Skocz do zawartości
Gość Skorpion31

Żarówki w B5

Rekomendowane odpowiedzi

Używasz je tylko w drogowe czy też w mijania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko jako mijania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Światło jest tylko jaśniejsze czy też jest go znacznie więcej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

światło bardziej białe, widocznie jaśniejsze. Mniej więcej taka różnica jak po zmianie zwykłej taniej żarówki na filipsy extreme vision

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ;)

Posiadam Paska b5 fl 2002r

Chcę kupić żarówki na przód, mijania, kolega który jeździ omegą polecił mi Philips H7 30% whitevision, co o nich sądzicie?

Nie wiem co tam włożyć, ogólnie jest to moje pierwsze autko, wcześniej jeździłem motocyklem.

Dodam jeszcze że nie działa mi regulacja elektroniczna do świateł ale tu już będę się bawił.. Ostatecznie pojadę do elektronika :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chcę kupić żarówki na przód, mijania, kolega który jeździ omegą polecił mi Philips H7 30% whitevision, co o nich sądzicie?

Nie wiem co tam włożyć

http://forum.vw-passat.pl/threads/18489-Jakie-żarówki-H7-polecacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ta ankieta za dużo nie wnosi do tematu.. Interesowała mnie konkretna opinia na temat żarówek które podałem wyżej..

 

Musisz pamiętać też o tym, że jeśli są wypalone odbłyśniki w łapach to najlepsze żarówki nie pomogą w oświetleniu drogi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś w lewym wymieniłem cały zestaw żarówek na Philips White Vision H7 + H7 + W5W.

Małe zdjęcie porównawcze. Narazie tylko takie ale jak nadarzy się okazja to będzie więcej.

 

Lewa lampa to zestaw Philips White Vision H7 + H7 + W5W

Prawa lampa to Narva + Osram - podstawowe najtańsze żarówki.

 

Narazie sam nie mam wyrobione zdania. Wstawiłem, poczekałem na noc, zrobiłem fotki i tyle. Później będą zdjęcia które więcej mówią.

 

Kliknijcie aby powiększyć zdjęcie.*

 

 

Światła mijania

 

765cc112798b4b44med.jpg

 

Światła drogowe

c00f3f9a258fcecdmed.jpg

 

Zdjęcia mają ukazać rzekomo bielsze światło philipsa. Coś faktycznie widać ale to trzeba przetestować po ludzki, a nie w ten sposób.

Edytowane przez StreamHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja na nich jeżdżę od pół roku - są to Osramy H7 SuperBright 65W - dostępne w hurtowni oświetleniowej Interlumen.

Nic się nie dzieje z instalacją ani lampami. Światło wyraźnie jaśniejsze.

 

Do wymiany mam kostki przyłączeniowe - zostały przegrzane przez Philipsy Extreme Vision. Polecam zakup kostek ceramicznych - sam będę takie zakładać.

 

Świecą faktycznie lepiej od tych 55W ale, przeznaczone wyłącznie do jazdy terenowej, niedopuszczone do użytku na drogach publicznych, tz nie mają homologacji i jest to taki sam "przypał" jak jada na HID-ach (mówię jedynie o kwestii prawnej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się wydaje, że powinno się zacząć od podstawowych rzeczy. Czyli jeśli są reflektory zżółkłe to wypolerować, i najważniejsze zwrócić uwagę na prawidłowe osadzenie żarówki. Bo czytałem przeróżne rzeczy, że ludzie zakładają je odwrotnie ( u mnie tez tak było, choć nie pasowała, to jednak ktoś z uporem władował ją odwrotnie). U mnie po tych zabiegach lampy odżyły. Żarówki wskoczyły na swoje miejsce. Dodaję fotkę jak to teraz u mnie wygląda, wcześniej szło się zabić poza miastem. I wszystko na legalu (żarówki h7). Pozdrawiam

70b44e23fe5589c8med.jpg

PS

Założone żarówki to:

prawa tungsram 90+

lewa philips racing vision +150 (miałem 2x tungsram, ale niestety jedną troszkę za mocno złapałem za blaszki gdzie dochodzi prąd i poszła mi jedna nowa)

IMG_20170915_205319.jpg

Edytowane przez michalk88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taki problem.Ten drucik który przytrzymuje żarówkę wypadł i zgubił się.Czy można takie coś gdzieś dostać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś zająłem się prawą lampą. Wymieniłem zwykłe Narvy na Ring Xenon Ultima +120%

 

 

Na chwilę obecną w warunkach garażowych jestem zawiedziony. Żarówki świecą barwą żółtą jak najtańsze Narvy. Póki co tylko tyle, bo jeszcze na nich nie jechałem, więc nie wiem jak na drodze i narazie nie wydaje opinii. 

Nie wiem czy to wina lampy, czy to wina tego konkretnego kompletu, czy może one takie poprostu są.  W lewej lampie Philips White Vision święcą zauważalnie białą barwą, a Ringi żółtą. 

 

Zobaczcie zdjęcia dla porównania:

 

LEWA PHILIPS WHITE VISION PRAWA ZWYKŁE NARVA KRÓTKIE

433f2ae5f2a5d31dmed.jpg

 

LEWA PHILIPS WHITE VISION PRAWA ZWYKŁE NARVA DŁUGIE

3e1535d242d8fbf1med.jpg

 

LEWA PHILIPS WHITE VISION PRAWA RING XENON ULTIMA KRÓTKIE

497f7d4455dee1fdmed.jpg

 

LEWA PHILIPS WHITE VISION PRAWA RING XENON ULTIMA DŁUGIE

18e15243a9e1bf44med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, StreamHD napisał:

Na chwilę obecną w warunkach garażowych jestem zawiedziony.

 

Doskonalsze Cie rozumiem, tez się zawiodłem "super żarówkami" jakimi maiły być PHILIPS H7 WHITEVISION za prawie 100zł.

Podjarałem się  czytając tego posta 

https://forum.vw-passat.pl/topic/13241-jakie-żarówki-h7-polecacie/?do=findComment&comment=1747173

Na foto piękne białe światło. Nie wiem jak te zdjęcia były robione ale u mnie światło wyszło zwyczajnie żółte, chociaż było go zauważalnie więcej.
Prawdziwe białe światło uzyskałem z żarówek OSRAM Cool Blue HYPER (nie mają homologacji) ale w nich ilość światła to znowu porażka.

Zadowolony jestem od kiedy założyłem HID 5000K. 
Powoli przymierzam  się do montażu ori bixa, wtedy będzie na 100%

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, marcin_pesel napisał:

Zadowolony jestem od kiedy założyłem HID 5000K. 

 

I wozisz w zapasie żarówki z homologacją jak by niebiescy  zatrzymali ?  Szybkie błaganie i wymiana na miejscu ? :D 

 

Z White Vision jestem całkiem zadowolony no bo jest bielej niż w tradycyjnej ale biało i z dobrą widocznością chyba nigdy nie będzie na halogenowych.

 

Edytowane przez StreamHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nikt się do  ich nie przyczepił, żarówek nie wożę.  Ale na przegląd wrzucę h7 ;)  Już większy problem przy kontroli sprawiają przyciemnione przednie szyby, ale to inny temat :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długi czas już korzystam z RING H7 Ultra i jestem bardzo zadowolony..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pozostaje czekać na Magneti Marelli White Vision 4200K. Niedługo powinny zacząć się rozprzestrzeniać w Polskich sklepach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja 10 lat temu, w pierwszym B5 3BG, jak miałem zwykłe reflektory soczewkowe, to wsadziłem tam Tungsramy +50% i byłem zadowolny. Później wsadziłem HID 4300K i byłem jeszcze bardziej zadowolony ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności