Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Webasto Termo Top C i do tego pilota z wyświetlaczem. Pilot w kształcie breloczka. Kombinowałem na różne sposoby i szukałem instrukcji jak zaprogramować uruchomienie webasto o danej godzinie, nic nie znalazłem. Mogę ustawić godzinę na pilocie itp ale nic się nie dzieje. Dodam że normalnie webasto pracuje tak jak mu zadam ON to hodzi przez określony czas który jest ustawiony w pilocie. Proszę o pomoc w temacie pełnej obsługi pilota :fajny. Nie mam problemu z takimi zadaniami ale teraz mi się wyczerpały pomysły ...:dolamam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pilot z wyświetlaczem to najprawdopodobniej T100 HTM aby wykorzystać w pełni jego możliwości musi współpracować ze swoją centralką tj Telestart T100 HTM (a o ile wiem współpracuje także z T91 i T90 ale z bardzo ograniczonymi funkcjami)

 

link poniżej do instrukcji obsługi tego pilota

 

http://ogrzewania-hary.pl/pliki/webasto_t100_htm.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja.

To najprawdopodobniej jest T100:

t100.JPG

 

Jak jest połączony z centralką T100 to powinien np. wskazywać temperaturę wewnątrz auta (o ile jest podłączony sensor).

Z centralkami T90/91 zadziała prawdopodobnie tylko funkcja włącz/wyłącz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj, 15:15

Zapala się teraz symbol HE na wyświetlaczu?

Hmmm.. W sumie poprzedni panel też chyba był dostosowany do ogrzewania postojowego skoro wyświetlał symbol HE (HEater).

Teraz wyświetla się HE i włącza się nadmuch, na tamtym panelu HE pojawiało się ale trzeba było włączyć na chwilę zapłon, po wył zapłonu HE dalej wyświetlało się i nadmuch działał do momentu wył pieca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak jest połączony z centralką T100 to powinien np. wskazywać temperaturę wewnątrz auta (o ile jest podłączony sensor).

... Tak, pokazuje mi temperaturę auta wewnątrz więc jaką mam centralkę lub gdzie szukać symbolu ?

Dzięki wszystkim za pomoc !!!

 

Z opisu funkcji wynika że nie można ustawić włączenia webasto o konkretnej godzinie. Można tylko zaplanować czas odjazdu i zaraz po tym włącza się webasto ...

Przetestuję ...

Edytowane przez kema

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz wyświetla się HE i włącza się nadmuch, na tamtym panelu HE pojawiało się ale trzeba było włączyć na chwilę zapłon, po wył zapłonu HE dalej wyświetlało się i nadmuch działał do momentu wył pieca.

 

A którędy przeciągnąłeś kabel zasilający pompkę ?

Pod podwoziem, razem z przewodem paliwowym, czy przez kabinę - tak jak biegną przewody do czujnika paliwa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przewód paliwowy i zasilający do pompki przeciągnąłem pod samochodem, wzdłuż przewodów hamulcowych, w dodatkowym peszlu (rurka karbowana).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki przewód paliwowy zastosowaliście? Na Aledrogo kupiłem plastikowy niby do webasto jego średnica zewnętrzna to 4mm wewnętrzna 1,2 mm. Przy piecu resztki plastikowej rurki ma na zewnątrz fi 5mm i wewnątrz 2 mm. Nie wiem czy kupiony przewód nie ma za małej średnicy wewnętrznej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaki przewód paliwowy zastosowaliście? Na Aledrogo kupiłem plastikowy niby do webasto jego średnica zewnętrzna to 4mm wewnętrzna 1,2 mm. Przy piecu resztki plastikowej rurki ma na zewnątrz fi 5mm i wewnątrz 2 mm. Nie wiem czy kupiony przewód nie ma za małej średnicy wewnętrznej

 

Trudno powiedzieć, ale oryginalny wężyk ma w środku 2mm.

Edytowane przez luk311

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też kupiłem taki przewód. Nie pasował mi do gumowych wężyków (za cienki - luźno wchodził).

 

Kupiłem więc oryginał 24zł/5m - http://allegro.pl/przewod-paliwa-webasto-i1262281469.html

Ma właściwe wymiary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie ogrzewanie działa jak trzeba

 

Łukasz, znasz numer części tego pinu do złącza climatronica ?

Oznaczenie [2] na zdjęciu:

0faae0661a36813f.jpg

 

k00510200203engb004vh2.jpg

 

Myślałem, że będzie pasował konektor ze łącza ISO radia, ale jest za duży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam typu tego konektora ,ale wyciąłem sobie całą wtyczkę na szrocie i wyjąłem z niej ten konektor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie znam typu tego konektora

Sprzedaj mi za rozsądną cenę ze 2 szt ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki luk311! :)

A co za wał, dlaczego nie mogę przyznać punktu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co za wał, dlaczego nie mogę przyznać punktu?

 

Przy starszych postach, ta opcja nie występuje. Chyba posty starsze niż 7 dni się do tego zaliczają.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nic Luk311, pozostaje tylko :564:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę posiadaczy Webasto o zdjęcie z widocznym punktem wpięcia w obieg wodny.

Należy przeciąć wąż przed nagrzewnicą ( za wyjściem z tego podgrzewacza elektrycznego na 3 świece?) i wpiąć piec?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Piotr, czy jakaś łaskawa dusza mogłaby podać wymiary blachy która służy do mocowania Thermo Top C w B5 FL?

Bez tego będę musiał robić na oko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety (na szczęście ;-) ) mam już zamontowane i nie zmierzę.

Można pytać u dealerów Webasto.

IMG_4655.JPG

IMG_4660.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności