Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki, mógłbyś pstryknąć fotkę jak to wygląda pod maską po montażu pieca?

 

Jeśli ktoś jest przed montażem i posiada tą blachę to bardzo proszę o wymiary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za wiele nie widać, ale nic lepszego nie mam.

20101002060.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jakiś 3 tygodni dołączyłem do grona szczęśliwych posiadaczy Thermo Top C pod maską :)

Montaż wykonałem samemu w 3 etapach:

- montaż pieca pod maską i wpięcie w instalacje wodną - parking CH Arkadia 6h

- poprowadzenie przewodu paliwowego, pompki paliwa i ujęcia z baku - najazd 3h

- podłączenie elektryczne wszystkiego do kupy - parking CH Arkadia 6h

 

Zabawy było najwięcej z wepchaniem pieca pod maskę i spasowaniem wszystkiego, dodatkowym utrudnieniem był brak oryginalnej blachy montażowej ale kilka przymiarek i dało się coś wystrugać.

 

Od dłuższego czasu zastanawiałem się nad wyborem sterowania, jako że miało być najbardziej uniwersalne został zastosowany sterownik GSM. Zestaw startowy Play za 5zł + doładowanie za 5zł daje ważność konta na rok dla rozmów przychodzących i wychodzących...

 

Dodatkowo podpiąłem się pod sterowanie 3 świecami dogrzewającymi obieg wody wychodzący z bloku silnika. Teraz działa to tak że jeżeli wcześniej nie uruchomię webasta przez telefon to po odpaleniu samochodu sterownik silnika sam załączy je w trybie ogrzewacza w końcu to 5kW a nie 300W ze świec żarowych. Dodatkowy plus to że te 5kw z pobierany jest z paliwa, a altek ma lekko bo świece nie ciągną z niego 300W.

 

Trzeba przyznać że przy mrozach silniczek z tym wynalazkiem super startuje i świece żarowe nie mają tu nic do roboty.

 

ps.

Jak by ktoś w Wawie potrzebował pomocy przy montażu lub diagnozie problemu z takim urządzeniem to chętnie pomogę :)

Edytowane przez GRZECHHH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam Webasto Thermo Top T DW50 z wbudowanym Telestartem chyba T70 będzie pasować pilot T90 lub inny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że wbudowane sterowanie to T65. Centralka od T70 była już osobno. Piloty od T90/91 oraz wyżej nie będą współpracować z centralkami T70 i T65.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://i90.twenga.com/dom/zegar/webasto-fiat-thermo-top-tp_3855289204467189412.jpg

 

ja mam takie i mogę sobie ustawić jak mi się rzewnie podoba o której tylko bede chciał to sobie ustawie i działa na 100% moge ustawić ile minut ma grzac o ktorej sie wlaczyc itp ! ale chyba sprzedam je bo jakos mi nie potrzebne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wydaje mi się że wbudowane sterowanie to T65. Centralka od T70 była już osobno. Piloty od T90/91 oraz wyżej nie będą współpracować z centralkami T70 i T65.

To pewnie pilot będzie taki duży kwadratowy z wysówaną antenką ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem instrukcję do mojego Webasto Tele Thermo Top T, w której opisany jest Telestart T70. Więc już nie wiem. Na wbudowanym Telestarcie jest naklejka, którą załączam - może ktoś rozszyfruje jaki jest tam Telestart i czy podejdzie do tego sterownika jakiś nowszy pilot.

TeleThermoTop t_manual.pdf

45_1287084339.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macek - sprawdź w skrzynce bezpieczników obok kierowcy. Świeca jest wbudowana w piec i w zależności od typu pieca może wymagać wymiany całej komory spalania na nową.

 

kriss_l - najpewniej byłoby połączyć się kablem diagnostycznym. W moim webaście moduł Telestart-u T70 był osobno. Z uwagi na fakt iż nie miałem do niego pilota a dodatkowo był w tym czasie niedostępny. Wymieniłem więc ten moduł na T90 + mały pilocik T91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie gdzie mam podłączyć się do klimatronika w passacie b5fl żeby dmuchawa działała po załączeniu webasta. webasto thermo top c.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pin nr 1 wtyczka D klimatronika (musisz mieć oczywiście wsuwkę bo we wtyczce jest puste miejsce). Oczywiście dałeś zasilanie na panel i wentylator poprzez przekaźnik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie kolego Strohs podłączyłem jak mówiłeś i działa jeszcze raz dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kriss_l - najpewniej byłoby połączyć się kablem diagnostycznym. W moim webaście moduł Telestart-u T70 był osobno. Z uwagi na fakt iż nie miałem do niego pilota a dodatkowo był w tym czasie niedostępny. Wymieniłem więc ten moduł na T90 + mały pilocik T91

 

U mnie centralka jest na 100% wbudowana w webasto, bo do piecyka pod maską dochodzi kabel koncentryczny od anteny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a ile takie webasto spala i jak duzo potrzebuje pradu. Jakie modele webasto sa sterowane "analogowo" nie po can? Czy wszystkie modele z danym oznaczeniem nie zaleznie z jakiego sa auta beda pasowaly do passata 3bg? Strasznie mnie juz wpienia to nagrzewanie mojego avf!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile spala ? Zależy od mocy - standardowe webasto mokre o mocy 5,4 kW ciągnie od 0,5 do 0,7 l/h (zależy czy pracuje pełną mocą czy 1/2). Pobór prądu - trochę skomplikowane bo nie tylko webasto go pobiera (wentylator w kabinie też). W momencie rozgrzewania (grzanie świecy) pobór ok 8-12A przez ok 2 min potem w czasie normalnej pracy ok. 1,5-3A (pracują wentylator webasta, pompa obiegu wody (płynu) i pompka paliwa paliwa) Do tego dolicz sobie pobór prądu przez wentylator.

 

Do 3BG - tylko analog - oznaczenie raczej nie mówi o tym jakie ma sterowanie. Większość tanich ofert na aledrogo to webasta sterowane canem lub dedykowane do określonego modelu samochodu - trudne lub nawet niemożliwe do odpalenia Niektóre webasta sterowane po canie można odpalić z oryginalnego zegara Webasto 5530 lub oryginalnego sterownika radiowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to w takim razie jakiego szukac? Zalezy mi tylko na dodatkowym ogrzewaniu czyli zeby zapalalo dopiero po odpaleniu auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz kupic analoga

cena uzywki od 500zl (sam piec)

 

po numerach nie poznasz czy analog czy can

jedynie doswiadczony elektronik pozna po plytce

 

Ty jedynie przed kupnem na krutko podlaczyc mozesz piec i jak sie odezwie to bedzie analog,jak nie to can

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w gre wchodzi raczej allegro wiec go nie sprawdze - chyba ze ma ktos sprawdzonego goscia co tym handluje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w gre wchodzi raczej allegro wiec go nie sprawdze - chyba ze ma ktos sprawdzonego goscia co tym handluje?

 

To pierwsze co pytasz to czy analog

Patrzylem troche na allegro i jest pare szt analogowych

 

Najlepiej jak kupisz z wtyczkami i firmy Webasto

Eberspacher maja wymienne kotly ktore sie wypalaja.

Na tabliczce znaminowej musi miec okolo 40kW. Te co maja okolo 20kW to sa podgrzewacze.

Podgrzewacze maja inna plytke elektronoczna (inne sterowanie)

 

Ja moje webasto wlaczam zwyklym wlacznikiem.Programator (tzw zegar) troche kosztuje,pilot orginalny jeszcze wiecej.

Planuje kupic zwykla najtansza centralke z pilotem ktora podlacze pod webasto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności