Skocz do zawartości
Gość Skorpion31

Żarówki w B5

Rekomendowane odpowiedzi

A jak może być na przeglądzie, jak myślisz?

Oczywiście, że nie wolno w żaden sposób przerabiać reflektorów i należy stosować wyłącznie źródła światła, do których są przystosowane, czy np. żarówki halogenowe H7.

A tak w ogóle czego się spodziewasz po dość skomplikowanych "palnikach" ledowych w cenie dobrych żarówek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 9.01.2018 o 18:33, ZyWiecki napisał:

Długi czas już korzystam z RING H7 Ultra i jestem bardzo zadowolony..

Uważasz, że lepiej świecą od np. Tungsram h7 megalight ultra +120%?

Ring bardzo ładnie zostały zaprezentowane przez auto-świat, a czytałem opinie użytkowników, no i niektórzy bywają zawiedzeni - spodziewali się więcej. Posiadam zwykłe lampy, bez soczewek i zastanawiam się nad zakupem porządnych żarówek H4 i H7, firm trochę jest i nie bardzo wiem na co się zdecydować. Liczę na jakieś propozycję, podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam H7 + H4 Bosch Gigalight i jestem zadowolony. Światła przeciwmgłowe nie świeciły tak dobrze w żadnym samochodzie. Do mijania i drogowych też nie mam zastrzeżeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz porównanie z innymi firmami? Osram lub Philips? Ile czasu wytrzymują Ci żarówki Bosch?

Edytowane przez Jarek101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

H4 miałem jeszcze w innym aucie to pewnie blisko rok będzie, H7 kupiłem jesienią dopiero i ciężko powiedzieć o trwałości.

Nie mam porównania z innymi premium, ale lepsze od Tungsram Megalight 120, bo takie długo używałem, choć w innych reflektorach.

Edytowane przez jihad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na zakup H7 i H4 Ring xenon ultima +120%. Zobaczymy po pewnym czasie czy był to dobry wybór. Koszt 2x H7 + 2x H4 + wysyłka = 150zł
Dosyć dużo. Zestaw Tungsrama +120% miałbym za 90zł z przesyłką. Różnica w cenie bardzo widoczna. No cóż, przekonam się na własnej kieszeni czy w przypadku Ring cena idzie w parzę z oświetleniem/trwałością, czy jednak jest to jedynie chwyt marketingowy, zawierający jedynie ładne pudełko, zaś testy wykonane przez np. Auto-Świat, były sponsorowane i jedynie nabraniem klienta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam problem z żarówkami w moim Passacie. Raz sie przepaliła jedna raz druga wiec wymieniłem obie na raz, tyle ze kupiłem w trasie jakieś taniochy na stacji i światło jest bardzo słabe, wręcz tragiczne w porównaniu z tymi co miałem wcześniej.

Zrodziło sie we mnie pytanie ale chce zapytać bardziej obeznanych w temacie.

Jakie żarówki polecacie LEDy czy dobre żarówki ? https://allegro.pl/zarowki-led-h7-zestaw-72w-7600lm-cob-2szt-i7551338286.html  cos podobnego ?

Macie jakieś sprawdzone ledy? w jakich cenach?

Ewentualnie jakie żarówki, żeby było cokolwiek widać. Zauważyłem, że sa w sprzedaży żarówki philips 120 lub 150% świecenia, ale czy sa one dobre, macie jakies zdanie na ten temat? a może coś innego. Te Philipsa jak na żarówki to nie sa tanie bo ponad 100zł.

Liczę na zrozumienie i pomoc. Najważniejsza jest dla mnie widoczność a co  za tym idzie bezpieczenstwo, barwa nie ma znaczenia, choc białe byłyby ok. mam białe postojówki ledowe i sa super ale mijania nie mam pjecia. 

Edytowane przez pankracy1991

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampa nie ma homologacji na LED. Stracisz dowód jak się wyda, że tam siedzi LED. 

 

Kup sobie markowe - Philips, Osram, GE, Tungsram itp.

Wejdź do sklepu gdzie tego jest sporo i wybierz odpowiednie https://nocar.pl/oswietlenie/zarowki-samochodowe/zarowki-halogenowe/h7/sort-by/price_asc/sort-direction/asc.html

 

Ciężko powiedzieć, które bo według tych opisów to wszystkie mega super. Na ogół ludzie chwalą Osramy Night Breaker

Te +120 +150 to tak z przymrużeniem oka bierz. Żarówka ma mieć około 1500 lm i tyle.   Gdybyś chciał maksymalnie białe to kup te które gwarantują barwę 4200K. Bielej chyba się nie da w żarówkach H7. 

Są chyba wynalazki 5000K ale tam bańka już sama z siebie ogranicza światło i to się nie nada na noc.

Edytowane przez StreamHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

standardowe żarówki maja moc 55W a są dostępne te z mocą 80W, czy jest jakaś większa różnica w świeceniu i jak się ma do odbłyśników w kloszach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie idź tą drogą. Potopią się styki w przełącznikach i kostki przy żarówkach. Szkoda kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia ‎2018‎-‎10‎-‎30 o 21:42, pankracy1991 napisał:

Witam,

Mam problem z żarówkami w moim Passacie. Raz sie przepaliła jedna raz druga wiec wymieniłem obie na raz, tyle ze kupiłem w trasie jakieś taniochy na stacji i światło jest bardzo słabe, wręcz tragiczne w porównaniu z tymi co miałem wcześniej.

Zrodziło sie we mnie pytanie ale chce zapytać bardziej obeznanych w temacie.

Jakie żarówki polecacie LEDy czy dobre żarówki ? https://allegro.pl/zarowki-led-h7-zestaw-72w-7600lm-cob-2szt-i7551338286.html  cos podobnego ?

Macie jakieś sprawdzone ledy? w jakich cenach?

Ewentualnie jakie żarówki, żeby było cokolwiek widać. Zauważyłem, że sa w sprzedaży żarówki philips 120 lub 150% świecenia, ale czy sa one dobre, macie jakies zdanie na ten temat? a może coś innego. Te Philipsa jak na żarówki to nie sa tanie bo ponad 100zł.

Liczę na zrozumienie i pomoc. Najważniejsza jest dla mnie widoczność a co  za tym idzie bezpieczenstwo, barwa nie ma znaczenia, choc białe byłyby ok. mam białe postojówki ledowe i sa super ale mijania nie mam pjecia. 

Kto ma zamontowane żarówki typu LED? Jakie macie i jak się sprawują? Standardowe żarówki maja około 1500lm a LED-y gdzieś koło 3000lm wiec teoretycznie powinny dawać więcej światła….jak to wygląda w praktyce? Opłaca się?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, pisze w takiej sprawie bo chce sobie zamontować Philips żarówki H7 Racing Vision +150%. Czy to jest dobre rozwiązanie czy przesadzę z jakością. Chodzi mi o to czy będzie ten efekt pozytywne czy lepiej kopić normalnie żarówki za niższą cenę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry pomysł, sam jeżdżę na Night Breakerah OSRAMA. Philipsy są tak samo dobre.

Jedynym minusem takich żarówek to cena oraz to że za jakiś czas się skończą. U mnie to trwa ok roku.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie żarówki do świateł drogowych żeby barwa światła była bardziej biała?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.02.2020 o 20:43, StaSIuddz napisał:

Witam, pisze w takiej sprawie bo chce sobie zamontować Philips żarówki H7 Racing Vision +150%. Czy to jest dobre rozwiązanie czy przesadzę z jakością. Chodzi mi o to czy będzie ten efekt pozytywne czy lepiej kopić normalnie żarówki za niższą cenę ?

A będą Ci pasowały H7 do przedlifta?

Co do samych żarówek do proponuję brać Extreme Vision. Niewidoczna różnica w oświetleniu ale za to sporo żywotniejsze.

 

1 godzinę temu, ruslan napisał:

Jakie żarówki do świateł drogowych żeby barwa światła była bardziej biała?

Musisz szukać żarówek o barwie 4200K. To jest max w żarówkach dopuszczonych na drogę.

Są też wynalazki 5000K ale nie polecam bo zbyt mocno odbywa się to kosztem ilości światła.

 

W halogenie masz tak, że im bielsze światło tym go mniej bo kolor uzyskuje się barwieniem bańki na niebiesko co ogranicza ilość wydobywającego się światła.

Zobacz na Philips Ultra White Vision. Te mają 4200K. Zobacz też Osramy o takiej barwie.

Tu na kanale koleś przerobił chyba wszystkie.

 

https://www.youtube.com/channel/UC6Ezy-RwAZhVVpVQxaOO2_A

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam kupiłem zwykłe OSRAMY na pozycje, drogowe i mijania za wszystkie dałem z przesyłką 60zł na allegro i mi to wystarczy, świecą dobrze :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności