Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

A mnie się wydaje że jak piec wystartuje to zaraz po nim nadmuch się uruchamia ale dla pewności musiał by to sprawdzić bo nie korzystałem ostatnio a poza tym piec się uruchamia jeszcze jak nie jestem w samochodzie tylko w ciepłym domku . Ale jak będzie trzeba to sprawdzę przy starcie co i jak rusza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby Ci się chciało to sprawdzić to będę wdzięczny. tylko proszę jak możesz, sprawdź to na zimnym silniku jak to jest u Ciebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadmuch załącza się dopiero po osiągnięciu określonej temperatury. Na początku na najniższym biegu i dalej w miarę nagrzewania dmucha coraz mocniej. I to jest pewne, że nadmuch nie działa zaraz po włączeniu pieca.

 

No chyba że włączysz piec na ciepłym silniku, to co innego.

Edytowane przez coolin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak mam rozumieć żeby webasto chodziło przy włączeniu na "krótko" to plus podany na czarny przewód musi być podtrzymany, czyli włącznik załączam webasto działa, wyłączam i się wygasza???

czy wystarczy podanie impulsu załóżmy 1-sek

 

Tak samo jak załącza się jako ogrzewanie, czyli napięcie musi być podtrzymane, w momencie zaniku webasto się wygasi. Proponuję znaleźć + po rozruchu, który będzie dawał "syg." do przekaźnika który będzie podawał napięcie na piec po odpaleniu auta. Stosujesz na połączeniu "syg.">>>przekaźnik przełącznik lato zima, lub czujnik który będzie zwierał poniżej +5stopni.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

A mnie się wydaje że jak piec wystartuje to zaraz po nim nadmuch się uruchamia ale dla pewności musiał by to sprawdzić bo nie korzystałem ostatnio a poza tym piec się uruchamia jeszcze jak nie jestem w samochodzie tylko w ciepłym domku . Ale jak będzie trzeba to sprawdzę przy starcie co i jak rusza?

 

Na pewno nie, nawiew uruchamia się dopiero jak piec nagrzeje częściowo płyn. Nawiewy nie startują tylko przy funkcji dogrzewacz, a mogą się uruchomić od razu po odpaleniu pieca jako ogrzewanie, tylko wtedy jak płyn jest częściowo ogrzany.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Na początku na najniższym biegu i dalej w miarę nagrzewania dmucha coraz mocniej.

tylko jak jest climatronic i to zależy od wersji climatronica, jak szybko wzrasta i czy wogóle, czasami jest to po prostu słabsza moc niż została zostawiona, jak jest na pokrętła wieje od razu siłą jaką zostawimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj odebrałem SIM STER 3.0. Podłączyłem w miejsce radiolinii. Wyjście podpięte jest pod zegar 1530. Dolutowane są 2 przewody, które symulują naciśnięcie klawisza płomieniem.

 

1.jpg

 

 

2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A mnie się wydaje że jak piec wystartuje to zaraz po nim nadmuch się uruchamia ale dla pewności musiał by to sprawdzić bo nie korzystałem ostatnio a poza tym piec się uruchamia jeszcze jak nie jestem w samochodzie tylko w ciepłym domku . Ale jak będzie trzeba to sprawdzę przy starcie co i jak rusza?

 

Zależy to od producenta pieca. ThermoTopy zazwyczaj startują dmuchawą później, Eberspachery zazwyczaj od razu.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Jutro postaram się napisać nowy temat dot. Sim Ster 3.0. Gadałem z twórcą na temat dopasowania go dla naszego forum pod Webasto. Opiszę wsio w wątku i podam link.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zależy to od producenta pieca. ThermoTopy zazwyczaj startują dmuchawą później, Eberspachery zazwyczaj od razu.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Jutro postaram się napisać nowy temat dot. Sim Ster 3.0. Gadałem z twórcą na temat dopasowania go dla naszego forum pod Webasto. Opiszę wsio w wątku i podam link.

 

 

Bog zaplac za te wiadomosci dobry czleku:jupi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ma ktoś pomysł na polepszenie zasięgu simstera? Bo czy jestem w mieście czy na wsi to pokazuje mi 30%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry za maly off

Poleci ktos jakiegos znawce od webasto na śląsku bo moje cos nie hula jak trzeba

Edytowane przez Moal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zależy to od producenta pieca. ThermoTopy zazwyczaj startują dmuchawą później, Eberspachery zazwyczaj od razu.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Jutro postaram się napisać nowy temat dot. Sim Ster 3.0. Gadałem z twórcą na temat dopasowania go dla naszego forum pod Webasto. Opiszę wsio w wątku i podam link.

 

 

 

Będzie jakieś info?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z obietnicą.

 

http://forum.vw-passat.pl/threads/149803-SIM-STER-3-0-propozycja-zmiany-w-programie?p=2417975#post2417975

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

A ma ktoś pomysł na polepszenie zasięgu simstera? Bo czy jestem w mieście czy na wsi to pokazuje mi 30%

 

Cyt. producenta modułu: przełącz sobie na zasięg 2G w telefonie i sprawdź siłę... Po prostu wiele operatorów powoli wycofuje się z 2G i sygnał siłą woli będzie słaby. Ratować się można zewnętrzną anteną podpinaną zamiast ori.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszukaj na necie antenki na kablu, tylko sprawdź jakie masz gniazdo, bo są 2 lub 3 typy.

Najlepiej w jakimś sklepie z alarmami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jak dokładnie działa ten SIMSTER ???? za każde załączanie czy wyłączenie coś płacimy u operatora sieci karty sim??? I jak to wygląda. Jak załączę simsterem to mogę zegarkiem to później wyłączyć????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dało by rade podłączyć się pod oryginalna antenę? Mam tą antenę 2 w 1 czyli radio i telefon. Zestawu telefonicznego nie używam jak by uciął kabel od zestawu i założył wtyk jaki jest przy sim ster do anteny? Wzmocni to zasięg?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie a jak dokładnie działa ten SIMSTER ???? za każde załączanie czy wyłączenie coś płacimy u operatora sieci karty sim??? I jak to wygląda. Jak załączę simsterem to mogę zegarkiem to później wyłączyć????

 

Wkładasz tam kartę która ma rok ważności połączeń odbieranych, płacisz tylko w telefonie którym wysyłasz polecenie. Jeśli chcesz, by karta zwracała raporty to wtedy z niej bierze kasę. Moduł załącza po prostu przekaźnik który załącza Webasto więc i poleceniem musisz go wyłączyć.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

A dało by rade podłączyć się pod oryginalna antenę? Mam tą antenę 2 w 1 czyli radio i telefon. Zestawu telefonicznego nie używam jak by uciął kabel od zestawu i założył wtyk jaki jest przy sim ster do anteny? Wzmocni to zasięg?

 

Jak najbardziej powinno pomóc ( o ile nie mówisz o antenie GPS).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam antenę fm + gsm

Bez gps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam antenę fm + gsm

Bez gps

 

Zazdro:) Podpinaj. Ale lepiej poszukać przejściówki niż ciąć i nową wtykę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka tych kabli antenowych to ori zostawię jak jest a wepne się na łączeniu moja przejściówka i juz zobaczymy jaki będzie efekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy znający temat webasto? Tyle godzin co na foto to dużo dla pieca? Oraz jego stanu?

20170103_214348.jpg

20170103_211821.jpg

Pytam z czystej ciekawości? Gdyż dopiero co kupiłem i zamontowałem w aucie, działa ok.

Edytowane przez jorg27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy znający temat webasto? Tyle godzin co na foto to dużo dla pieca? Oraz jego stanu?

[ATTACH=CONFIG]150404[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]150401[/ATTACH]

Pytam z czystej ciekawości? Gdyż dopiero co kupiłem i zamontowałem w aucie, działa ok.

 

ja u siebie jak podłączałem ostatnio miałem coś koło 320 rozruchów i 160 godzin pracy i moje grzeje aż miło ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności