Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie podpowiedcie mi jaki zestaw webasto kupic na allegro tak zeby bylo tam wszystko i pasowalo do mojego passka silnik avf 130km czy podejdzie taki zestaw:

 

m.allegro.pl/webasto-audi-a4passat-b5kompletne-i4222276348.html

 

jak nie podajcie mi jakas ciekawa aukcje bo jestem w tym zielony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najwazniejsze zeby bylo analogowe

 

cyfrowe (can) nie bedzie pasowac

pamietaj ze musi byc do tego pompka (nie wiem czy jest tam w zestawie)

wlacznik mozna zrobic zwykly,na zegar lub zdalnie sterowany (odpowiednio od 3zl,150zl,pow 300zl)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jest ktos na pomorzu co montuje i ma na stanie uzywane ogrzewanie postojowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

montaz jest prosty

gorzej kupic w dobrej cenie analoga

najlepiej ThermoTop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak byś był kiedyś na śląsku to mogę Ci pokazać jak jest w moim zamontowane tak kupiłem w Niemczech doposażonego jest Termo Top C z pilotem i programatorem , a piec jest zamontowany pod zbiornikiem płynu chłodzenia .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem. Webasto termos top c. W momencie załączenia ogrzewania przez programator (kwadrarowy) webasto działa jak trzeba klimatronik odparła po cześciowym nagrzaniu. Dołożyłem moduł gsm który załączam piec poprzez podaje napięcia na pin 3 który nie był we wcześniejszej instalacji wykorzystany wogóle i klimatronik się nie załącza tylko piec grzeje. Gdzie szukać problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam webasto termo top z-c/d i juz dwa lata temu zauważyłem ze spada jego wydajność. Teraz gry było 7 stopni za zewnątrz nagrzanie silnika i wnętrza zajmuje mu ponad 10km. Kiedyś robił to samo w większe mrozy w 3-4 km. Postanowiłem go rozebrać i wyczyścić (myślałem ze zawalone sadza), a tu niespodzianka komora czyściutka. Dodam ze webasto za każdym razem odpala tyle ze zauważyłem ze jakoś głośniej chodzi. Sprawdziłem tez filtr powietrza i tu niespodzianka - pianka która jest w środku kruszy się w palcach i filtr raczej zabity. Jest możliwe ze przez zatkany filtr powietrza miało słaba moc?

Kolejna rzecz to skąd wziąć taki filtr na all.. są całe filtry ale po 90zł - nie da się gdzieś kupić samego wkładu?

Kolejna sprawa to chce wyciągnąć ten filtr tak jak ma być w paskach koło zbiorniczka wyrównawczego tylko jak sie nazywa ta rurka żeby móc dać ten filtr do góry i gdzie ją można dostać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie mam problem. Webasto termos top c. W momencie załączenia ogrzewania przez programator (kwadrarowy) webasto działa jak trzeba klimatronik odparła po cześciowym nagrzaniu. Dołożyłem moduł gsm który załączam piec poprzez podaje napięcia na pin 3 który nie był we wcześniejszej instalacji wykorzystany wogóle i klimatronik się nie załącza tylko piec grzeje. Gdzie szukać problemu.

źle podlączyłem zamiast pod 3 podłączyłem pod 1 pin, :P

także problem rozwiązany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten tzw. "filtr" to tak naprawdę ma główne zadanie wyciszyć prace webasta - prawdopodobnie wykruszona gąbka powoduje że głośniej słyszysz jego pracę. Na wydajność może mieć jeszcze mieć wpływ kondycja silnika - szczotek nadmuchu powietrza oraz kondycja pompki paliwa lub filtra paliwa który powinien być przed pompką.

Na początek możesz całkiem odpiąć ten filtr powietrza oraz paliwa i sprawdzić czy zmieni się wydajność.

Edytowane przez GRZECHHH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis przyszły mi uszczelki wiec moze poskładam Webasto. Jak sprawdzić dmuchawę? bo jej akurat nie rozbierałem. A sam program do diagnostyki podpowie? Jakiego warto szukać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Thermo Top C - analog, diesel.

Potrzebuje do niego pompkę paliwa, ktoś potrafi mi powiedzieć jaka to powinna być pompka?

Potrzebowałbym tez zdjecie, schemat podłączenia webasto w obieg wodny (silnik AJM jeśli ma to znaczenie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pompke do paliwa 12V potrzebujesz

 

jaki typ silnika to nie ma znaczenia

ten waz co idzie na nagrzewnice (nie powrot) musi isc do dolu pieca,z gory pieca na nagrzewnice

lopatologicznie piec wpinasz wlasnie w ten waz

 

jest tak

silnik-nagrzewnica

wpinasz

silnik-piec-nagrzewnica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak beda ok:dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zrobiłem wiązkę do webasto, bo jej nie miałem tak:

Thermo Top C, gniazdo 6-pionowe:

1 - +12v z zegara sterującego

2 - diagnoza

5 - sygnał do klimatronica

6 - zasilanie pompki paliwa

 

Tak będzie OK?

Czy wszystkie piece TTC miały możliwość przełącznika lato/zima?

Czy pod piny 3 i 4 tez cos należy podpiąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mojej praktyki:

 

4 - do climatronica

5 - Lato/Zima - nie wszystkie to obsluguja

3 - do zewnetrznego czujnika temperatury ktory podaje +12V ponizej 10oC - tryb dogrzewania silnika [opcja]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W międzyczasie wiązkę przerobiłem

1 - sygnał z zegara

2 - diagnoza

3 - pusto (może kiedyś dołożę czujnik zewn.)

4 - sygnał na climatronic

5 - lato/zima

6 - pompka paliwa

 

Piec odpalony "na stole", grzeje, ale problemy są z pompką obiegową. Jeszcze muszę to posprawdzać zanim wrzucę na auto.

Zegar na początek 1530. Docelowo ma być zegar z Sharana ze sterowaniem, oraz sterownik GSM.

Myślę że montaż w przyszłym tygodniu. Jakąś relację zdam na pewno.

Dzięki za pomoc.

Edytowane przez harry_poznan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps.Ten czujnik zewnętrzny najszybciej można dorwać z Sarana, były montowane na podszybiu od strony kierowcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ps.Ten czujnik zewnętrzny najszybciej można dorwać z Sarana, były montowane na podszybiu od strony kierowcy.

ale po co jemu to

czujnik ten jest montowany gdy jest podgrzewacz

wtedy automatycznie sie zalancza gdy temp spanie ponizej 5 stopni a climatronik na auto jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mieć juz instalacje z tyloma kabelkami to jeden wiecej nie zawadzi:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności