisane(tak jak ma się to w prawie niemieckim czy czeskim) o tym, że każde auto posiadające xenony musi posiadać w/w urządzenia!!!

 

Podsumowując: lampy posiadające homologacje na xenony nie muszą mieć ani sprysków, ani samopoziomowania.

 

A czy Ty sądzisz, że ja nie chciałbym mieć ksenonów w miejsce obecnych lamp ?

Jasne, ze chciałbym !!! :ok:

 

Brałem udział w podobnej dyskusji na forum OctaviaClubPolska (OCP) i wcale nie chodzi mi o to, czy to kogoś oślepia (to są Ci co nie maja przeróbek i zazdroszcza tym co mają :rotfl: ) czy wrecz poprawia bezpieczeństwo (to piszą ci co przerobili światła).

Są oryginalne ksenony z soczewkami i bez. Są systemy autopoziomowania niektórych aut które działają bez sensu (moim zdaniem Laguna np). Itd.

Generalnie nie chce mi sie żołądkować ponownie. Kto chce to i tak przerabia jak mu się żywnie podoba.

 

Chodzi mi o to, że nasze lampy nieksenonowe są homologowane do zwykłych żarówek. Jeżeli po przeróbce będę miał z kimś stłuczkę mając przerabiane lampy (czyli bez homologacji) to zawsze mnie przypiszą winę bo ten drugi kierowca powie że go oślepiłem. Byłby baranem gdyby nie poszedł tą drogą. Wówczas bedzie sprawdzanie który to diagnosta widział ostatnio auto itd.

O ile przed normalnym badaniem technicznym mógłbym demontować palniki i montować żarówki o tyle w razie jakiejś kraksy już nie zdążę pewnie tego zrobić.

 

Samochód ma homologację jako całość. Poza tym homologowane są jego określone zespoły aby spełniać wymagania poszczególnych dyrektyw. Robiłem w tym kilka lat, tyle, że przed kilku laty, więc może nie mam najświeższych informacji co do szczegółów.

Poza tym są jeszcze wymagania techniczne pojazdów określane zazwyczaj dokumentem typu Rozporządzenie ministra. I tam sprawdźcie, czy nie ma informacji, że jak auto ma ksenony to musi mieś spryski i samoregulację. Ze dwa lata temu była. Sam byłem na etapie pomysłu na przeróbkę.

 

A a propos drogówki to bywa różnie. Zdarzyło mi się wymigać od płacenia za przekroczenie prędkości ponad 100 % w mieście, ale i płaciłem i to sporo za prędkość 65 km/godz w czasach gdy dopuszczalna była 60 :znudzony:

 

Sytuacja analogiczna do przyciemniania szyb przednich, żarówek np. czerwonych świecących do przodu itp.

 

Każdy z nas jest dorosły i zrobi co zechce ale musi być też gotowy na ponoszenie ewentualnych konsekwencji.

 

 

PS. Wcale sie nie dziwię, że chcecie coś kombinować ze światłami bo Passat B5 3BG ma koszmarne światła mijania. Te soczewki to zaciemniają czy co ?

Po zakupie auta mając standardowe żarówki myślałem że jadę na postojówkach. Potem zamieniłem na Philips NightGuide - było lepiej. Ostatnio zamieniłem na Philips BlueVision- znowu troche lepiej. Ale i tak daleko do BV H4 w Octavii. Pewnie na GT 150 będzie lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nosekdomin

mam w domu ulotkę o żarówkach może je treść się komuś przyda:

 

PASSAT B5:

H1 -główny reflektor (św. drogowe)

H7 - główny reflektor (św. mijania)

W5W -światła postojowe, oświetlenie tablicy rejestracyjnej

WY5W -światła postojowe

C5W -ośw tablicy rejestracyjnej

PY21W -kierunkowskazy

 

PASSAT GP

H7 -główny reflektor (św. drogowe),główny reflektor (św. mijania)

W5W -światła postojowe

WY5W -światła postojowe, boczne kierunkowskazy

C5W -ośw tablicy rejestracyjnej, światła przeciwmgielne tył

PY21W -kierunkowskazy

P21W -św. STOP i cofania, światła przeciwmgielne, kierunkowskazy

P21/4W św. STOP, światła postojowe

 

treść z ulotki OSRAM w razie co mogę przesłać na maila zdjęcia albo skany

 

:vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
C5W -ośw tablicy rejestracyjnej, światła przeciwmgielne tył

Cos tutaj smierdzi z ta zarowka jako przeciwmgielna... Albo sie pomysliles przy przepisywaniu, albo na ulotce jest blad :dobani:

Z autopsji moge tylko powiedziec, ze w B5 3BG wszystkie zaroweczki pozycyjne z tylu sa jednakowe i sa to zarowki dwuwloknowe 21/4W...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nosekdomin

widocznie na ulotce jest błąd!! :wstyd:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mruk

Witam

Zgadza się. Na tej ulotce (jeżeli dobrze przepisałeś) jest błąd na 100% Ostatnio wymieniałem żarówki wstecznego i oglądałem dokładnie całą lampę. Potwierdzam wypowiedź Krawcola 21/4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
Potwierdzam wypowiedź Krawcola 21/4

Moge tylko dodac, ze bolce sa umieszczone asymetrycznie, w odroznieniu id zarowki kierunkowaskazow, ktora bolce ma umieszczone symetrycznie :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności