Skocz do zawartości
Gość Skorpion31

Żarówki w B5

Rekomendowane odpowiedzi

Przy okazji mamy sporo wątków o lampach. To bardzo bym prosił żeby te pytanie tam zadać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie żarówek. Mam Passata B5 z 98 roku bez halo w lampach. Jakie tam są żarówki, bo już zgłupiałem, H1 i H7 czy H4 i H7:638::638:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie odnośnie żarówek. Mam Passata B5 z 98 roku bez halo w lampach. Jakie tam są żarówki, bo już zgłupiałem, H1 i H7 czy H4 i H7:638::638:

http://www.lighting.philips.com/pl_pl/consumer/carlighting/1_car_lighting/car_which_lamp_to_buy.php?main=pl_pl_consumer_lighting&parent=89083467512&id=pl_pl_car_lighting&lang=pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ja powiem małe co nieco o samych żarówkach. Sporo ich testowałem na jako H7 na drogowe. I tak. Kompletną porażką okazały się Philipx X-treme. Świecą po prostu żółto wręcz pomarańczowo i ogólnie kiszkowato. Sporo lepsze są Philips GT 150. Co do świecenia Cool BLUE (Osram) i Blue Vision (Philips) to tylko postoje z tej serii polecam. Jeżeli już nają być żarówki, to ze wskazaniem na Osram, Philipsy to nędza sroga. Jednak na drogowe po prostu niekwestionowanym liderem okazały się... Osram silverstar. Dają sporo światła i całkiem nieźle współgrają z xenonem.

 

Jeszcze sprawdzę niebawem Night Breakery - na drogowych pożyją chyba dłużej, niź 3 miesiące.

 

Na mijania? Wybór jest jasny i oczywisty. Philips Niggt Guide 3 Color Safety. I nikt mi nie powie, ze jest inaczej. To, co te światła potrafią na mokrej jezdni, to ogólny szok i szczena do samej ziemi. Kilku kolegom już poleciłem do soczewek (wykonanie H7S) i wszyscy są zadowoleni. Dodatkowo Silverstary na drogowe i to jest set idealny.

 

Jeszcze zdjęcia - na początek X-treme na drogowych. Niestety zawiodłem się na nich - ta żółta plama pośrodku, to te żarówki. Świecą blisko i po mojemu nędznie.

 

xtremend.th.jpg

 

A tu juz silverstary. Troszeczkę inna barwa temperaturowa (i xenon po regeneracji), ale ładnie się uzupełniają z xenonem (bi, bo i na drogowych jest soczewa) i ich zasięg po prostu zwala z nóg. Po prostu jak dopalisz silverstarem na drogowych, to się gęba sama uśmiecha.

 

silverstar.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacku,

 

wiec do mojego paska (nie mam ksenonow) na mijania mam załozyc GT 150 czy Philips Niggt Guide 3 Color Safety?

niestety nie do końca zrozumialem Twojego posta:)

 

dodam jeszcze ze nie zależy mi na fajnym wygladzie tylko na jak najlepszym oswietleniu drogi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W soczewy H7S Philips Niggt Guide 3 Color Safety. Jako drogowe do odbłyśników - Osram Silverstar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W soczewy H7S Philips Niggt Guide 3 Color Safety. .

 

dziekim za pomoc

 

jeszcze tylko jedno pytanie, jak jest z żywotnością tych żaróweczek ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi wlasnie skonczyly zywot GT150.Dobre 2 lata wytrzymaly,roznica w swietle jest wiec nie mozna narzekac.Mozna spokojnie je polecic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jazgar a napisz ile jeździsz bo 2 lata eksploatacji nic nie mówi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze mi ktos podpowiedziec jak wymienic zarowki.Swiatla mijania juz doszedlem.A swiatla drogowe.Mam z nimi problem.Nie wiem jak to zrobic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!!! mam pytanie bo przeczytałem cały temat i nie wiem czy mówicie o Passacie B5 czy Passacie B5FL?? jakie idą żarówki do Passata po lifcie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam!!! mam pytanie bo przeczytałem cały temat i nie wiem czy mówicie o Passacie B5 czy Passacie B5FL?? jakie idą żarówki do Passata po lifcie??

Żarówki do paska b5FL to H7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mam jeszcze jedno pytanie: a mianowicie czy wam też tak słabo świecą światła mijania w Passacie FL?? poprzednio miałem zwykłego B5 i tamte duzo lepiej świeciły....na tych w lifcie nic po prostu w nocy nie widzę....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim po wymianie żarówek na Night Guide i wypolerowaniu lamp bardzo się poprawiło oświetlenie, wcześniej przypominała mi się jazda Fiatem 126P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do soczewek muszą H7 z oznaczeniem s czy zwykłe H7 wystarczy ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kupowałem H7 Gt150 to nie miały żadnego oznaczenia. Niby S do soczewek a R do ryfli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja tylko napiszę, że pojeździłem na Osramach NightBreakerach ok 3-4 mies. i padły (kto śledzi wątek, to wie co i jak). Potem przesiadłem się na Philipsy GT150 i miałem je prawie rok i też odeszły do wieczności. A robię średnio ok 2.500 km/mies.

Teraz jeżdżę chwilowo na zwykłych Tungsramach i coraz bardziej kusi mnie na HIDy. Czytam, myślę, kalkuluje i HIDy chyba jednak się zrealizują. Kwestia czasu...

Co do pytań: "Jak wam świecą światła mijania w B5 3BG?", to odpowiem - do dupy! Czy to będzie żarówka firmowa, czy zwykły no name, to podobnie, z taką tylko różnicą, że raz bardziej, a raz mniej, ale zawsze do dupy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to ja tylko napiszę, że pojeździłem na Osramach NightBreakerach ok 3-4 mies. i padły (kto śledzi wątek, to wie co i jak). Potem przesiadłem się na Philipsy GT150 i miałem je prawie rok i też odeszły do wieczności. A robię średnio ok 2.500 km/mies.

Teraz jeżdżę chwilowo na zwykłych Tungsramach i coraz bardziej kusi mnie na HIDy. Czytam, myślę, kalkuluje i HIDy chyba jednak się zrealizują. Kwestia czasu...

Co do pytań: "Jak wam świecą światła mijania w B5 3BG?", to odpowiem - do dupy! Czy to będzie żarówka firmowa, czy zwykły no name, to podobnie, z taką tylko różnicą, że raz bardziej, a raz mniej, ale zawsze do dupy!

 

Ja tez cudowalem z najrozniejszymi zarowkami - w koncu przeszedlem na HIDy o barwe 4300 kelwinow i przetwornice 50W i nie zaluje - jezdze na nich juz ponad rok i swieca super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co może być że po wymianie żarówki nie świeci mi zarówka od długich ale tylko ze strony kierowcy?czy mogłem ją źle włożyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co może być że po wymianie żarówki nie świeci mi zarówka od długich ale tylko ze strony kierowcy?czy mogłem ją źle włożyć?

 

A bezpiecznik jest dobry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności