Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

50 godzin? To tyle co nic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 godzin? To tyle co nic...

 

Dzięki za info. Wygląda na to że całkiem dobrze trafiłem z zakupem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet 2000 godzin dla pieca to nie jest dużo, raz spotkałem sie że miał 10 tyś z groszem na co przy naszych zimach i normalnym urzytkowaniu trzeba by czekać ze 100 lat :) ma któryś z kolegów zdjęcia jak ma piec zamontowany w 1.9 ?? bo chce sobie w A6 zamontować a jak wiadomo pod maską podobnie jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem cały wątek i mam jeden wielki mętlik co do typów pieca. Czym różni się Z/C-D od C?

Czy panel klimatronika 3B1907044J obsługuje webasto? Będę zmieniał, żebym miał temperaturę na liczniku po jego zmianie i chciałbym na taki, który będzie obsługiwał webasto.

Edytowane przez emart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnią się generalnie rocznikami . Zasada działania taka sama. Panel w zależności jaka ma wersję softa aczkolwiek wszystkie jakie mialem 044J działały.

 

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wychodzi cenowo instalacja webasto na pilota?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

orginalne pilotu z cventralka sa drogie

gdzies okolo 400zwyz

 

taniej uniwersalne ale te nie maja takiego zasiegu jak orginaly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś przypomnieć jak z pilota się zmienia z trybu wentylacji na ogrzewanie bo  zapomniałem jak to leciało. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam oryginalnego pilota Webasto (nie OEM VW). Umożliwia zaprogramowanie trybu pracy webasta (lato/zima) z pilota. Działa to tylko z Orginalnym Pilotem !

Więc jak możesz to podpowiedz mi jak się to przełancza za pomocą pilota bo mi nie grzeje teraz ogrzewanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Koledzy pomozcie mam kilka pytań odnosnie montażu webasto do naszych furek (montuje ThermoTop C) :

1) Chce zamontować tak aby automatycznie mi dogrzewało silnik - samoczynnie - czy potrzebny jest jakis czujnik temperatury wody? czy silnika ? Bo kiedy webasto bedzie wiedzialo ze ma przestac dogrzewac?

2) Ktoś wie gdzie oryginalnie pompa paliwa jest montowana? i jaki uchwyt fabrycznie jest stosowany ?

3) Chce zamontować webasto jako dogrzeacz ale z możliwościa ręcznego włączenia z pilota lub GSM, zastanawiam sie czy nie powinienem rowniez zamontowac zegara - jako mozliwosc szybkiego wylaczenia webasto ? W sumie nie wiem po co mialbym je wylaczac no ale w razie gdyby sie cos dzialo dziwne dzwieki czy cos ... to chyba zegar jest jedynym elementem za pomoca ktorego moge webasto wylaczyc? Dobrze kombinuje?

4) Czy potrzebuje do tego czujnik temperatury zewnętrznej? Jeżeli tak to gdzie go montuje? - Czytałem o temperaturze 5 stopni, czy mozna to zmienic? Chcialbym zeby dogrzewacz dogrzewal mi motor po jego odpaleniu nawet jak temperatura otoczenia jest np. 10 stopni

5) Czy dysponuje ktos instrukcja montazu webasto w wersji polskiej?

6) Czytam coś o wymaganym przekazniku w paskach - przekaznik ma za zadanie regulowac predkosc wiatrakow nawiewu a po drugie ma opozniac czas wystartowania wiatrakow co by nie krecily na marne gdy woda jeszcze zimna .... ktos rozwinie temat? Jaki to przekaznik i czy jest na niego miejsce w ori wiazce od webasto ?

 

Pozdrawiam

Starfire

Edytowane przez strokers
dodanie pkt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Koledzy. Mam pytanie czy Webasto z Passata B5 będzie pasować do Passata B6? Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Nie wiem czy w dobrym temacie pisze... jak zły to proszę o przeniesienie :)

Mam pytanie :) Mam zamontowane u siebie w b5fl webasto Thermo top C ( nie fabrycznie - sam dokładałem). Posiadam pilot oraz zamontowany zegar. Wszystko działało super do wczoraj... Webasto nie odpalałem przez kilka miesiecy... może dlatego... czy jest możliwość podpięcia tego ogrzewania do diagnozy auta?? tak bym mógł wejść w blok 18 w vcdsie i sprawdzić co je boli... Tak mam w drugim aucie gdzie jest fabryczne Webasto... Prosiłbym o jakąś porade :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze pamiętam to do webasta był osobny program (pare lat temu jak ja dokładałem u siebie). Jeden kabelek był podłączony do wtyczki obd ale pod który pin to już nie pamiętam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, podpowie ktoś z forumowiczów czy jeśli podłączę "igła" w deklu pompy paliwa zasilanie webasto będzie ok?

bak mojego paska 4x4 .

 

 

pompa paliwa bak.jpg

 

halooo podpowie ktoś ?

edit :) 

zamontowane, jak i całe webasto Termo top z/c

polecam do naszych pastuszków .

montaż.jpg

20220110_205527.jpg

20220109_142649.jpg

 

dodatkowo do sterowania programatorem zegar - sterownik  webasto :1530

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności